1 Adet İncir Kaç Kalori?

İncir yaz aylarının sevilen meyveleri arasındadır. Ülkemizde özellikle Ege bölgesinde yetişen bir meyve olan incir besin değeri açısından da oldukça zengindir. E,C,A ve B vitamini zengini olan incir vücudun ihtiyaç duyduğu magnezyum, potasyum, demir gibi mineralleri de içermektedir. Oldukça lifli bir yapıya sahip olan incir sindirim sistemi içinde son derece faydalıdır. Diğer lifli besinlerde olduğu gibi incir de kabızlık sorununa iyi gelmekte bağırsakları fazla çalıştırarak vücutta yağ depolanmasının önüne geçmektedir. İncirin içerisindeki fisin maddesi vücuttaki fazla yağların parçalanması sağlayarak depolanmasının önüne geçmektedir.

İncir Lifli Yapısıyla Tok Tutuyor

Diyet listelerinde tatlı ihtiyaçlarını gidermek için yaş ve kuru meyveler tüketilmektedir. İncirde içerdiği lifli yapısı sayesinde diyet listelerinde tüketilebilecek bir doğal şeker kaynağıdır. İncir doğrudan tek başına tüketilebileceği gibi öğün aralarında süt ve yoğurtlarda beraberde tüketilebilir. Yulaf ezmesi ile kombini de oldukça lezzetli ve doyurucu olabilir. Vücut için oldukça yararlı olan incirin içerdiği kaloride oldukça fazla merak edilmektedir. 1 adet incir kaç kalori diye sorulduğunda bir adet orta büyüklükte incir yaklaşık olarak 48 kaloridir.

Tatlı İhtiyacı Karşılamak İçin İncir Doğru Seçim

Vücut için bu kadar yararlı olan incirin kalorisi faydalarına göre oldukça düşüktür fakat gün içerisinde alınan miktara dikkat edilmeli fazla alınmamalıdır. Yaş incir kadar kuru incirde diyetlerde ara öğün olarak sıkça kullanılmaktadır. Kuru incirde kabızlık sorunu için tüketilebilir. Yaş incir gibi kurusunun da sindirim sitemine olumlu etkisi vardır. Vücuttaki tokluk hissini sağlayan kuru incir böylelikle sürekli acıkmanın önüne geçer kilo alımını engeller.

Kuru İncir Kaç Kalori, Nasıl Tüketilmeli

Lifli yapısını kuru şeklinde de devam ettiren kuru incir öğün aralarında tek başına tüketilebileceği gibi diğer kuru meyvelerle veya kuru yemişlerle de kolaylıkla tüketilebilmektedir. Bir adet kuru incir yaklaşık 50 kalori içermektedir.  Bağışıklık sistemi için son derece faydalı olan kuru incir hastalıkların önlenmesinde de oldukça etkilidir. Günlük şeker ihtiyacını karşılayan incir diyet listelerinde de rahatlıkla yer verilebilen bir besindir.

Yoruma kapalı.