Hızlı Kilo Verdiren Diyetler

Kilo birçok kişinin muzdarip olduğu bir konu olmaktadır. Alınan kilolar bir süre sonra verilmediği takdirde daha büyük sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Bunun yanında kilo yaşam standartlarını büyük ölçüde düşürmektedir ve bireylerde zamanla büyük öz güven kayıplarına neden olmaktadır. Hızlı ve sağlıklı bir kilo vermek bu nedenden dolayı birçok kişinin hayali olmaktadır. Hızlı kilo verdiren diyetler sayesinde artık oldukça kolay bir şekilde kilo verilebilmekte ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşulabilmektedir.

Hızlı kilo verdiren diyetler bol protein ve lif bulunduran besinleri içeriğinde bulundurmaktadır. Bu nedenden dolayı da sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermek mümkün olmaktadır. Ayrıca hiçbir şekilde saatlerce aç kalmaya gerek olmadan kısa bir süre içerisinde kilolar verilebilmektedir. Diyet ise spor ile desteklendiği takdirde, hem vücut daha çabuk toplanacak, hem de daha fit bir görünüm oluşturulabilecektir. Kilo verme sonrasında oluşabilecek sarkmaların bu şekilde önüne geçilebilmektedir.

Ergenlik zamanında bulunan birçok genç de hızlı kilo verdiren diyetler sayesinde tamamen sağlıklı bir şekilde kilo verebilmektedir. Fakat çok yüksek kilolara erişen kişilerin ise mutlaka bir uzman yardımı almaları gerekmektedir.

Hızlı kilo verdiren diyetler içerisinde en üst sıralarda yer alan ise Dukan Diyeti olmaktadır. Birçok kişi bu diyetle hızlı ve tamamen sağlıklı bir şekilde kilo vermektedir.

Dukan diyeti içeriğinde ise kişiler bol bol protein ve lif ağırlıklı beslenmektedirler. Tamamen sağlıklı bir kilo verme yöntemi olması nedeni ile birçok kişi bu diyet ile kilo vermektedir. Bu diyet sayesinde haftada 1 veya 3 kilo verilebilmektedir. Dukan diyeti 4 aşamadan oluşmaktadır.

1. aşaması ise 10 gün sürmektedir. Bu aşamada haşlanmış yumurta, yağsız peynir, yağsız et, yoğurt ve yulaf ezmesi tüketilmektedir.

2. aşamada ise sebzeler eklenmeye başlanmaktadır. Çiğ olarak istenilen her sebze tüketilebilmektedir. Bu evre ise kişiye bağlı olmaktadır. 1 kilogram için 3 gün diyet yapılmaktadır.

3. aşamada ise az miktarda meyve tüketilmeye başlanmaktadır. Haftada 2 gün fazla olmamak şartıyla istenilen besinler tüketilebilmektedir. Bu evre her 1 kilo için 5 gün uygulanmaktadır. İstenilen kiloya ulaşana kadar uygulanmalıdır.

4. aşama ise kiloyu korumak olmaktadır. Bu aşama devamlı olarak uygulanmalıdır. Bu aşamada sadece haftanın belirlenen 1 günü sadece saf protein ile beslenilmelidir. Ayrıca günde en az 20 dakika yürüyüş yapılmalıdır.

Yoruma kapalı.