Limon Kaç Kalori ?

C Vitamini Kaynağı Limon

Aşırı kilolar günümüz dünyasında pek çok insanın şikayetçi olduğu ve bu durumdan kurtulabilmek için bir takım çözüm yolları aradığı genel bir sorundur. İnsanlar fazla kilolarını verebilmek için diyetler, zayıflama kürleri ya da bir takım ilaçlar aracılığıyla bu probleme çare aramaktadırlar. Bu arayış içerisinde de hangi gıdaların tüketilmesi gerektiği veya hangi besinlerin zayıflamaya yardımcı olduğu gibi bazı sorulara cevap aramaktadırlar. Kişilerin zayıflamak için özelliklerini sorguladıkları besinlerden birisi limondur.

Limon Hakkında

Ilıman iklimlerde yetiştirilmeye elverişli olan limon, turunçgiller familyasının en popüler ürünlerindendir. Kısa boylu ağaçlar üzerinde yetişen limon, ülkemizde de özellikle Akdeniz ve Ege bölgesinde çokça yetiştirilen bir tarım ürünüdür. Limonun yemeklerde ve salatalarda vazgeçilmez olması, kabuğunun da aroma vermesi için tatlılarda, keklerde kullanılması, aynı zamanda hem yiyecek hem de içecek olarak tüketilmesi ile sofralarda çok önemli bir yere sahiptir.

Adeta C Vitamini Hazinesi

Turunçgiller vitamin ve mineral açısından oldukça zengin bir familyadır. Bu ailenin en popüler üyelerinden biri olan limon da özellikle C vitamini açısından çok zengindir. Bunun dışında içeriğinde yer alan potasyum, folik asit, lif, protein, magnezyum ve daha pek çok mineral ile adeta bir sağlık deposunu andırmaktadır. Bu özellikleri sayesinde sağlık açısından mutlaka tüketilmesi gereken besinler arasında yerini almaktadır.

Zayıflamaya Yardımcı Olur

Sahip olduğu vitamin ve mineral özellikleri nedeniyle limonun düzenli olarak tüketilmesinin zayıflamaya oldukça yardımcı olduğu saptanmıştır. Fazla kilolarından şikayetçi olan kimselerin her sabah aç karnına ılık bir su içerisine yarım limon sıkarak içmelerinin son derece faydalı olacağı belirtilmiştir.

Haşlanmış Limon İle Fazla Kilolara Son

Son zamanlarda oldukça popüler olan bu diyet sayesinde pek çok insanın kısa sürede belirgin bir şekilde fazla kilolarından kurtulduğu ifade edilmektedir. Limon, sarımsak ve zencefilin kaynatılmasıyla elde edilen karışımın sabahları aç karnına içilmesiyle hem aşırı kilolardan kurtulmaya yardımcı olduğu hem de vücut içerisinde yer alan mikroplar ve toksinlerin temizlenmesini sağladığı belirtilmiştir.

Kaç Kalori?

Limonu diyet programına eklemek aynı zamanda sağlıklı beslenme için limonun sofradaki yerini genişletmek isteyenlerin merak ettiği kaç kalori sorusunun cevabı 28,9 kcal olarak ifade edilmektedir.

Yoruma kapalı.