Yağ Yakan Çaylar

Birçok bitkiden yapılan çaylar yağ yakmanızı kolaylaştırır. Diyet ve spor olmadan sadece çay içerek yağ yakmak mümkün değildir. Yağ yakan çaylar kilo vermenizde size yardımcı olan güçlü içeceklerdir. Tek bir bitkiden ya da birkaç bitkiyi karıştırarak hazırlanan yağ yakıcı çaylar ile ayda 4 – 5 kilo verebilirsiniz. Bu çayları aşırıya kaçmadan doğru zamanda içmek gereklidir. Spor yapanlar, küçük yaştaki çocuklar ya da yaşlılar, hamile ve emzirme dönemindeki bayanlar, ilaç kullananlar ile tansiyon ve diyabet hastaları içmeden önce mutlaka doktora danışmaları önerilir. Çünkü bazı bitki çayları kalp çarpıntısı, mide bulantısı, uykusuzluk ya da kanı inceltme gibi çeşitli sorunlara da neden olabileceğinden dikkatli tüketmek de fayda var.

Yeşil Çay
Özellikle göbek bölgesindeki yağların daha kolay yakılmasını sağlayan yeşil çay zayıflamanızı sağlayan güçlü bir bitkidir. Siya çayın daha az işlenmiş hali olan yeşil çay siyah çaya göre çok daha faydalıdır. Güçlü bir antioksidan kaynağı olan yeşil çay bağışıklığınızı güçlendirir, yemeklerin daha kolay hazmedilmesini sağlar ve alınan kalorilerin yakılarak vücuttan atılmasını kolaylaştırır.

Yeşil çay vücutta biriken yağların parçalanmasını sağlar ve vücudun yeniden yağ depolamasını engeller. Metabolizmayı hızlandırır, toksinlerin atılmasını sağlar. Vücut ısısını arttıran yeşil çay içerek oturduğunuz halde yağ yakmaya devam edersiniz. Yağ yakmada oldukça etkili olan yeşil çayı sabah ve günün erken saatlerinde en fazla 2 fincan kadar tüketmeniz önerilir. Gece içildiğinde uykusuz yapar. Aşırı tüketildiğinde ise içerdiği kafein nedeniyle kalp çarpıntısı ya da baş ağrısı gibi sorunlar yaşanabilir.

Meyve Çayı
Malzemeler
1 yeşil elma
1 portakal
1 mandalina
1 ayva
1 armut
1 limonun suyu
1 avuç kuru üzüm
1 Çubuk tarçın
4-5 karanfil
1 avuç tomurcuk karabiber
1 adet rendelenmiş zencefil

Hazırlanışı
Limon, mandalina ve portakalın suyunu sıkın ve kabuklarını rendeleyin. Armut, ayva ve elmayı dilimledikten sonra tüm malzemeleri 1 litrelik suda kaynatın. İster sıcak ister soğuk içebileceğiniz bu çayı gün boyu içebilirsiniz. Günde 4 bardak kadar içebileceğiniz meyve çayı ile hem yağları yakabilir hem de açlığınızı bastırabilirsiniz. Kilo verebilmenizde etkili olan meyve çayının hiçbir zararı yoktur.

Kış Çayı
Malzemeler
1 yemek kaşığı ıhlamur
1 yemek kaşığı kuşburnu
1 yemek kaşığı ada çayı
1 yemek kaşığı hibiskus
1 yemek kaşığı papatya
3 tane okaliptus yaprağı
4 demet maydanoz
1 tane çubuk tarçın
3 tane karanfil
2 tane zencefil

Hazırlanışı
Tüm malzemeler yarım litrelik suda kaynatılıp süzüldükten sonra içilir. Bağışıklığı güçlendirici olduğundan özellikle kış aylarında içilmesi tavsiye edilen kış çayı aynı zamanda yağlarınızı hızla yakarak kilo verebilmenizi sağlar.

Yoruma kapalı.