Şifa Orucuyla Zayıflama 3 Günde 5 Kilo

Suyun İnsan Metabolizması İçin Önemi

Şifa orucu aslında uzun yıllardır farklı isim ve kültürlerde oldukça geniş kitlelerin uyguladıkları bir durumdur. Şifa orucunun içeriğinde, merkezinde “su” kavramı yatmaktadır. Belli bir süre sadece su tüketerek gerek metabolizmayı temizleme gerekse de yağ yakımını hızlandırma özellikli bir durumudur.

Suyun İnsan Metabolizması İçin Önemi

İnsan vücudunun yarısından çoğu sudan oluşmaktadır ve her hücrenin ve dolayısıyla organın sağlıklı işleyişi için olmazsa olmazdır. Su hayatidir. İnsan uzun süre su dışında gıda almadan hayatta kaLabilir ama su tüketimi 3 gündür yapılmazsa insan metabolizması SOS vermeye başlar ve 7. gününde ciddi müdahale gerektirir ve genelde 7 günlük susuz geçirilen günlerden sonra en iyi ihtimalle vücutta derin tahribatlar kalarak hayata devam edilir ya da kişi hayatını kaybeder. Metabolizmanın en önemli kaynağı olan su ile yapı ln şifa orucu bu yüzden çok kısa süreli sonuçlar aldırabilmektedir. Zira belki de su alışkanlığınız yokken düzenli ve yoğun su kullanımınızla bile sadece düzene giren metabolizmanın işleyişi bile sizlerde kilo kaybı oluşturacaktır.

Şifa Orucunun Detayları Nedir?

Şifa orucu dini temalardan tutun da tıbbi müdahale öncesinden pek çok doktor tarafından hastalara uygulatılan aslında oldukça eski ve geçerliliği olan bir diyet türüdür aynı zamanda. Kişi gün boyunca en az saate bir su içmek durumundadır. Normalde vücuda su dışında madde alınmaz ama bazı bölgelerde bu durum değişiklik gösteri posalı meyve ve sebzeler de bu oruca dahil edilip yine oldukça etkili ve hızlı sonuçlar alınmaktadır.

Şifa Orucuyla Kısa Sürede Önemli Sonuçlar Alınmasının Sebepleri Nelerdir?

Su ile metabolizma hızlanacaktır. Yoğun su kullanımı ile metabolizmanın hızlanması ise başta ödemi atacak daha sonra da yağ yakımını arttıracaktır. Hatta ilk günler çok yoğun kilö kaybı olduğunda bunun çoğu aslında vücudunuzda en çok şeker ve tuz olmak üzere çeşitli gıdaların oluşturduğu ödemin atılmasıyla gerçekleşecektir. Şifa orucuyla zayıflama3 günde 5 kilö değil 10 kilö kaybına da neden olabilmektedir. Bunun sebebi de ilgili metabolizmaların gerek yaş gerekse yaşam tarzları nedeniyle metabolizmalarının hız farkı olacaktır.Tek ortak sonuç bu zayıflama yöntemini uygulayan herkes mutlaka sonuç alabilecektir

Şifa Orucu İle Zayıflama Yöntemi Esnasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Başlangıçta daha psikolojik olarak hazırlığınızı yapmış olmanız yararınıza olacaktır. Aksi durumda gerilimle başladığınız bu durumda gerilim düzeyiniz daha da artıp bu sefer psikolojik savaşla amaç olumlu iken süreç olumsuza gidebilir. Yine su alışkanlığı daha öncesinde edinmemiş bir bireyseniz toksinlerin su ile vücudunuzda buluşması baş ağrısı yaratabilir buna hazırlıklı olun ama sonuca odaklanın.Ve her diyette de olmazsa olmaz öneri muhakkak diyetinize egzersizi ekleyin.

Yoruma kapalı.