Krema Kaç Kalori?

Krema Besin Değerleri

Kullanım amacına göre iki tür krema vardır. Birisi pişirmeye uygun olan ve sıcak tariflerde kullanılan krema, diğeri de soğuk tariflerde ve pişirilmeden kullanılan kremadır. Bütün kremalar yüksek miktarda yağ ve düşük miktarda proteinden oluşur. Bir kutu kremada 70 gram yağ, 6.6 gram protein ve 9 gram karbonhidrat vardır. Kremaların yaklaşık olarak yüzde doksanbiri yağdan oluşur. Diyet yapanların uzak durması gereken besinlerdendir. Yenileceği zaman küçük porsiyonlar tüketilmelidir.

Kremaların yaklaşık olarak yüzde doksanbiri yağdan oluşur. Diyet yapanların uzak durması gereken besinlerdendir. Yenileceği zaman küçük porsiyonlar tüketilmelidir.

Kremalı Sıcak Tarifler Kalori

Krema kaç kalori sorusu kullanıldığı tarifteki miktara göre değişmektedir. Pişirilerek kullanılan kremaların oluşturduğu tariflerden en çok tüketilen kremalı brokoli çorbasının 100 gramında 45 kalori vardır. 100 gram çorba için değerler şöyledir: Kremalı kereviz 37 kalori, kremalı kuşkonmaz 35 kalori, kremalı mantar 39 kalori, kremalı patetes 30 kalori, kremalı soğan 44 kalori, kremalı tavuk 48 kaloridir. Sevilerek tüketilen kremalı makarnanın 100 gramı 316.45 kalori iken kremalı mantarlı makarnanın 253 kaloridir. Fırında yapılan son günlerdeki popüler tariflerden kremalı patatesin bir porsiyonu sadece 130 kaloridir.

Krema kaç kalori sorusu paketi açılmamış bir kutu krema ile ilgiliyse (200 gram) 602 kaloridir. İçerdiği yüksek miktardaki yağdan dolayı krema tüketme alışkanlığı kilo kontrolünü zorlaştırabilir

Kremalı Soğuk Tarifler Kalori

Krema kaç kalori sorusunun cevabı soğuk tariflerde aranırken kullanılan miktara göre hesaplanmalıdır. Çiğ olarak kullanılan kremalı tarifler genellikle pastalardan ve kahve türlerinden oluşur. Kremalar en fazla yaş pastalarda ve kek süslemelerinde kullanılır. Bir porsiyon yaş pasta en az 500 kaloridir. Bir adet krema ile süslenmiş cupcake en az 131 kaloridir. Pasta iç malzemelerinin miktarına ve türüne göre kalorilerde değişiklik oluşur. Kahve çeşitlerinden bazılarında kullanılan krema içimi hoş bir lezzet verir. Bir fincan kremalı mocha 360 kalori, kremalı beyaz çikolatalı mocha 560 kalori, vanilyalı kremalı frappuccino 360 kaloridir.

Krema Kalori

Krema kaç kalori sorusu paketi açılmamış bir kutu krema ile ilgiliyse (200 gram) 602 kaloridir. İçerdiği yüksek miktardaki yağdan dolayı krema tüketme alışkanlığı kilo kontrolünü zorlaştırabilir. Kremalı tarifler nadiren tüketilmeli ya da evde malzemelerle hazırlanan kremalar ile tariflerde kullanılacak kremanın kalorisi düşürülmelidir. Tansiyon, kalp ve damar hastaları uzak durmalıdır.

Tansiyon, kalp ve damar hastaları uzak durmalıdır.

Yoruma kapalı.