2022 Yoga Eğitmenliği Kursu İstanbul Şube Önerileri

Yoga Eğitmenliği Kursu İstanbul Tavsiye!

Yoga eğitmenliği kursu İstanbul başta olmak üzere Türkiye genelinde özellikle son yıllarda oldukça talep gören bir dal olmuştur.

Özellikle son yıllarda pandemi sürecinde evde kalma zorunluluğunda online olarak yoga dersleri ve kursları alanların şubelerde devam ettikleri gözlemlenmiştir.

MEB Onaylı Yoga Eğitmenliği Kursu İstanbul Şubeleri

yoga-egitmenligi-kursu
Yoga Eğitmenliği Kursu İstanbul

Yoga eğitmenliği kursu İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde çok daha fazla tercih edilen bir dal olmaktadır. Özellikle İstanbul gibi bir metropol şehirde son yılların en fazla tercih edilen dalı olmuştur.

Siz de yoga eğitmeni olmak istiyorsanız fakat kimler yoga eğitmeni olabilir konusunda bir fikir sahibi değilseniz belirtmek gerekir ki doğru bir yerden kurs alıp sertifika sahibi olan herkes yoga eğitmeni olabilir.

Tabi burada belirtmek gerekir ki sertifikayı aldıktan sonra çeşitli yoga kamplarına, seminerlere ve farklı eğitmenlerin çalışmalarına katılarak bir süre kendinizi geliştirmeniz sizin açınızdan fayda sağlayacaktır.

İstanbul’da en sık tercih edilen başlıca yoga kursları şöyledir:

 • Yogakioo
 • Cihangir Yoga
 • Yoga Şala
 • Yoga Time
 • Nefess Yoga
 • Maya Yoga şeklinde sıralamak mümkün olmaktadır.

1-Yoga Eğitmenliği Kursu İstanbul İlinin En Fazla Tercih Edilenlerinden Biri: Yogakioo

yoga-egitmenligi-kursu

Yoga eğitmenliği kursu İstanbul sınırları içerisinde sadece 4 şubesi bulunan Yogakioo, Türkiye genelinde hatta KKTC’de dahil olmak üzere 7 şubesi bulunan oldukça kapsamlı ve güvenilir bir yerdir.

Yoga eğitmenliği kursu İstanbul şubeleri Beylikdüzü, Maslak, Bağdat Caddesi ve Bahçeşehir’de bulunan Yogakioo’nun ders pragramlarında ise:

 • Yoga başlangıç
 • Yoga 1-2
 • Raja
 • Swing
 • Vinyasa
 • Yin Yoga gibi dersler verilmektedir. Ayrıca bununla beraber ilgilenenlere nefes egzersizleri ve meditasyon çalışmaları da öğretilmektedir.

2-Cihangir Yoga

yoga-egitmenligi-kursu

Yoga eğitmenliği kursu İstanbul sınırları içerisinde 2006 yılından bu yana eğitim vermeye devam eden Cihangir Yoga’nın İstinye, Cihangir ve Caddebostan olmak üzere üç farklı şubesi bulunmaktadır.

Burada yoga derslerine yeni başlayanlar CY1 ile başlayarak 3 aylık bir eğitim görmektedirler. Ardından CY2 ile CY3 derslerine de katılarak bilgileriniz tazelenirken üzerine bir şeyler daha katabilirsiniz.

Tüm bunların dışında her yoga eğitimi veren şubede bulunmayan bir özellik olan “open to all levels” derslerinde kendi sınırlarınızı da keşfedebilme imkanı sunmaktadırlar.

3-Yoga Şala

yoga-egitmenligi-kursu

Yoga eğitmenliği kursu İstanbul kapsamında Bağdat Caddesi, Nişantaşı ve Etiler’de şubeleri bulunan ve Sanskritçe’de “Yoga Evi” anlamına gelen Yoga Şala, diğer birçok yoga eğitim kursuna nazaran 6-12 yaş arası çocuklar için çocuk yogası dersi de vermektedir.

Bununla birlikte Yoga Şala’da Vinyasa, Yin, Hatha, Dharma, Kundalini, Ashtanga ve Iyengar dersleri verilmektedir. Ayrıca meditasyon ve hormon yogası ile ilgilenenler için bu dersler de mevcuttur.

4-Yoga Time

yoga-egitmenligi-kursu

Yoga eğitmenliği kursu İstanbul içinde yalnızca Şişli’de şubesi bulunan Yoga Time hem grup hem de online derslere devam etmektedir. Yoga eğitmenliği kursu online olarak devam eden birçok kursun dışında “yogilates” olarak adlandırılan, yoga ve pilates hareketlerinin birleşiminden oluşan dersleri oldukça ilgi görmektedir.

Ayrıca Ying&Yang, Hatha, Gayatri, Kundalini, Iyengar, Yin ve Vinyasa dersleri dışında meditasyon ve pilates de yapılmaktadır. Üstelik stüdyo dersleri üyeliğiniz varsa online derslere katılma hakkı da verilmektedir.

Bir diğer güzel tarafı da stüdyo üyeliği derslerinde öğrencilere ve 60 yaş üstü yetişkinlere de ücrette indirim mevcuttur.

5-Nefess Yoga

yoga-egitmenligi-kursu

Yoga eğitmenliği kursu İstanbul Anadolu yakasında bulunan Nefess Yoga’da uzmanlık eğitimleri ve farklı stil dersler ile karşılaşabilirsiniz. Yoga eğitmeni olmak için gerekenler listesinin tamamını tek bir adreste bulmak istiyorsanız doğru yerdesiniz!

Çünkü Nefess Yoga’da temel Hatha, Om Stili Vinyasa, Asthanga, Yoga Terapi ve Ying Yoga seanslarını alabileceğiniz gibi ayrıca hamile, anne-bebek ve çocuk yogası ile ilgili de dersler alabilirsiniz.

Ayrıca Nefess Yoga’da diğerlerinden farklı olarak meditatif perküsyon ve meditasyon günlüklerine de katılabilirsiniz.

6-Maya Yoga

Yoga eğitmenliği kursu İstanbul Bostancı Kadıköy, Bahçeşehir ve Bakırköy ilçelerinde şubeleri bulunan Maya Yoga ister online isterseniz de stüdyoda yüz yüze eğitim vermektedir.

Ayrıca isterseniz uluslararası yoga eğitmenliği sertifikası sahibi de olabilirsiniz. Bunun dışında bu eğitmenliklerle ilgili merak edilen bir diğer konu ise yoga eğitmenliği kursu fiyatları olmaktadır.

Fakat bilinmelidir ki bu fiyatlar eğitim verilen alanlara, içeriklere, saatlere hatta yıllara göre değişim göstermektedir. Örneğin; yoga eğitmenliği sertifika ücreti 2022 yılı ile 2021 yılı arasında bir fiyat güncellemesi ile karşılaşmanız olası bir durumdur.

İlginizi Çekebilir: 6 Adımda En Çok Yağ Yakan Spor Hangisi?

 

Yoruma kapalı.