Regli Döneminde Zayıflatan Diyet Listesi

Sağlıklı her kadın ergenlik döneminden itibaren her ay düzenli olarak regl olmaktadır. Regl sayesinde kadınların vücutları her ay tazelenmekte ve kendisini her ay hamileliğe hazırlamaktadır. Fakat birçok kadın regl döneminde aşırı yemek yeme isteği, çikolata krizleri ve oluşan ödemlerden şikayetçi olmaktadır. Bu ise oldukça normal bir durumdur. Hormonların bir anda değişmesi nedeni ile ruh halinde ve isteklerde büyük ölçüde değişiklikler meydana gelebilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Adet Öncesi Gerginlik Sendromu PMS Dönemi Nedir ? PMS Sendromu Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Birçok kadın ise regl dönemini fırsata çevirerek, daha fazla kilo vermeyi amaçlamaktadırlar. Bu sayede regl döneminde oluşan ödemin de önüne geçebilmektedirler. Bu sayede regl döneminde oluşan yemek yeme isteği azaltılarak, kilo almamaya ve vermeye yardımcı olmaktadır.

Regli döneminde zayıflatan diyet listesi sayesinde birçok kişi kilo vermelerini hızlandırmaktadırlar ve regl döneminde yemek yeme isteklerini azaltarak, kilo almalarını engellemektedirler. Adet döneminde birkaç noktaya dikkat edilmesi halinde çok kısa bir sürede kilo verilmektedir.

Diyeti uygulamak isteyenlerin ise günde mutlaka 2.5 lt su içmeleri gerekmektedir. Kan kaybının olması nedeni ile bol su tüketimi önemli bir noktada yer almaktadır.

Kahvaltı: 3 çorba kaşığı yulaf ezmesi, light yoğurt, 4 çilek veya 1 kivi, bitki çayı

Ara Öğün: 1 su bardağı sebze suyu

Öğle: Sebze çorbası, 1 kase salata

Ara Öğün: 3 bisküvi ve süt

Akşam: Tavuk veya kırmızı et, 4 kaşık bulgur pilavı, yağsız salata

Gece: Bitki çayı

Bu diyet eksiksiz olarak uygulanırsa, regl döneminde de kilo alınmayacaktır. Bunun yanında regl döneminden 1 hafta önce tuz büyük ölçüde azaltılmalıdır. Bu sayede regl döneminde ödem gibi problemlerin önüne geçilmektedir. Regl döneminde kırmızı veya beyaz et tüketimine dikkat edilmelidir. 130 gramı aşmamasına özen gösterilmelidir. Diyete ek olarak metabolizma hızlandırıcı bitki çayları tüketilmelidir. Bisküvi olarak ise mutlaka bebe bisküvileri tüketilmelidir. Bunun yanında kimi kadının tatlı krizi tutmaktadır. 1 parça bitter çikolata süt içerisinde eriterek tüketilebilmektedir. Daha fazlası ise kilo aldırmaktadır. Bunun yanında regl döneminde evlere kapanmak yerine, yürüyüş yapmak veya spora devam etmek hem kilo hem de psikolojik açıdan kadınlar rahatlatmaktadır.

Yoruma kapalı.