Kilo Verme Taktikleri

Kızartmalar, şekerli ve asitli içecekler, tatlılar ve hamur işleri en fazla kilo aldıran besinlerdir. Diyet yaparken sebze ve meyve tüketimini arttırabilirsiniz. Kırmızı et miktarını azaltıp yerine ızgara balık tüketebilirsiniz. Enginar, brokoli, Brüksel lahanası, karnabahar, kereviz, salatalık, marul, tere otu, maydanoz, ıspanak gibi düşük kalorili sebzelerle ihtiyacınız olan vitaminleri alabilir hem de enerjiniz düşmeden zayıflayabilirsiniz.

Bitki Çaylarının Zayıflatıcı Etkisinden Faydalanın
Doğru şekilde hazırlanmış bitki çaylarını günde 2-3 fincan içmek metabolizmanızı hızlandıracaktır. Güçlü antioksidan kaynağı olan yeşil çay ile toksinleri atabilir, alınan kalorilerin yağa dönüşmesini engelleyebilirsiniz. Yaban mersini çayı termojenik yağ yakıcı özelliğe sahiptir. Ayrıca rezene, funda yaprağı çayı, tarçın, karanfil çayı, nane limon çayı, ada çayı, civan perçemi ve biberiye çayları ile sağlıklı ve dengeli bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Sporun Önemini Keşfedin
Kilo vermek sadece diyet yapmakla başarılabilecek bir şey değildir. Yaptığınız diyetle birlikte kendinize mutlaka düzenli bir spor programı hazırlayın ve aksatmadan her gün uygulayın. Daha önce koşu, yüzme, bisiklet sürme, ip atlama, ağırlık çalışması gibi ağır sporlar yapmadıysanız evinizde yapabileceğiniz hafif egzersizlerle işe başlayabilirsiniz. Sabahları erken kalkıp 30 dakika egzersiz yapmak ya da akşamları yemekten sonra tempolu yürüyüşler yapmak kasarınızı çalıştırır, terleyerek toksinleri atmanızı sağlar. Son yıllarda popüler olan bölgesel zayıflama egzersizleri, plates, fitness ve yogadan faydalanabilirsiniz.

Kalorisi Düşük Besinler Tüketin
Kilo vermek için en etkili yollardan birisi yediğiniz yemeğin kalori miktarını bilmektir. Günlük aldığınız kalori miktarını hesaplamak sizi daha fazla motive edecektir. Her öğünde eskisine göre daha az kalori almayı hedefleyebilir ve not tutarak gün gün yaşadığınız değişimi fark edebilirsiniz.

Meditasyon İle İstikrar Sağlayın
İlk günlerde büyük bir hevesle ve kararlılıkla başlanan diyet programına uymaktan birkaç gün sonra vazgeçenlerdenseniz meditasyon yaparak kararlılık gücünüzü arttırabilirsiniz.

Uykunuzu Düzenleyin
Az uyumak, uykuya dalmakta güçlük çekmek, gece uykusunun bölünmesi ya da aşırı uyma isteği bir sorunların sıkça yaşanması kilo vermenizi zorlaştıran önemli etkenlerdir. Geceleri düzenli bir şekilde uyumak metabolizmayı çalıştırır, zihni kuvvetlendirir. Böylece diyete dayanma gücünüz kuvvetlenir.

Bol Su İçin
Yetersiz su içilmesi alınan kalorilerin enerjiye dönüşmesini engelleyerek vücutta yağ kitlesine dönüşmesine neden olur. Günde 2-3 litre su içmek yağların küçük parçacıklara bölünerek vücuttan atılmasını sağlar. İdrar ve ter yoluyla toksinleri atarken kaybettiğiniz mineralleri almanıza yardımcı olur.

Tek Yönlü Beslenmeyin
Genellikle detoks diyetlerinde olduğu gibi tek tip beslenme zaman içinde bağışıklığınızın zayıflamasına yol açar. Günlük olarak sebze, meyve, kırmızı et, beyaz et, süt ve süt ürünlerinin tüketimini dengelemek oldukça önemli.

Diyetisyenden Yardım Alın
Vermek istediğiniz kilo miktarı oldukça fazlaysa ve herhangi bir sağlık sorununuz varsa mutlaka bir diyetisyenle birlikte programınızı uygulayın.

Yoruma kapalı.