Tatilden Sonra Kilo Vermek İçin 10 Kolay Adım

Korona virüs salgını sırasındaki karantina ve Ramazan evde geçince kilo mu aldınız? Üstüne üstlük bir de bayram günlerinde bol bol tatlı ve hamur işi yiyip durumu abarttınız mı? Merak etmeyin, bu dönemde alınan kiloları verebilmeniz için size 10 altın tavsiyede bulunacağız. Tatilden Sonra Kilo Vermek İçin 10 Kolay Adım

 

1. Tatilden Sonra Kilo Vermek İsterken Kendinizi Suçlamayın

1 ayda kaç kilo verilebilir

Tatilden sonra kilo vermek için 10 kolay adım ilki kendinizi suçlu hissetmemenizdir. Artık olan oldu ve kendinizi ya da koşulları suçlamanın hiç bir anlamı yok. En doğru yapılacak iş, harekete geçip beslenme ve egzersizle desteklenen bir kilo verme planı hazırlamak.

2 – Öğün Atlamaktan Vazgeçin

Sebzeli Krep

Tatilden sonra kilo vermek için önemli bir diğer adım ise öğün düzenidir. Öğün atlamak, karnınızın daha çok acıkmasına ve yemek yemeyi daha çok düşünmenize neden olacaktır. Kalori patlamasından sonraki gün, gün boyunca iştahınızı tatmin etmek için kahvaltınızda protein, yumurta, süzme peynir veya yoğurt bulunduğundan emin olun.

3 – Harekete Geçin

Bölgesel Kilo Alma Yöntemleri

Tatillerdeki hareketinizin toplamı, çatalınızı yükseltmekle sınırlı olabilir, ancak şimdi hareket etmek zamanı geldi. Egzersiz, sadece kalori yakmakla kalmaz, aynı zamanda sizi daha akıllı yiyecek seçimleri yapmanıza yardımcı olabilecek pozitif bir zihinsel düşünceye sevkeder.

4 – Bu Gıdaları Defterden Silin

Diyetinizden beyaz ekmek, kraker ve simit türü hamur işlerini çıkarın. Vücudunuz ekstra tuz ve şekere yüzünden ekstra su tutar. Bu su ağırlığından kurtulduktan sonra enerji seviyeleriniz yeniden yükselecek ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Daha da iyi haberler: 48 saatten kısa bir sürede bir fark hissetmeye başlayacaksınız! Vücuttaki ödem azaldıkça kendinizi kuş kadar hafif hissedeceksiniz.

 

5 – Hedeflerinizi Yazın

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Kendinize belirli bir hedef koyun ve not edin. Bir kez yazdıktan sonra, planlar somut bir halde kağıt üzerinde görünür ve size gerçekleştirmeye teşvik eder. Sadece beş veya 10 kilo vermek istediğinizi söylemek yeterli değildir; örneğin bir aya kadar beş kilo vermek istiyorum yazın. Yazma modunda olduğunuz sürece, tüm egzersizlerinizi ve ne yediğinizi yazdığınızdan emin olun. Yemeklerinizi kaydetmeye yönelik bir alışkanlığın, dikkatsiz yemeyi ne kadar azalttığı sizi şaşırtacak.

6 – Sebzelerinizi Yemeyi İhmal Etmeyin

Soğanlı Menemen ve Sebzeli Peynirli Krep ile Diyet Sahur Menüsü

Sebzeler, doğal iştah bastırıclardır. Öte yandan ekmek, iştah uyarıcıdır, bu yüzden genellikle restoranlarda masaya ilk olarak ekmek getirilir.

7 –  Tatil Artıkları Partisi Yapmayın

Karatay Diyeti Uygulanırken Uzak Durulması Gereken Gıdalar

Bayramdan sonra, tüm tatil yiyeceklerinden kurtulun. Kilo vermenizi engelleyecek tüm baştan çıkarıcı yemeklerden vazgeçin. Çerezleri ve meyveli kekleri meyve ve sağlıklı atıştırmalıklar ile değiştirin.

8 – Planla, Planla, Planla

GAPS Diyeti

Antrenmanlarınızı ve yemeklerinizi planlarsanız sağlıklı olmanın hedeflerinden sapmak daha zordur. Dışarıya çıkacaksanız yanınızda biraz meyve veya bir enerji barı taşıyın, böylece aklınıza yağlı bir şeyler almak gelmez. Akşamın ilerleyen saatlerinde acıktığınızı hissederseniz, kalorisiz bir atıştırmalıkla nefsinizi köreltin; sonra dişlerinizi fırçalayın ve mutfağınızı “kapatın”.

9 – Şişenin Dibine Vurun

Sabahları Limonlu Su İçerek Zayıflayanlar

Su şişesi, yani. Çoğu zaman aç olduğumuzu düşündüğümüzde, aslında susamış oluyoruz. Daha dolgun hissetmenize yardımcı olmanın yanı sıra, su, daha sağlıklı bir yaşam tarzına geri döndüğünüzde yediğiniz “kötü” şeyleri de temizlemeye yardımcı olur.

 

10 – Tatilden Sonra Kilo Vermek İçin Sabırlı Olun

1 ayda kaç kilo verilir

Tatilden sonra kilo vermek için son ve en önemli adım sabırlı olmaktır. Diyetinizi değiştirmek vücudunuzun kilo kontrol mekanizmalarını da değiştirir. Bu sizi acıktırır ve sağlıklı beslenmenize bağlı kalmanızı zorlaştırır. Sabır ve irade ile programınıza sadakatle devam edin. Sonuçlar çabalarınızı boşa çıkarmayacaktır.

Tatil günleri sonrası kilo vermek için yardımcı olacak 10 altın öneri umarız faydalı olur. Bir kez başlangıç yaptıktan sonra sonuç aldıkça motive olacak ve devam etmek isteyeceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Büşra Pekin Nasıl Zayıfladı? Büşra Pekin Estetik Yaptırdı Mı?

Yoruma kapalı.