Ne Kadar Zamanda Ne Kadar Kilo Verilmelidir?

Kilo vermek özellikle sıcak ayların yaklaşmasıyla birçok insanın gündemine giren bir konu fakat kilo vermeye başlamadan önce 1 ayda 5 kilo vermek normal mi şeklinde araştırmalar yapmak hedeflerin büyük tutulmasına sebep oluyor. İstenilen kiloya ulaşılması başta kişinin kilosu, yaşı, hayat tarzı olmak üzere birçok faktöre bağlı. Kilo verirken yapılan en büyük yanlışlar su kaybını kilo kaybı zannetmekten ileri geliyor. Diyete ilk başlandığında vücuttan giden sudur yani vücuttaki ödem atılır daha sonrasında ise kayıplar yağdan ve kastan devam eder. Verilen kilo miktarı kişiye göre değişmektedir. Haftalık olarak beş yüz gram ile bir kilo arası kayıp yaşayan insanlarda fazla kilo oranı arttıkça kaybedilen kilo iki veya üçe kadar çıkabilmektedir.

Vücut İlk Zamanlar Su Kaybeder

Diyet yaparken hemen tartıda o eksik görülmek istenir aç kaldığınızı fakat bunun karşılığını tartıda alamadığınızı düşünebilirsiniz ve hemen aklınıza 1 ayda 5 kilo vermek normal mi şeklinde bir soru gelir. Özellikle kilosunda aşırı fazlalık olmayan bireylerin bir ayda beş kilo vermesi normal şartlar altında pek mümkün değildir. Ancak kilo yüz kilo ve üzerindeyse bu durum normaldir. Diyetin ilk aylarında vücuttan giden yağ değil sudur bu unutulmamalıdır.

Tek Tip Beslenme Kilo Vermeyi Yavaşlatır

Kilo ilk zamanlarda oldukça kolay verilirken vücudun bu düzene alışmasından ötürü verilen kilo oranı giderek düşmektedir. Diyet yaparken sadece protein ağırlıklı veya sadece karbonhidrat ağırlıklı beslenmemek oldukça önemlidir. Unutmayın vücudun tüm vitamin ve minerallere tüm besin türlerine ihtiyacı vardır önemli olan bu besinleri doğal yoldan karşılamaktır.

1 Ayda 5 Kilo Vermek Normal Mi?

Diyet yaparken kilo vermede düşüş yaşayıp 1 ayda 5 kilo vermek normal mi şeklinde doktorunuza danıştığınızda da sonuçtan oldukça memnun olacaksınız Çünkü bir ay içerisinde kaybedilen beş kilo oldukça idealdir. Vücudunuz birden şoka girmeden geri almamak koşuluyla kilo kaybediyor demektir. Uzun zamanda az kilo vermek dikkat ettiğiniz taktirde o kiloları geri almayacaksınız demektir.  Kilo vermek sadece sağlıklı beslenmeden ibaret değildir, yapacağınız tempolu yürüyüşler ve egzersizlerle desteklediğinizde sıkılılaşmayla beraber verdiğiniz kilodan daha ince gösteren bir görünüme kavuşmanız mümkün hale gelir.

Yoruma kapalı.