Münir Arıkan Su Orucu Diyeti | 25 Günde 22 Kilo!

Su Orucu Diyeti

Yaz aylarının yaklaşması, ince ve güzel kıyafetler giyme isteği ve buna bağlı olarak da özellikle kadınların kilo verme isteği ile sonuçlanmaktadır. İnternet üzerinde yer alan birçok diyet, insanları zayıflatmaktadır. Ancak diyet seçerken dikkat edilmesi gereken birçok unsur vardır. Bu nedenle diyet seçimini yaparken uzman diyetisyenlerin uyarıları göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi durumlarda ise zayıflamak isterken vücutta ağır tahribatlar oluşabilmektedir. Münir Arıkan Su Orucu Diyeti | 25 Günde 22 Kilo! diyeti ile oldukça kolay bir şekilde zayıflamak mümkündür.

Münir Arıkan’ın kendisinin kullandığı ve sonucunda da kilo verdiği bu diyet sayesinde, oldukça hızlı ve kolay bir şekilde kilo verilebilmektedir. Su orucu diyeti, adını uygulanma biçiminden almaktadır. Bu diyette, yiyecek türü gıda maddelerinin neredeyse tamamen kesilmesi söz konusu olmaktadır. Yani kişi, günlük olarak alması gereken besini ciddi miktarda azaltmaktadır. Hatta gerek olmadığı sürece su dahi içilmeyerek diyet yapılmaktadır.

Bu diyet sayesinde, kişi vücudunu sadece su içmeye ihtiyaç duyması halinde su tüketmeye otomatik olarak ayarlamaktadır. Bu sayede de vücut temizlenmekte ve beraberinde de kilo verilmesine neden olmaktadır.

Münir Arıkan’ın geliştirdiği su orucu diyetinde, kişi saat başı su içmeyi tercih edebilmektedir. Bunun yanı sıra sadece ihtiyaç duyulması halinde su içilmesini tercih edebilir ya da hiç su içmemeyi dahi tercih edebilmektedir. Su orucunun en temel özelliği ise vücudun arındırılarak, zayıflamayı kolaylaştırmaktır. Ayrıca su orucunun bir diğer özelliği de zihnin arınmasını sağlamaktır.

Su orucunu uygulamak isteyen kişiler, öncelikle diyete başlamadan önce bir süre kendini az miktarda yemek yemeye alıştırmalıdır. Böylece diyet başladıktan sonra yiyecek tüketmemek, kişiyi oldukça az miktarda etkilemektedir. Su orucunun ilk gününde, uzman diyetisyenin önerisi doğrultusunda verilecek besin maddeleri ve miktarlarının dışına kesinlikle çıkılmamalıdır. Besin maddeleri alındıktan sonra ise gün içerisinde artık sadece alınacak tek gıda maddesi su olmaktadır.

Her diyette olduğu gibi Münir Arıkan’ın geliştirdiği su orucu diyetinin de uzman kontrolü altında yapılması gerekmektedir. Bu tür zorlu ve ağır diyetler, bilinçsiz yapıldığı takdirde vücutta ağır sağlık sorunları meydana getirebilmektedir.

Yoruma kapalı.