Wilkinson Pomad Nedir? Wilkinson Pomad Fiyat 2022

Wilkinson Pomad Ne İşe Yarar? Wilkinson Pomad Kimler Kullanabilir?

Wilkinson Pomad, ilaç sektörü içerisinde sıklıkla üretilen ve çeşitli rahatsızlıklar için kullanılan bir kimyasal ilaçtır. İlaç genel olarak uyuz tedavisinde tercih edilebildiği gibi uzman gözetiminde farklı hastalıklar neticesiyle de tercih edilebilmektedir.

Her ilaçta olduğu gibi Wilkinson ilacında da uzman kararı ile hareket etmek önem taşımaktadır. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir. Peki Wilkinson Pomad yan etkileri nelerdir, Wilkinson 2022 fiyat bilgisi nedir? Gelin birlikte Wilkinson Pomad neye yarar inceleyelim.

YouTube video

Wilkinson Pomad Nedir?

Uyuz hastalığı günümüzde her yaştan bireyde çıkan bir cilt hastalığıdır. Hastalığın temel belirtisi ise inanılmaz kaşıntı hissi olmaktadır. Oldukça bulaşıcı bir hastalık olmasıyla da birlikte kısa sürede tedavi edilmesi kişi ve çevresi için önemli olacaktır. Uyuz tanısı almış bireylerde farklı ilaçlar kullanılabileceği gibi genellikle kaşıntıyı gidermesi adına krem formunda ilaçlar tercih edilmektedir.

Wilkinson ile, uyuz tedavisinde ortaya çıkan kaşıntıyı gidermek için kullanılmaktadır. Kişilerin kaşıntı hissiyatına banında son verebilmesi için eczanelerden satın alınabilmektedir. Elbette her kaşıntı için kullanılması uygun olarak görülmeyebilir. Bu yüzden doktor tanısı almış ve reçetelenmiş bireylerin kullanması daha uygun olacaktır. Özellikle yan etkileri konusunda dikkatli olabilmek için uygun bireyler ilacı satın almalıdır.

Wilkinson Pomad Ne İşe Yarar?  Wilkinson Pomad Kesin Çözüm Mü?

wilkinson-pomad-nedir-wilkinson-pomad-fiyat-2021
Wilkinson Pomad 

İlacın içeriğinde yer alan maddeler temel hastalıklarda kullanılmasına uygunluk sağlamaktadır. Wilkinson pomad lokal antiseptik, antiparaziter etkisinden ötürü bazı cilt hastalıkları için kullanılmaktadır. Bu hastalıkların başında:

  • Egzema,
  • Sedef hastalığı,
  • Uyuz hastalığında bulunan kaşıntı,
  • Sivilce tedavisi bulunmaktadır.

Uyuz hastalığının temel belirtileri olan uyuz hastalığı için sonraki aşamalarda tercih edilen etkili bir jeldir. Normal şartlarda farklı ilaçlar kullandıktan sonra fayda görmezseniz doktor tarafından tavsiye edildiği bilinir.

1- Egzema

Egzema, temelde bir cilt hastalığı olmakla birlikte farklı belirtilerle ortaya çıkmaktadır. El ve ayaklarda ortaya çıkabildiği gibi cilt, saç derisi en çok egzema görülen alanlardır. Uzmanlar tarafından farklı sebepleri olduğu bilinse de toplum arasında genelde stresten dolayı ortaya çıkar. Çocuklarda dahi oluşabilmektedir. Aşırı kaşıntı, sivilce gibi kabarcık oluşumu en sık rastlanan belirtileri arasındadır.

2- Sedef Hastalığı

Sedef hastalığı egzema ile benzer belirtiler taşısa da ayrıldığı noktalara sahiptir. Yine bir cilt hastalığı olarak kişilerin karşına çıkar. Kişini saç dipleri, dirsek ve yanak bölgelerinde özellikle ortaya çıkar. Kaşıntı ve kızarıklığa eşlik eden pul pul dökülmeler hastalığın en temel belirtileri arasında bulunmaktadır.

Krem, antiparaziter etkisinden dolayı sedef hastalığında, cildi yatıştırmak ve mevcut kaşıntıyı kesmek adına kullanılmaktadır. Doktor kontrolünde ve eczaneci tarafından önerilen şekilde kullanılmalıdır.

3- Sivilce/ Akne Tedavisi

Akne oluşumu cilt sorunları arasında en sık karşılaşılan durumlar arasındadır. Ergenlikte normal olarak ortaya çıkabildiği gibi aynı zamanda karaciğerden kaynaklanan sorunlardan ötürü daha cidid olaylara sebep olabilir. Çok sayıda olması hem cilt güzelliği hem sağlık açısından iyi olmayacaktır. Bu yüzden Cildiye doktorları tarafından farklı sivilce kremleri önerilmektedir. Wilkinson reçetelenen ilaçlardan birisidir.

4- Uyuz Tedavisi: Wilkinson Pomad Uyuzu Geçirir Mi?

