Nesfit Çikolata Kilo Problemi

0 353

Kilo kaybı yaşamak isteyen kişiler uzun süre beslenmelerine dikkat etmektedir .Bu dikkat sonucu istedikleri kilo kaybını yaşayamazlarsa sıkıntı yaşayabilirler. Diyet yapan kişilerin en büyük sıkıntısı ise ortaya çıkan tatlı istekleridir. Bu tatlı isteklerini bastırmak adına daha düşük kalorili tarifler veya tatlılar geliştirilmektedir.

Çikolata en kolay ulaşılan ve kişilerin tatlı ihtiyacını en kolay bastıran yiyeceklerin başında gelmektedir. Fakat içerdikleri kalori nedeniyle kilo kaybını oldukça yavaşlatmaktadır. Eğer diyet yapıyorsanız ve kilo kaybınızın yavaş olmasını istemiyorsanız çikolatadan uzak kalmanız gerekmektedir. Aksi takdirde diyet motivasyonunuz da azalabilmektedir.

Nesfit çikolata  diyet yapan kişiler için kurtarıcı özellikte gibi görülmektedir. Fakat içerdiği kalori bakımıyla çok da masum görülmemektedir. Bu nedenle her yiyecek gibi bu çikolatanın da tüketimine dikkat edilmektedir.

Nesfit çikolata gibi düşük kalorili gibi görülen çikolatalar tatlandırıcı da içerebilmektedir. Tatlandırıcı fazla miktarda kullanıldığında ise neredeyse şeker kadar kilo kaybını yavaşlatıcı etkisi bulunmaktadır.

Düşük kalorili besinler görüldüğü gibi her zaman  masum değildir. Peki neden?

*İçerdikleri tatlandırıcı oranları

*Kullanılan kıvam arttırıcı besinler

*Kalorisine dikkat edilmeyişi

*Tüketiminin sınırlandırılmaması

En büyük sıkıntılardan bir tanesi diyet ürün denilince istenildiği gibi tüketileceği düşüncesidir. Bu düşünce düşük kalorili olan ürünleri de sıfır kalori gibi göstermekte ve sonrasında kilo kaybını yavaşlatmayacağı düşüncesini beraberinde getirmektedir.

Fakat her ürünün bir kalorisi vardır. Ve bu kaloriyi düşünerek günlük beslenme düzenininizde bir denge kurmalısınız. Aksi takdirde kilo kaybı yavaşladığında bunun nedeni göz ardı edilmektedir.

Nesfit çikolata da masum görünen fakat içerdiği kalori ile çoğu çikolataya benzerlik gösteren üründür. Bu nedenle biraz kalori düşüklüğü var diye istediğiniz kadar yemeniz mümkün değildir. Haftada 1 kez kaçamak olarak tüketebilirsiniz.Fakat arkasına mutlaka yürüyüş de yapmalısınız.

Tatlı isteklerini baskılamak adına tüketilecek kayısı , kuru üzüm gibi besinler dışarıdan alınan ürünlere göre daha sağlıklıdır. Bu nedenle evde yapacağınız tarifler ile daha dengeli bir beslenme oluşturabilir ve tatlı ihtiyacınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Sağlıklı beslenme bir bütündür. Her tükettiğiniz besinin bir kalorisi olduğunu unutmadan beslenmelisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.