İnce Bir Bel İçin Öneriler

Tarihten bu yana kadınların, kendilerini güzel hissetmelerini sağlayan başlıca sebeplerden biri de ince bir bele sahip olmalarıdır. İnce bir bele sahip olmak tabi ki günümüzde bilimin,iletişimin gelişmesiyle daha kolay bir hal aldı. Özellikle yaz aylarında bel ve karın bölgesindeki kilolarının görünmesini istemeyen kadınlar, birçok yöntemle ince bir bele sahip olabiliyorlar. Eğer sizin de bel bölgenizde kilo fazlalığınız var ise, bu sorunun öncelikle nedenlerini bilmeniz gerekir.

Karbonhidrat içeren besinleri fazlaca kullanmanız, sindirim sorunu ve/veya hareketsiz bir yaşam kilo fazlalığının başlıca nedenleridir. İnce bir bele sahip olmak için karbonhidrat içeren besinleri azaltmak gerekiyor.

Peki nedir karbonhidrat içeren besinler? İşte başlıcaları: Tam tahıllı ekmek, fasulye, patates, mercimek, meyve suları, tatlılar. Vücudumuzun karbonhidrata bir miktar ihtiyacı vardır. Yani bu besinleri azaltmak gerekiyor, tamamen tüketimini durdurmak değil.

Sindirim sorunu beldeki kiloların nedenlerindendir. Hazımsızlığın nedenleri; yanlış yeme alışkanlığı, aşırı yemek, düzensiz yemek, hareketsiz yaşam. Yani hazımsızlığı gidermek için belirli saatlerde, belirli besinleri, ihtiyaç duyulan miktarda tüketmek gerekiyor.

Yemek alışkanlığınızı düzeltip, karbonhidrat tüketiminizi azalttıktan sonra spora geliyor sıra. İnce bir bele sahip olmak için belirli belirli egzersizler de olmakla beraber, sadece yürümek de etkilidir. Tabi yürümenin etkili olması için üstte belirttiğimiz diğer şartları da yerine getirmek gerekir.

Görüldüğü üzere ince bir bele sahip olmak, fit görünmek o kadar da zor değil. Hayatınızı düzene sokmak, oturduğunuz yerden kalkmak, her yiyeceği ihtiyacınız kadar tüketmek sadece yazın değil, her mevsim ince bir bele sahip olmanızı sağlayacaktır.

Yoruma kapalı.