Tül Perde Beyazlatmak için Ne Yapılır?

Evde Tül Perde Beyazlatmak için Hangi Yollar İzlenmeli?

Tül perde beyazlatmak için ne yapmak gerekir? Evde tül perde beyazlatmak adına hangi adımlar izlenebilir? Tül perde beyazlatmak mümkün mü?

Tül perde evimizin hem en güzel rüyası hem de en kötü kâbusu olabiliyor. Günümüzde stor perde, zebra perde, fon perde yaygın olarak kullanılsa da evini aydınlık, şık ve ferah göstermek isteyenler perde seçimlerini tülden yana kullanıyor. Artık solgun perde görüntüsünü geride bırakabileceksiniz.

Ev hanımları ve düzene önem veren beyler, perdelerini seçtiği mobilyalarla sadeliği veya şıklığı yakalayabilmenin mutluluğunu yaşarken bir grup ise perdelerin solgun görüntüsünden yakınmaktadır. Perdelerinizin hep tertemiz kalacağı yöntemleri sizin için bir araya getirdik.

2022 Tül Perde Modelleri Evde Beyazlatmak Mümkün mü? Evde Tül Perde Beyazlatmak Olası mı?

tul-perde-beyazlatmak
Tül Perde Beyazlatmak Mümkün mü?

Yoğun yıkama, çamaşır suyu ve yoğun deterjana maruz bırakıldığında perdelerin rengi değişebilmekte ve deforme olabilmektedir. Bu nedenler perdenizin türüne göre yıkama, temizleme yöntemlerinize özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Evde perdelerinizi beyazlatmak artık çok pratik! Yazımızın devamında sizlere beyazlatma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Evde Tül Perde Beyazlatmak için Yöntemler Neler?

Yeni ev kuranlar ve daha önce perde yıkamayanlar, aman dikkat! Pek çok insan perdelerini çamaşır suyuyla yıkama işlemi yaparak kumaşların sararmasına sebep oluyor.

Perdenizi beyazlatmak için deterjan bölmesine eklediğiniz toz deterjanın üzerine çok az beyaz sirke koyabilirsiniz. 30 derece soğuk suda ya da hassaslarda (perdenizin modeline bağlı olarak kendiniz belirleyebilirsiniz) yıkama ayarına getirin. Yıkama sonrası olgun gözüken perdeleriniz yeni gibi bembeyaz olacaktır.

Solmuş Tül Perde Nasıl Yıkanır? Solmuş Tül Perde Beyazlatmak için Nasıl Yıkamalı?

Sigara dumanı, toz ve kir sebebiyle eski güzel görüntüsünden eser kalmayan, solgun ve kirli görünümlü perdeleriniz artık eskisi gibi kötü olmayacak. Yıkama işleminde kullanıldığınız teknikler sayesinde perdelerinizin yeni gibi olması mümkün! Tülleri bir arada, güneşlikleri bir arada çamaşır makinesine atmanızı öneririz. 30 derecede ya da 40 derecede tüllerinizin kirine bağlı olarak ısı ayarını değiştirebilirsiniz.

Hazır Tül Perde Deterjanla Yıkanırsa Rengi Açılır mı? Deterjan Hazır Tül Perde Beyazlatmak için Yeterli mi?

tul-perde-beyazlatmak

Hazır tül perde modelleri yıkmasını gerçekleştirirken deterjan koymanız önemli bir noktadır. Üzerindeki kirli görüntüden bir miktar arınmasına yardımcı olacaktır.

Perdelerinizde yoğun bir kir söz konusuysa (duman, yağ, is vb.) deterjan perdelerinizin rengini açmak için yeterli olmayabilir. Deterjanın miktarını arttırmanız da rengin açılmasına yardımcı olmaz. Bu nedenle perdeler için özel üretilmiş deterjanları deneyebilirsiniz ya da çok az miktarda çamaşır suyu kullanabilirsiniz.

Salon Tül Perde Modelleri Solgun Görüntüsünden Nasıl Arındırılır?

Solgun ve kirli görüntüsünden kurtulmak istediğiniz perdelerinizi defalarca yıkamanıza artık gerek kalmayacak. Öncelikle perdenizi yıkamadan önce çamaşır makinenizin temiz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Çamaşır makineniz kirliyse bakımını yaptıktan sonra bir miktar deterjan, biraz sirke ve biraz yumuşatıcı ile perdelerinizi yıkayabilirsiniz. Bu pratik teknikle perdeleriniz solgun görüntüsünden arınma hususundan size büyük oranda katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte perdeleriniz hem güzel kokacak hem de yeni gibi olacaktır.

Ucuz Tül Perde Rengin Değişmesine Etken mi?

Rengin çabuk solmasında ve renginin değişmesinde perdeleriniz kalitesine en önemli etkendir. Kumaşı kaliteli olan ürünün renginde bozulma görülmüyor. Ucuz bir perde ilk yıkandığında çabucak deforme olabiliyorken kaliteli bir perdeyi uzun yıllar kullanabilirsiniz. Tasarruf etmek için almış olduğunu ucuz fiyatlı perdenin güneş ışınlarına maruz kaldığında renginin değiştiğini görebilirsiniz.

Seçtiğiniz perdenin kumaşının kaliteli olması uzun süreli bir kullanım gerçekleştirmenize ve maddi açıdan uzun bir süre tekrardan perde alımı gerçekleştirmenize gerek kalmayacak.

tul-perde-beyazlatmak

Tül Perde Fiyatları Rengin Canlı Kalmasındaki Etkileri

Tül perde fiyatlarının rengin canlı kalmasındaki etkeni kumaşıyla ilgili bir konudur. Eğer ki alınmış olan kumaşta kullanılan renk ve iplik kaliteliyse dikilen perdenin renginde değişiklik olması kolay olmayacaktır.

Yıkamalarda da perdenin canlılığını koruması kumaşın kalitesine bağlı olduğu söylenebilir. Bununla birlikte sizin perdenizi kullanım şekliniz, yıkama şekliniz de perdenizin canlı kalmasında çok büyük bir etken olacaktır.

Hazır Tül Perde Modelleri Fiyatları Nelerdir? | Tül Perde Beyazlatmak

Hazır perde modellerinin fiyatları günümüz ekonomisinde artış gösteren kumaş fiyatlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ayrıca perdelerin fiyat değişikliği aldığınız yere göre de artış gösterir. Marka olan bir perdeyi alırken sadece marka olduğu için fazla ödeyebilirken aynı kalitede bir perdeyi farklı bir tekstil firmasından daha uygun fiyata bulabilirsiniz.

Stor perde, zebra perdeyi orta kalite de ve uygun fiyatta alabilir ya da yine hazır dikim tül bir perdeyi daha uygun fiyata alabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken acele etmeden piyasa araştırması yapmanız olacaktır. Uygun fiyatlar için Perde Outlet firmasını değerlendirebilirsiniz!

İlginizi Çekebilir: En Güzel Tül Perde Modelleri 2022

Yoruma kapalı.