Yağ Yakıcı Kürler

Fazlasıyla alınan kaloriler ve hareketsiz yaşam vücutta yağların depolanmasına neden olur. Kötü bir görünüme neden olan yağlar her zaman diyet yapıldığında yakılamayabilir. Göbek, basen, kalça, kol, bacak bölgelerinde sarkmalara neden olan yağları yakmak için yağ yakıcı kürlerden yararlanabilirsiniz. Metabolizmayı hızlandıran ve yağların parçalanmasını sağlayan besinler kullanılarak hazırlanan kür tariflerini verilen sürelerde uygulandığından faydasını görebilirsiniz. Kürlerin bir diğer faydası ise yağları yakıldıktan sonra yeniden yağ oluşumu görülmez. Kalıcı olarak zayıflamanızı sağlayan bu kürlerin daha fazla etki yapabilmesi için bölgesel kasları çalıştıran egzersizlerinde beraberinde yapılması gerekir.

Tilya Kürü
Malzemeler
10 gr ıhlamur
10 gr kuşburnu
10 gr ada çayı
5 gr altın otu
1 tane çubuk tarçın
Yarım limonun suyu

Hazırlanışı
Yarım kg kaynayan suya bütün bitkileri atın. 8 dakika demlenmesini bekledikten sonra süzüp içine limon suyu ve çubuk tarçın ekleyerek içebilirsiniz. Metabolizmayı çalıştırmada oldukça etkili olan tilya kürünü 14 gün yapın. Bu süre içerisinde 7-8 kg verdiğinizi görebilirsiniz. Bir çeşit kış ıhlamuru olan Tilya bölgesel yağların yakılmasını kolaylaştırır. Genç yaşlı, şeker hastaları, emziren ve hamile bayanların dahi rahatlıkla tüketebileceği Tilya kürü oldukça sağlıklıdır. Aç karnına tüketilmesi gerekilen bu kür ile kolayca incelebilirsiniz.

Taze Soğan Kürü
Malzemeler
3 dal taze soğan
1 kase semiz otu yaprağı
1 kase yağsız yoğurt
1 demet taze nane yaprağı
1 çay kaşığı pul biber

Hazırlanışı
Yeşillikleri doğrayıp tüm malzemeleri yoğurt ile karıştırın. Gece yatmadan 2 saat önce bu kürü yapabilirsiniz. Üzerine bir bardak ılık su tüketmek gece boyunca sindirim sorunu yaşamanızı önler. 14 gün boyunca bu kürü yapın. Aynı zamanda her gün 15 dakikanızı inceltmek istediğiniz bölgedeki kasları çalıştıran egzersiz hareketleri yapmayı ihmal etmeyin.

Tarçınlı Süt Kürü
Malzemeler
1 su bardağı ılık süt
1 çay kaşığı toz tarçın
1 çay kaşığı bal

Hazırlanışı
Ilık bir bardak sütün içerisine tarçın ve bal ekleyip her gece uyumadan önce içebilirsiniz. Hem rahat uyumanızı sağlayacak hem de gece boyunca metabolizma hızınızın yavaşlamasını önleyecektir. Tarçının kokusu beyne uyarıcı etki yapacağından gece atıştırmanızı önler. Süt sabaha kadar midenizin rahatlamasını sağlar. 21 gün bu sütü içerek zayıflayabilirsiniz.

Maydanoz Kürü
Malzemeler
1 demet maydanoz
1 limon suyu
1 yemek kaşığı elma sirkesi

Hazırlanışı
Maydanozları bir litrelik suda 10 dakika kaynatın. Suyu süzdükten sonra içine limon suyu ve sirkeyi ekleyin ve suyu süzün. Bütün gün içebileceğiniz suyu buzdolabında saklayabilirsiniz. Günlük olarak yapılması önerilen bu kürü 21 gün boyunca yapılması gereklidir. 21 gün sonunda 1 hafta ara verilir ve yeniden uygulanmaya başlanır.

Yoruma kapalı.