Moda İlköğretim Okulu Nerededir?

Moda İlköğretim Okulu Hangi Semtte Yer Alıyor?

Moda İlköğretim Okulu İstanbul Moda’da bulunan başarılı eğitim veren okullardan bir tanesidir. İki kademede eğitim veren bu Moda İlkokulu anasınıfı ve ilköğretim için gerekli donanım ile alt yapısı bulunuyor.

Moda İlköğretim Okulu tecrübeli öğretmenleri ve eğitimde kullanmış olduğu materyaller sayesinde eğitim seviyesini çok yükseğe çıkarmıştır. Ayrıca aynı bölgede bulunan Moda Nihat Işık İlköğretim Okulu ile de sık sık karıştırılan bir okuldur.

1-Kadıköy Moda İlköğretim Okulu Özellikleri Nelerdir?

moda-ilkogretim-okulu

Kadıköy Moda İlköğretim Okulu bulunduğu bölge itibari ile iyi bir okul olduğunu söylemek mümkün. Kendi bünyesinde yer alan donanım ve altyapısı sayesinde birçok etkinliği yapabilme imkanını öğrencilerine sunuyor olması okulun başarısını artırıyor.

Kadıköy’de yer alan devlet okulları arasında bir tık önde olan Moda ilköğretim Okulu özellikleri için okumaya devam edin:

 • Öğrenci sayısı sınıflarda makul düzeylerde bulunuyor.
 • İngilizce eğitimi veriliyor.
 • Tiyatro, ritim ve jimnastik gibi alanlarda eğitim veriliyor.
 • Okulda özel olarak güvenlik görevlisi bulunuyor.
 • Başarılı rehberlik hizmeti bulunuyor.
 • Özel okul kalitesine sahip eğitim alt yapısı bulunuyor.
 • Hem gezi hem de sanatsal aktivitelere yer veriliyor.

Üstte yer alan özellikler okulda bulunan tüm öğrencilere eşit şekilde sunuluyor. Bu açıdan okulun hem öğretmenleri hem de öğrencileri her yönden tüm olanakları kullanabiliyor. Dolayısıyla başarı da beraberinde geliyor.

A-Özel Moda İlköğretim Okulu Hakkında Kayıt Öncesi Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

moda-ilkogretim-okulu

Özel Moda İlköğretim Okulu için kayıt yaptırmak isteyen birçok veli bulunuyor. Velilerin çoğu okul hakkında kulaktan dolma bilgilere sahip olup, kesin olmayan bilgilere sahip.

Moda İlköğretim Okulu’na çocuğunuzu kayıt ettirmek istiyorsanız öncelikle okulun çok iyi eğitim kadrosuna sahip olduğunu bilmelisiniz. Sunmuş olduğu imkanlar ölçüsünde bir özel okuldan farkı olmadığını söylemek de mümkün.

Devlet okullarının çoğunda olmayan eğitim fırsatı imkanı Kadıköy Moda İlköğretim Okulu’nda bulunuyor. Okulun bahçesi hava koşullarına uygun değilse, okul içinde yine aktivitelerin yapılabilmesi okulun avantajlarından bir tanesi olup, gönül rahatlığı ile çocuğunuzu kayıt ettirebilirsiniz.

2-Moda İlkokulu Yorumlarda Nasıl Bir Okuldur?

moda-ilkogretim-okulu
Moda İlköğretim Okulu

Moda İlkokulu eğitime yön veren okullardan bir tanesi olup, birçok önemli yerde meslek sahibi olmuş öğrencileri bulunuyor. Vermiş olduğu eğitimin karşılığını ortaya koyduğu eserleriyle görmek de mümkün.

Okul için yapılan yorumlar ise şu şekildedir:

 • Okulun geniş bir bahçesi olması
 • Okulun içinde her şeyin olması
 • Sınıflarda öğrenciler için dolapların olması kitap taşınma derdinden kurtarması
 • Tuvaletlerinin hijyeninin iyi olması
 • Öğretmenlerinin ilgili olması
 • Yönetimin öğrenci sorunları ile ilgilenmesi
 • İlçe ve İl bazındaki yarışmalarda öğrencilere fırsat vermesi

Üstte bulunan yorumlardan birkaçı olup, okul hakkında tek olumsuz özelliğin tramvaya çok yakın olmasıymış. Bu durum öğrenciler için sorun olabileceği düşüncesini çözmek için servis uygulaması çözüm olarak düşünülmüş.

3-Moda İlkokulu Tarihçesi Nedir?

moda-ilkogretim-okulu

Moda İlkokulu tarihçesi çok geçmişe dayanmakta olup, birçok isim değişikliği yaşamış ve sonun da bugünkü ismine kavuşmuş. Okul Moda’ da bir kiralık evde 1916 yılının Kası ayında Moda Kız Numune Mektebi ismiyle eğitim ve öğretim hayatına başlamıştır.

Moda İlkokulu iki yıl eğitim ve öğretim hizmeti verdikten sonra Kuşdili Caddesi’nde Çukurbostan’ın hemen karşısında yer alan binaya taşınmış. 1923 yılında isminde yer alan Numune ismi kaldırılmış ve Üsküdar 8. Mektebi ismini almıştır. 1932 yılına kadar da Rıza Paşa’daki binada eğitim öğretimi sürdürmüştür. Bugünkü yerine ise Kadıköy ilçe olunca 8.Okul adını alarak taşınmıştır.

Moda İlköğretim Okulu ismini de sonradan alarak eğitim-öğretim hizmetine devam etmiştir. Daha sonradan sadece ilkokula hizmet vermesi neticesinde ismi Moda İlkokulu olmuştur. Okulun eğitim kadrosunda müdür, bir müdür yardımcısı, bir rehber öğretmen, bir İngilizce öğretmeni, 4 özel eğitim öğretmeni görev yapıyor. Ayrıca 3 anasınıfı öğretmeni ve 8 tane de sınıf öğretmeni eğitim kadrosunda yer alıyor. Okulun 80 kişilik konferans salonu, spor salonu, 14 dersliği ve 70 kişilik yemek salonu bulunuyor.

4-Moda İlkokulu Müdürü Kimdir?

Moda ilkokulu bünyesinde idari bölüm ve eğitim kadrosu her okulda bulunduğu gibi bulunuyor. Özel bir idari yönetim ve tecrübeli eğitimcileri ile yıllardır eğitim-öğretime ara vermeden devam ediyor.

Moda ilçesinde birçok olanağa sahip okulun uzun zamandır aynı müdürle idaresi sürdürülmekte olup, çoğu kişi idareden yana memnun olduklarını dile getirmişler. Öğrenciler için gereken tüm imkanları seferber ettiği ayrıca ilçe bazında öğrencilerin her alanda diğer öğrencilerle yarışabilmesi için gereken imkanları çocuklara sunmaktadır.

Moda İlköğretim Okulu yol tarifi için Kadıköy’ün Dr. Esat Işık caddesine gidilmesi yeterli olmaktadır. Kadıköy’de yer alan Moda İlkokulu’nun müdürü halen görev yapmakta olan Erhan SANCAR olup, uzun yıllardır okulu idare etmektedir. Yaptığı çalışmalar ile isminden söz ettiren okul müdürü, eğitim vizyonuna hakim olup, çocukların gelecekleri için gereken tüm eğitim imkanlarından faydalanması için fırsatlar oluşturmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Moda Çay Bahçesi Nerededir? Moda Çay Bahçesine Nasıl Gidilir? 

YouTube video

Yoruma kapalı.