Kuru Kayısı Kaç Kalori?

Sağlıklı Beslenmenin Önemi

Sağlıklı beslenmek her zaman kilo vermek için değil daha sağlıklı bir hayata devam edebilmek için uygulanan bir çeşit programdır. Rafine ürünler, yapay tatlandırıcılar ve tuzlardan uzak bir yaşam sürülen sağlıklı beslenme programında beslenme kadar spor ve egzersizde oldukça önem arz etmekte. Özellikle diyet yapanların sadece diyetle istediği kiloyla ulaşması mümkün değildir. Bu yüzden muhakkak egzersizde yapılmalıdır.

Kuru Meyveler Bol Lif İçerir

Diyetlerde önemli konular arasında aniden gelen tatlı krizleri yer almaktadır. Özellikle kadınların daha sık yakalandığı bu krizlerden kurtulmak içinde alternatifler aranmakla beraber en iyi seçenek meyve ve kuru meyvelerdir. Özellikle kuru meyveler içerdiği lif ve doğal şeker sayesinde hem tatlı krizlerine iyi gelecek hem de posalı yapısı tok tutma süresini arttırarak acıkma hissini engelleyecektir. Dolayısıyla bu durumda kilo vermeye yardımcı olacaktır.

Kuru Kayısının Faydaları

Tatlı krizlerinde başvurulan kuru meyvelerden biri ise kuru kayısıdır. Kuru kayısı A ve C vitamini açısından zengin olmasının yanı sıra aynı zamanda potasyum kaynağıdır. Ara öğünlerde tüketilen kuru kayısı gün boyu ihtiyacınız olacak enerjiyi vereceği gibi sizi tok tutacaktır. Kuru kayısının bir diğer faydası ise lifli yapısı sayesinde sindirim sistemini desteklemesidir. Özellikle kabızlık sıkıntısı çekenlere oldukça iyi gelen bir yiyecek olan kuru kayısı diyet listelerinde de sıkça yer verilen bir besin. Kabızlık sıkıntısı çekenlerin akşamdan bir bardak suya koyacağı 3 adet kayısı sabah aç karnına içilip kayısılar yenildiğinde gün içerisinde etkisini gösterecektir.

Kuru Kayısı Kaç Kaloridir

Bu kadar faydası olan kuru meyvenin diyet yapanlar tarafından merak ettiği konu ise kuru kayısı kaç kalori sorusudur. Bir adet kuru kayısı yaklaşık olarak 25 kaloridir. Toplamda dört adet kuru kayısı bir adet meyvenin kalorisine eş değerdir bu yüzden ara öğünlerde tek başına ya da süt ürünleriyle kuru kayısı tüketmek oldukça yararlı olacaktır. Kuru kayısı kolesterol içermez ve içerdiği şeker rafine değil doğal şekerdir. Diyet listelerinde her gün kuru kayısıya yer verilmesi kilo verme sürecinizde size oldukça yardımcı olacaktır.

Yoruma kapalı.