Zayıflamanın Yolları

Zayıflamak için başvurulan bir çok yöntem sayesinde artık zayıfladım diyen kişilerin verdiği kiloları tekrar alması kaçınılmaz. O kadar çok kilo verme önerileri var ki! Hangisini uygulayacağımızı şaşırmış haldeyiz. Ancak kilo almadan yediklerimize dikkat edersek ya da sağlıklı olmak adına düzenli spor yaparsak, bu diyetler peşinde koşmayız.

zayiflamanin-yollari-1

Beslenme şeklimizi değiştirerek, kilo vermeyi sağlamak en kolay yollardan birisidir. Her şeyden önce bol sıvı tüketimi bu sıralamanın başında yer almalıdır ve gün içinde öğünlerde tüketilen ekmek oranı azaltılmalıdır. Hatta mümkünse lif içerikli tahıllı ekmekler tercih edilmelidir.

Aldığımız çay, kahve gibi içeçekler de şekerin bırakılması ve onun yanında düzenli bir şekilde zayıflama içerikli bitki çaylarının tüketimi, başlangıç için önemlidir. Her öğünde yenilen yemek miktarında porsiyon, mümkün olduğunca az tutulmalı veya tıka basa yemeyerek, doymadan sofradan kalkmalıdır. Taze meyve ve sebzelerden alınan şeker miktarı, zaten gerekli olan günlük şeker ihtiyacımızı karşılar. Ekstra şeker almamak önemlidir. Çünkü vücutta en çok yağa dönüşen madde şekerdir.

Hazır paketlenmiş gıdalardan tamamen uzak durmak gerekir. İçlerinde bulunan maddeler hem alışkanlık yapıyor hem de fazla yağ oluşmasına neden oluyor. Karbonhidratları da hayatımızdan çıkarmalıyız ve protein ağırlıklı ( et, balık, yumurta, yoğurt gibi…) beslenmeliyiz. Protein; metabolizmayı hızlandırarak zayıflamak açısından yardımcı olur. Yağ; kilo almaya çok etken olmadığı için tüketiminden korkmayın. Ve bunun yanında hareketli bir yaşam sürmeniz, aldığınız kaloriyi yakmanız açısından zayıflamanız da en önemli etkendir.

Yoruma kapalı.