Uyuz hastalığı Dermatologlar tarafından en sık karşılaşılan rahatsızlıklar arasında bulunmaktadır. Uyuz hastalığının temel belirtileri arasında aşırı kaşınma isteği ve kızarıklıklar olmaktadır. Diğer cilt hastalıklarına göre bulaşıcı da olduğundan kısa sürede tedaviye başlanması gerekir.

Wilkinson Pomad kişinin hastalık hikayesine göre başta verilebildiği gibi denenen tedavilerin sonuçsuz kalmasıyla da reçetelenebilmektedir. Genellikle uyuz 2 hafta sonra aynı belirtilerle ortaya çıkar.

Wilkinson Pomad Kokusu Nasıldır? İçeriğinde Neler Var?

Pomad, içeriği sayesinde istenen düzeyde sonuçlar sağlamaktadır. Her ilaç ve krem kimyasallarında olduğu gibi etken maddeleri neticesinde tedavi uygulanmakta buna göre belirtiler ortaya çıkmaktadır. İlacın etken maddesi olarak Goudron Vegetal ve kükürt bulunmaktadır. Yardımcı madde olarak kalsiyum karbonat, vazelin ve velanolin gibi maddeler neticesinde ortaya koyulmuştur.

Wilkinson Pomad Kullanımı Nasıldır? Wilkinson Pomad Nereye Sürülmez?

İlaç, krem ve jellerin kullanım amacı hastalığa göre değişebilmektedir. Wilkinson da uzman doktor tarafından hangi hastalığa göre verildiyse kullanım yöntemi değişiklik gösterecektir. Sivilce tedavilerinde genellikle gece yatmadan yüze sürülerek iyice emmesi sağlanmaktadır. Ancak eczaneci tarafından söylenen farklı bir yöntem varsa bunu kullanmanız daha doğru olacaktır.

En sık kullanılan hastalıklardan birisi olan uyuz tedavisi için ise kullanım zamanı değişecektir. Wilkinson öncesi cildinizin iyice temizlenmiş ve arındırılmış olması gerekir. Uyuzu bir miktarda olsa vücudunuzdan tamamen atabilmek amacıyla duşa girmeniz ve tamamen kurulandığınıza emin olmalısınız.

Kurulandıktan sonra baştan ayağı kadar çok ince bir tabaka halinde kremi uygulayın. Masaj yaparak ilerlemeli kremin iyice emildiğine emin olmalısınız. Uyuzu yok edebilmek için temiz, ütülenmiş kıyafetler kullanmalısınız. Ortalama olarak 3 gün üst üste kullanılmalıdır.

Wilkinson Pomad Hamilelerde Kullanımı Nasıldır?

wilkinson-pomad-nedir-wilkinson-pomad-fiyat-2021

Hamilelikte birçok hastalıkta ilaç kullanımı bebek ve anne sağlığı açısından kısıtlanmaktadır. Başta uyuz olmak üzere egzema ve sedef rahatsızlığında hangi ilaçlar kullanılabilmektedir? Wilkinson Pomad gebelik kategorisi altında bulunmaktadır.

İlaç içeriği bakımından temiz ve toksitolojik olarak temiz olduğundan dolayı gebelerin kullanıma uygundur. Ancak burada Wilkinson Pomad hamilelerde kullanımı uzman gözetiminde sağlanmalıdır. Gebe olan kişi kendi kararına göre hareket etmemelidir. Mutlaka doktor kontrolünde ilerlemesi gerekmektedir.

Wilkinson Pomad Bebeklerde Kullanılır mi?

Hamilelerde ilaç kullanımı sınırlı hale getirildiği gibi bebek ve çocuklarda da özel ilaçlar kullanılmaktadır. Küçük yaşta çocukların ve bebeklerin bağışıklık sistemi, kaldırabileceği etken maddeleri, bunların oranı sınırlıdır. Bebek sağlığı açısından Wilkinson ilacı incelendiğinde herhangi bir sorun görülmemiştir. Elbette cilt hastalıkları için farklı ilaçlar tercih edilebildiği gibi bu ilaçta kullanılabilmektedir. Uzman görüşüne göre reçetelenebilmektedir.

Wilkinson Pomad Kaç Saat Kalmalı?

Pomadın kaç saat vücutta kalacağı da oldukça önemlidir. Böylece tedavi daha kolay ve kısa sürede yanıt verecektir. İlk gün belirtilen şekillerde kremi vücudunuzda tüm alanlara sürün. Elbette göz çevresine dikkatli davranmalı ve yakın kullanmamalısınız.

Vücutta kalması gereken süre genellikle 24 saat olmaktadır. 1 günü doldurduktan sonra tekrar duş almalı iyice kurulandıktan sonra kremi tekrar kullanmalısınız. Önerilen gün kadar kullandığınız halde geçmiyorsa doktora tekrar gitmelisiniz.

Wilkinson 12.5 Pomad Yan Etkileri Nelerdir?

wilkinson-pomad-nedir-wilkinson-pomad-fiyat-2021

Wilkinson içeriğine göre kişilerde yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Her kimyasal ilaçta yan etki oluşma ihtimali yüksektir. Gözlemlenen herhangi bir yan etkiye göre uzmana başvurmalı, ilaç kullanımı gerekirse kesilmelidir. Aksi takdirde durum istendiği şekilde sonuçlanmamakla birlikte zararlı çıkılabilmektedir. Wilkinson Pomad yan etkileri:

  • Ciltte aşırı kızarıklık,
  • Alerjik reaksiyonlar,
  • Nefes alıp verme de güçlük,
  • Pul pul dökülmelerin artması gözlenlenen durumlar arasındadır.

