Lahana Diyeti Nasıl Yapılır

Diyetlerden diyet beğenemediğimiz yaz dönemi içinde, bir çok yararı içinde barındıran lahana diyetini es geçmek olmaz elbette. Bol miktarda kalsiyum, fosfor, demir, kükürt, magnezyum ve potasyum barındıran bu kat kat yapraklı bitki; aynı zamanda, Folik asid; A vitamini B1, B2, B3, B6 ve C, E, H, PP şeker ihtiva eden bir şifa kaynağıdır.

Kış aylarında sofralarımıza dahil olan bu şifa kaynağı bitkiyle, fazla kilolardan kurtulmak mümkün. Diyet başlangıcında bir sürü tarifle karşılaşabilir, tadı çok kötü olduğu için de diyeti başlamadan bitirebilirsiniz. Bu yüzden; lahana diyetini yaparken kendinizi aç bırakıp tatsız tuzsuz bir lahana yemek yerine lahana çorbasıyla bu diyeti daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

Bir hafta boyunca her öğün içilecek lahana çorbası muhtemelen lahanayı uzun bir süre görmek istemeyecek hale getirecek ama, sonunda verilecek 5 kilo, lahanaya ayrı bir sevgi duymanızı da sağlayacaktır. Siz ana ve ara öğünlerde, sınırsız lahana çorbası tüketirken vücudumuza gerekli ama aynı zamanda kilo yapmayan yiyeceklerle de, diyet menünüzü sağlıklı ve lezzetli bir hale getirin ki; gerekli enerjiyi vücudunuza sağlayın.

Lahanayla beraber yenecek, domates, salatalık, yeşil salata, şeker oranı düşük meyve, haşlanmış beyaz et, balık, yağsız süt ve yoğurt ihtiyaç duyulan enerji için yeterli olacaktır. Lahana diyeti; sindirim sisteminizi hızlı çalıştıracağı için kısa sürede fazla kilolardan kurtulmanızı sağlayacak. Bu diyeti yaparken, günde en az 8 bardak su tüketmeyi de unutmayalım.

Lahana Diyet Listesi

1. GÜN
Beyaz lahana çorbası ( 1 kase )
Meyve ( Sınırsız )

2. GÜN
Beyaz lahana çorbası ( 1 kase )
Sebze ( Sınırsız, çiğ ya da haşlanmış )

3. GÜN
Beyaz lahana çorbası
Meyve ( Sınırsız )
Sebze ( Sınırsız )

4. GÜN
Beyaz lahana çorbası ( 1 kase )
Süt ( 4 bardak )
Muz ( 5 adet )

5. GÜN
Beyaz lahana çorbası ( 1 kase )
Et ( yağsız, 300 gram )
Domates ( 5 adet )

6. GÜN
Beyaz lahana çorbası ( 1 kase )
Et ( yağsız, 300 gram )

7. GÜN
Beyaz lahana çorbası ( 1 kase )
Esmer pirinç ( az miktarda )
Sebze suyu ( sınırsız )
Meyve suyu ( 1 bardak, şekersiz )

Yoruma kapalı.