Yağları Kasa Çeviren Diyetler

Yağlarımız Kasa Dönüşür mü ?

İlk başta diyetin ne demek olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Diyet dediğimiz kavram kişilerin vücutlarındaki memnun olmadıkları fazla kiloların sağlıklı beslenme yoluyla ve günlük spor yaparak ideal kilolarına ulaşmalarıdır.İstenilen kiloya ulaşılsa dahi bu disiplin ömür boyuda korunmalıdır. Diyet yapılırken bir diyetisyene görünmenizi de tavsiye ederiz.

Kas nedir?

İnsanların vücutlarında bulunan bir doku olan kas, telimsi bir yapıda bulunur ve vücudun hareketi esnasında kasılarak hareketi mümkün kılan bir mekanizmadır. Kolda bulunan kasın dışında kalpte bulunan ve hiç durmadan kasılması sonucu kalbin atmasını sağlayan bir kastır. Protein kullanarak kas oluşumu desteklenebilir.

Yağ nedir nasıl oluşur?

Kişilerin günlük harcadığı enerjiye karşı almaları gereken bir kalori miktarı bulunmaktadır. Bu kalori miktarları her üründe değişiklik göstermektedir. Eğer kişi günlük harcadığı kaloriden fazla gıda tüketiminde bulunursa bu vücuda alınan gıdaları vücut depolar bu depolama sonucunda kişi vücudunda yağ birikmesi sonucu kilo almaya başlar. Yağ yapısı gereği belirli miktar gıdanın belli bir süre alınması sonucu meydana gelmektedir. Bunun yanında hazır gıdalardan alınan kalori miktarı ile evde hazırlanan ürünlerin kalori miktarları farklılık göstermektedir.

Kasın yağa yada yağın kasa çevrilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Normalde insanlar tam tersini düşünürler bunun sebebi ise genelde spora başlayan kişilerin daha sonrasında sporu bıraktıklarında bir anda kilo almasına yorarlar.

Yağı Kasa Çeviren Diyetler?

Kasın yağa yada yağın kasa çevrilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Normalde insanlar tam tersini düşünürler bunun sebebi ise genelde spora başlayan kişilerin daha sonrasında sporu bıraktıklarında bir anda kilo almasına yorarlar. Aslında orada oluşan kası yağa çevirmek değildir. Çünkü kas bir dokudur. İşlevi ise kasılmak ve bu kasılma sonucu hareketi meydana getirmektir. Yağ ise daha sonra kullanılmak üzere depolanan ve enerji verici yapıya sahip olan bir maddedir. Yani, kasın işlevi ile yağın işlevi ve yapısı birbirinden çok farklıdır.

Kası yağa çevirmek yerine tüketilen ürünlere dikkat edilerek daha iyi sağlıklı bir yaşam ve ideal kiloda daha güzel bir şekilde yaşayabilirsiniz. Bunun için Karbonhidrat ağırlıklı ürünlerden vazgeçip veya daha az tüketip, protein ağırlıklı ürünler daha fazla tüketilerek kas yapısı desteklenebilir. Eğer yağı kasa çeviremiyor isek tam tersi olan ya kası da yağa çevirmemiz mümkün değildir. Çünkü kas yapısı ile yağ dokusu farklı konulardır ve birbirlerine çevrilemezler. Ayrı ayrı vücuda alınmalı gerekmektedir.

Kilolarımızdan Kurtulup Kas Yapma Zamanı

Kilo fazlamız varsa spor yapmak vucudumuzun biçimlenmesi için en garanti yoldur. Kas kütlemiz arttıkça yağ yakımımız da hızlanak daha biçinli vucutlara sahip oluruz. Peki spor yaparken nelere dikkat etmeliyiz ?

  • Isınma Hareketleri
  • Kardiyo
  • Ağırlık çalışmaları
  • Kardiyo

 

Yoruma kapalı.