Renkli Tül Perde ile Yaşam Alanınızı Harika Yapın!

Renkli Tül Perde Modelleri ve Fiyatları Ne Kadar?

Renkli tül perde, ev dekorasyonunun estetik tasarım ve muhteşem özellikleri ile kullanıcıların karşısına çıkar. Yaşam alanlarında şık bir görünüme sahip modern dünyada kumaş, mekanik ve tül olmak üzere çeşitli kategorilerden meydana gelir.

Her renkli tül perde kullanıcıların beğenisine ve istedikleri formda üretilir. Yaşam alanlarından otel, ev, yazlık, ofis gibi ortamlarda ısı ve güneş ışığının kontrolü için yardımcı rol üstlenir. Özellikle güneş ışığı ve ısıyı kontrol altına alan renkli tül modelleri kişiyi özel alanında muhafaza ederek, mahremiyeti de sağlar.

Renkli tür perdeler kullanıcıların istedikleri ve seçenekleri çok olan şekilde tasarlandıkları için pembe, lila, sarı, mor, turuncu, beyaz, yeşil, kırmızı gibi çeşitli renklerde oluşturulur. Özellikle şıklığı ön planda tutan renkli perde modelleri oturma odası, mutfak, salon, çocuk veya genç odası, yatak odası gibi çeşitli alanlarda olabilir.

Renkli Tül Perde Modelleri ve Fiyatları

renkli-tul-perde
Renkli Tül Perde Modelleri

Renki tül perde tiplerinin kendi içinde çok çeşitli modelleri vardır. Genelde bu modeller renkli desenli tül perde gibi çeşitli kategorilerde listelenir. Kullanıcıların çoğu taç renkli tül perde modellerini tercih etseler de aslında perde çeşitleri bunlarla sınırlı değildir.

Birbirinden farklı renk geçişlerine sahip renkli tül perdelerini mevsime göre farklı ambiyans katacak şekilde listelemek mümkündür. Şimdi ise kullanıcıların beğenisine sunulan aşağıda en çok kullanılan renkli tül perde modelleri stillerine bakabilirsiniz.

1- Renkli Desenli Tül Perde

Renkli türde olan perde modelleri, üzerine uygulanan çeşitli fonlar ile farklı desenlerde oluşur. Bunlarda en çok dikkat çeken özellikte renkli desenli tür perde modellerinde görülen çocuklar için frozen, unicorn gibi çeşitli desenlerde görülen perdelerdir.

Ayrıca oturma gruplarında renkli desenli tül perde görmek mümkün. Modern yaşam alanınıza alfabe veya çizgili desenli renkli türde perdeler kullandığınızda ortamın neşelendiğini farkedeceksiniz.

2- Taç Renkli Tül Perde

Genelde pilesiz düz dikim ve polyester olarak tercih edilen taç renkli perde türleri, fiyatları bakımından oldukça tercih edilir. Renkli tül perde fiyatları kendi içinde çeşitli türlere ayrılsa da polyester olarak tercih edilen bu modeller, 50 -120 TL arasında değişiklik gösterir.

Bu tarz düz dikimli taç renkli tül perde modelleri, fiyatların değişiklik göstermesi sebebiyle genelde tek tip renkte beyaz veya gri renkte üretilir.

renkli-tul-perde

3- Hazır Renkli Tül Perde

Genelde tam pille tek tip fon çeşitleri ile bilinen hazır renkli perde modelleri vardır. Pamuk yada polyester tercih ettiğinizde renkli perde fiyatları oldukça uygun fiyatta olabilmektedir. Standart beyaz renkten ziyade turkuaz, yeşil, mor ve gri gibi yaşam alanınızı modern kılmak için tercih edebilirsiniz.

Hazır renkli tül modellerinde dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi de kullanıcıların satın aldığı firmalara göre değişiklik gösterse de genelde perdelerde bağlama kuşağı bulunur. Bağlama kuşağı sayesinde perdelerini kolay ve şık bir şekilde bağlayabilirsiniz.

4- Renk Geçişli Tül Perde

Yaşam alanınızı daha şık yapacak renk geçişli perde modelleri vardır. Bu perdeler kumaşın kalitesi, markası ve kullanılan renklere göre değişiklik gösterir. Genelde aşağıdan yukarıya veya sağdan sola olacak şekilde iki renk grubu kullanarak bir kısmı karışacak şekilde tasarlanır.

Renkli perde arasında belki de atmosferi en çok değiştirecek perde modellerinden biriside budur. Rengin doygunluğuna göre güneş ışığının yoğun olduğu zamanlarda bu perdeler ışığı emerek odanızın daha fazla gölgeli olmasını sağlar.

Genelde renkli tül fiyatları arasında fiyat bandı 250 TL’den başlar ve öylece devam eder.

renkli-tul-perde

5- Degrade Tül Perde

Renk geçişli perdelere benzeyen ama genelde beyaz harici belirgin tonlarda renklerin birbirine kısmi derecede karışması ile oluşan perdelerdir. Degrade tül perde modelleri ofis ve yazlık evlerde sıklıkla kullanılır. Farklı atmosfer yaratması sebebiyle birçok kişi tarafından da tercih edilmektedir.

Degrade tül perdeler iki renki tül perde olarak da bilinmektedir. İki renkli tür modelleri veya degrade perdeler, diğer perdelere göre daha pahalıdır. Genelde renkli tül perde fiyatları 500 TL bandında başlar ve öylece devam eder.

Renkli Tül Perde Nasıl Yıkanır?

Renkli tül perde çeşitleri kullandıkları kumaşın yapısına göre genelde 30 derece sıcaklığında kolayca yıkanabilir. Ayrıca perdenizi yıkadıktan sonra yüzeyine zarar vermeyecek şekilde, sıcaklık kontrolü yaparak perdenizi ütüleyebilirsiniz.

renkli-tul-perde

Renkli Tül Perde Kumaşı Nasıl Olmalıdır?

Renkli tül perde modelleri için genelde ipek, keten, polyester, vual, tergal ve organze gibi çeşitli ince kumaşlar tercih edilir. İyi bir şekilde tasarlanan renkli tür perde eşsiz uyumu yakalarsa farklı mekanizmaya sahip olur, farklı görüntüsü ile dikkat çeker.

Eğer daha az kumaş kullanılarak, üretilen seyrek yapıda tüllerini tercih ederseniz, güneş ışığının az olduğu mekanlarda kullanabilirsiniz.

 

Yoruma kapalı.