Yeşil Çay Zayıflatır Mı?

Yeşil Çay AntiOksidan Kaynağı

Çay özellikle biz Türklerin vazgeçilmezi hiç sevmiyorum diyeni bile içmek zorunda kalırsa muhakkak bir bardak içer. Fakat çayın daha farklı işlenen bir hali olan yeşil çay için aynı durum söz konusu değil. Milletçe sağlıklı şeyleri sevmediğimiz doğru ancak sağlıklı beslenmek için günde en az bir fincan yeşil çay tüketilmesi uzmanlar tarafından sıkça öneriliyor. Yeşil çay antioksidan açısından oldukça zengin bir yapıya sahip. C vitamini açısından da zengin olan yeşil çay aynı zamanda tam bir polifenol kaynağı. Kalp ve damar hastalıklarını önleyici etkisi olan yeşil çay yüksek tansiyona da iyi gelmekte aynı zamanda içerdiği antioksidan sayesinde kansere karşı kalkan görevi görmektedir.

Yeşil Çay Zayıflatır Mı?

Yeşil çay bu kadar faydasının yanı sıra sağlıklı beslenme programı uygulayanlarında tüketmesi gereken bir içecektir. Yeşil çay yüksek miktarda kafein içermektedir ve bu kafeinde enerjiyi arttıran unsurların başında gelmektedir artan enerjiyle doğru orantılı olarak metabolizma daha hızlı çalışmakta bu da yağ yakımını arttırmaktadır yani yeşil çay zayıflatır mı? Sorusuna dolaylı yoldan da olsa evet cevabı verilebilmektedir.

Yeşil Çay Kaç Kalori

Yeşil çay kalorisi de oldukça az bir üründür bir bardak yani 250 ml yeşil çay yaklaşık olarak iki kaloridir. Yeşil çayın içerdiği kafein sizi gün boyu dinç tutmakta ve enerji akışı sağlamaktadır. Özellikle sporlardan önce tüketilmesi de spor esnasında gereken enerjiyi almak açısından oldukça önemlidir. Tıpkı kahve gibi yeşil çayda antrenman öncesi rahatlıkla tüketilebilmektedir.

Yeşil Çay Kafein İçerir

Yeşil çayın bir diğer önemi ise yağ emici özelliğe sahip olmasıdır. Tabi bu durum normal beslenme sonrasında ki yağları kapsamaktadır. Yoksa abur cubur ve bol yağlı gıdalar tükettikten sonra yeşil çay içmenin bir önemi yoktur. Bu yüzden özellikle en besleyici ürünler tüketilen sabah kahvaltısından bir süre sonra yeşil çay içmek metabolizma hızını arttırarak yağ yakımına destek olacaktır. Yeşil çayın zayıflatmayı sağlayan bir diğer nedeni ise iştah kesici özeliği olup az yemeye sebep oluşudur. Her şeyde olduğu gibi elbette yeşil çayda zayıflamak için tek başına yeterli olmamaktadır. Sağlıklı bir beslenme ve egzersizle desteklenmediği takdirde tek başına yeşil çay içmek ne yazık ki zayıflamaya yardımcı olmayacaktır.

Yoruma kapalı.