Ispanak Kaç Kalori?

Ispanakçı Temel Reisin Bir Bildiği Var

Kontrollü bir şekilde kilo vermek isteyen yada düşük kalorili besin tüketmek isteyenlerin tercih edebileceği besin ögeleri arasında kuşku yok ki ıspanak ilk sırada gelmektedir. Ispanak özellikle kış aylarında yemek masalarımızın olmazsa olmazlarından birisidir. Çünkü bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve kış ayıyla birlikte gelen hastalıklara karşı bizi korur. İşte ıspanağın bu sağlıklı özelliklerine dayanarak ıspanak kaç kalori diye düşünmeden faydalı yönlerini inceleyelim.

Ispanak Yemeğinin Kalorisi

Taze ıspanak 17 kalorilik bir değere sahipken ıspanak yemeğinin 76 kaloriye kadar çıkabildiğini dikkate almamız gerekir. Yani çiğ ıspanak yaprağı ile ıspanak yemeği farklı kalori değerlerine sahiptir. Çünkü ıspanak yemek olurken  yağ, bulgur yada salça gibi malzemelerle birleşir. Ispanak ayrıca harika bir antioksidandır. Bu nedenle yemeğinin yanında detoks karışımları içinde iyi bir tercihtir.

Ispanağın faydaları saymakla bitmez. Demir içeriği bilinen en ünlü özelliği. Yemeği lezzetli yoğurtla süslendiğinde farklı bir lezzete bürünür.

Taze Ispanağın Kalorisi

100 gr’lık taze bir ıspanak kaç kalori sorusuna 17 kalori demiştik. En çok tercih edilen yemeğinin bir porsiyonununda 76 kalori olduğunu öğrendik. Yani ıspanak yemeği düşük kalorili diyet dostu sağlıklı bir kış sebzesidir. Yemeklerde bir hayli kullanımı mevcut. Ispanak yemeği, ıspanak çorbası, ıspanaklı börek ilk aklımıza gelen ıspanak yemeği çeşitleri. Yemeklerde karıştığı malzemelerle çok uyumlu olan ıspanak çocuklarında severek tüketeceği sağlıklı bir sebzedir.

Ispanağın Faydaları

Kalorisine yer vermemizin yanı sıra ıspanağın yararları üzerinde de kesinlikle durmamız gerekmektedir. Böylelikle ıspanak kaç kalori konusunun yanı sıra faydalarının da neler olduğu hakkında tamamen detaylı bir şekilde bilgi aktarmak her yönden mümkün olacaktır. Ispanağın bağışıklık sistemini güçlendirdiği, sindirim sistemine yönelik olarak hazmı kolaylaştırdığını ve de bireyin grip ve nezle gibi kış hastalıklarına karşı son derece dirençli olmasını sağladığını kesinlikle söylememiz mümkün.

Yoruma kapalı.