Kilo Vermek İstiyorum

Kimimiz bel bölgesinden, kimimiz göbeğimizden, kimimiz basenlerden, (Genellikle kadınlar için söylenebilir bir gerçek) ve de fazla kilolardan şikayetçiyizdir. Bu kilolar için bazen sağlığımızı tehlikeye sokacağını bilmeden, değişik diyet listeleri, çaylar ve ilaçlar kullanırız.

kilo-vermek-istiyorum-1

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek, ancak uzun bir zamana yayılarak yapılan bir uygulamadır. Kısa zamanda vereceğiniz kilo su kaybından ibaret olabilir. İnce bir bedene sahip olabilme adına yaptığımız diyetler, kısa vadede işe yarıyor gibi görünsede, uzun vadede bize zarar verebiliyor. Uzman yardımı alınmadan arkadaş tavsiyesiyle yapılan tüm zayıflama çabaları yanlış ve yersizdir. Biz kadınlar için, yaz başladığında ince bir bele, düz bir göbeğe sahip olmak adeta bir tür şartlanmadır.

Zayıflamak için; öncelikle bir uzmanın belirlediği bir diyet listesi şart, beraberinde tembelleştiren hayat dinamizminin yükselterek, hareket oranımızı artırmamız gerekir. Mümkün oldukça spor yapmamız ve bol su tüketmemiz, belli bir süreden sonra vücudumuzun ödemden kurtulmasına, kilolarımızın azalmasına yardımcı olacaktır. Yapılan hiçbir diyet tek başına yeterli olmadığı için, alınan kilolar kısa sürede tekrar geri alınmaktadır.

Her fırsatta, daha fazla hareket alanı yaratmak, haftada en az 3 kere uzun ve tempolu yürüyüşler yapmak metabolizmanın hızlanmasına ve kas oranımızın artarak yağlardan kurtulmamıza fayda sağlayacaktır. Uzmanların tavsiye ettiği gibi en az 8 bardak ve üzeri su tüketmek de, kilo vermede etkisi kanıtlanmış bir gerçektir.

Yoruma kapalı.