Leblebi Diyeti Listesi | 3 Günde 3 Kilo

Leblebi Diyeti Nasıl Yapılır?

Leblebi Diyeti 3 gün boyunca leblebi ve limon suyuna ağırlık verilmesiyle oluşan bir diyettir. Leblebi diyetindeki amaç, detoks uygulayarak vücudu aç bırakmak, leblebi sayesinde de açlık hissini hissetmemektir. 3 gün boyunca limon suyu tüketerek ve leblebi yiyerek, vücuttan toksinleri atmak amaçlanır. Toksinleri atmayla birlikte yapılacak olan diyetle beraber daha kolay kilo verilmesi amaçlanmıştır. Leblebi sayesinde ise bağırsakların etkilenmemesi sağlanmaya çalışılmıştır.

Leblebi Diyeti Listesi / 3 Günde 3 Kilo

Sabah öğle ve akşam olmak üzere bu üç öğünde 1 çay bardağı leblebi tüketilmelidir. Bunun haricinde gün içerisinde 2,5-3 litre su tüketilmesi gerekmektedir. Bu suyun içerisine 3 adet limonun suyu sıkılarak tüketilmelidir. Ancak, tansiyon hastasıysanız ya da başka bir rahatsızlıktan dolayı limonu tüketemiyorsanız, limonsuz sadece su tüketmelisiniz.

Leblebi Diyeti İle Kaç Kilo Verilir?

Leblebi Diyeti, leblebici sevenler için oldukça güzel bir diyettir. Leblebi diyetini uygulayanlar için 3 günde 3 kilo vermek mümkündür. Fakat yine de bünyeden bünyeye değişiklik gösterebilmektedir.  Aç kalmaya dayanıklı kişiler bu diyeti çok daha kolay uygulayacaktır. Fakat bu diyet evde bulunanlar için uygun olan bir diyettir. Çünkü, açlık belli bir halsizlik vereceğinden dolayı bu diyeti yapan kişinin gün içerisinde kendisini pek yormaması gerekmektedir.

Leblebi Diyeti İle Zayıflamak Mümkün Müdür?

Zayıflamayı amaç edinmiş kişiler için öncelik, sağlıklı Bir zayıflama şekli olmalıdır. Zayıflamak için her önerilen besinin tek başına tüketilmesi oldukça zararlı olacaktır. Ayrıca 3 günlük leblebi detoksunun ardından ara öğünlerde leblebi yenmeye devam edilerek de kilo verimine devam edilebilmektedir. Leblebi diyeti önemli sağlık sorunu olmayan kişiler tarafından kolayca uygulanabilecek ve sonuç verecek diyetler arasındadır.

Leblebi Yiyerek Zayıflamak Sağlıklı Mıdır?

Leblebi diyetinde 3 gün boyunca leblebi tüketildiğinde dolayı mide ve diğer organları dinlenmeye alınmaktadır. Bu sayede vücuda aşırı besin yüklemesi sen de kaçınılması sağlanmaktadır. Bol su ile desteklenen leblebi diyetinin sağlık açısından herhangi bir sorunu bulunmamaktadır. Fakat tansiyon ya da şeker gibi bir hastalığa sahipseniz doktor kontrolünde yapmanız ya da hiç yapmamanız önerilmektedir.

Yoruma kapalı.