Yan etkiler gözlemlendiğinde hamile, çocuk ve yetişkin fark etmeden doktora başvurulmalıdır. Wilkinson Pomad pdf prospektüs okunarak yan etkileri konusunda daha geniş bilgi alabilirsiniz.

Wilkinson Pomad Sonrası Kaşıntı Normal mi?

Wilkinson pomadkullanımı sonrasında genellikle kaşıntı etkisinden kişiler şikayetçi olmaktadır. Özellikle kullanım amacı olan rahatsızlıkta kaşıntı varsa ve bu kaşıntının artması rahatsızlık hissi doğurmaktadır. Ancak genel kullanımda özellikle ilk iki gün boyunca kremi sürdükten sonra kaşıntı olması normaldir. Eğer çok rahatsız oluyorsanız eczacı tarafından bu konuda bilgi alabilir, duruma göre doktora tekrar başvurabilirsiniz.

Özellikle akne tedavisinde kullanılan krem ve jellerin bu tarz bir tepkisi yaşanmaktadır. Sivilce ve aknelerin ilaç ile reaksiyona girmesi ile birlikte kişilerde farklı tepkiler oluşabilir. Kaşıntı en yaygın rastlanan durum olacaktır. Sivilcenin inmesi ve kurumaya başlamasından dolayı kaşıntılarınız oluşsa da kesinlikle müdahale etmemelisiniz. Özellikle tam hijyenik olmamasından dolayı tırnağınızı sürmemelisiniz. Sivilceniz patlarsa yayılabilir.

Wilkinson Pomad Reçetesiz Alınır mi? Wilkinson Pomad Fiyat

wilkinson-pomad-nedir-wilkinson-pomad-fiyat-2021

Kaşıntı, kızarıklık ve kabarcık gibi problemle karşılaşan bireyler bu konuda hangi ilaçların kullanıldığına dair araştırma yapmaktadır. Uyuz, egzema özellikle tekrar eden rahatsızlıklar olduğundan dolayı farklı ilaçlara yönelim sıklıkla karşılaşılır. Ancak Wilkinson  ilacının doktor reçetesi olmadan alınamadığını belirtmek gerekir. Uzman gözetiminde kullanıma başlamalısınız.

Pomad kullananlar Kadınlar Kulübü sitelerinde de uzmanların önerisi ile kullanıldığı görülmektedir.

Wilkinson Pomad Fiyat 2022 Yılında Nasıldır?

Wilkinson Pomad fiyat bilgisi sene içerisinde değişiklik göstermektedir. 2022 yılı içerisinde eczanelerden rahatlıkla satın alınabilmektedir. Pomad fiyat 2022 yılı Temmuz ayı itibari ile 40,64 TL olmaktadır. Elbette sık sık fiyatlarında güncelleme olabilmektedir. Bu yüzden eczaneden bizzat fiyat bilgisi almak gerekebilir.

Wilkinson Pomad Yorumlar Nasıl Olmaktadır?

Wilkinson kremini uzman gözetiminde gerek ilk defa gerekse farklı ilaçların işe yaramaması ile tercih edebilirsiniz. İlacın kullanılmaya başlaması ile birlikte ilk 3 gün sonra hiçbir şekilde sonuç vermesi beklenmektedir. Ancak her bireyde ilaçların etkisi bir olmamaktadır.

Yan etkiler görülebildiği gibi yan etkisi olmasa da istenen tedavi elde edilmeyebilmektedir. Bu yüzden Wilkinson geçirmedi gibi yakınışlar olabilmektedir. Özellikle anneler tarafından ‘Hamileyim ya da bebeğim var, pomad uygulama yaptım. 3 gün üst üste uyguladım ama sonuç vermedi. Hiç bir ilaç fayda etti. Ne yapmalıyım?’ soruları sorulur.

YouTube video

Her ilaç aynı tepkiyi vermeyeceği için kaşıntı veya kızarıklıklarınız için değişik ilaçları denemeniz gerekebilir. Bu gibi durumlarda ilaç etki etmiyorsa kendi başınıza hareket ederek ilaç almamalısınız. En dikkat edilmesi gerekenler kesinlikle bunlar olmaktadır.

Doktorunuza ya da farklı bir doktora giderek daha önce kullandığınız ilaçlar konusunda bilgi verin. Doktorunuz aldığı hikaye neticesinde sizlere değişik ilaçlar önerecektir.

Yaşam içinde çeşitli ilaçları, kremleri kullanmak zorunda kalabiliriz. Yaklaşık son bir buçuk senedir de salgından dolayı belirli terimleri sık sık duymaya başladık. Bunların başında PCR ve antikor testi gelmektedir. PCR Testi Nedir? 2021 PCR Testi Ücreti Ne Kadar yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

 

Yoruma kapalı.