İncir Kaç Kaloridir?

İncir yani ficus carica ana vatanı Güneybatı Asya ülkeleri olan tropik iklim kuşağı türü meyvelerinden biridir. İncir içerdiği besin değerleriyle sağlıklı yaşamın olmazsa olmaz meyvelerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. İşte bu nitelikleri ışığında incir tüketiminin her zaman muntazam bir şekilde sürekli olarak gerçekleştirilmesi gerçekten de önemli bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dünyada İncir Üretimi

Güneybatı Asya ana vatanı olan incir, Fas’tan Cezayir’e, Afganistan’dan Tunus’a, İspanya’dan Brezilya’ya kadar tropik iklim özelliklerinin görüldüğü ülkelerde yaygın olarak yetişir. Dünyada incir üretimine yönelik olarak incir kaç kalori Mısır, Cezayir, Fas, Tunus ülkelerinin ilk sıralarda geldiğini kesinlikle dikkate almamız gerekir. Bu ülkelerde hem kurutulmuş incir hem de taze incir ağacından elde edilen yaş incir yetiştiriciliğinde ilk sıralarda yer almaktadır.

Türkiye’de İncir Üretimi

Senede toplam 260 bin incir üretimiyle dünyanın en çok incir yetiştirici ülkesi olan Türkiye, ilk sırada yer almaktadır. İncir zaten tarımsal gelir kaynaklarımız arasında ilk sıralarda yerini korumaya devam eden ihracat ürünlerimizden birisi olarak gerçekten de önde gelmektedir. Ülkemizde incir üretimine ilişkin olarak Aydın ili ilk sırada yer almaya devam etmektedir. İşte tüm bu özellikleri doğrultusunda incir kaç kalori açısından hesap edilecek olunursa her yönden fark yaratmaya devam ettiğini kesinlikle dikkate almamız mümkün.

İncirin Besin Değerleri

100 gr incirin içerisinde 12 gr karbonhidrat, 2 gr lif, 0.50 gr protein bulunmasının yanı sıra 150 mg potasyum, A vitamini ve C vitamini yönünden gerçekten de oldukça zengindir. İşte tüm bu özellikleri açısından değerlendirilecek olunursa her anlamda öne çıkmaya devam ettiğini gerçekten de dikkate almak gerekmektedir.

İncirin Kalorisi

100 gr ortalama bir incirin 74 gr kalorisinin olduğunu söylemek ve bu yönüyle incir kaç kalori denildiği zaman bu güncel değerlerin karşımıza çıktığını söylemek her anlamda önemli bir durumdur. İşte ortada duran bu hususlar da gerçekten de incir adına önemli bir yaklaşım tarzı olarak kesinlikle ifade edilmesi gereken nitelik olarak kesinlikle söylenmesi gereken bir yaklaşımdır.

Yoruma kapalı.