1 Fincan Kahve Kaç Kalori ?

Kahve kilo aldırır mı

1 fincan kahve kaç kalori sorusu yazın da yaklaşmasıyla baya arttı. Yaza daha fit girmek isteyenler yedikleri ve içtikleri her şeyin kalorisini hesaplamaya başladılar bile.

Türk Kahvesi, bir içecek olmanın daha da ötesinde  en bilinen özelliğiyle yüksek kafein içeriğine sahiptir ; canlılık ve enerji verir; yorgunluk ve uykusuzluk gibi durumlara karşı direncinizin artmasını sağlar. Aynı zamanda hazmı iyileştirir. Özellikle de yemeklerden sonra içilen kahve sindirimi kolaylaştıracaktır.

Kahve kilo aldırır ?

Türk kahvesi kalori bakımından korkmadan içebileceğiniz içeceklerden biridir. Türk kahvesi kilo aldırmaz. Hatta tokluk hissi vererek diyet yapanlara kolaylık sağlar.

Türk kahvesi dışındaki kahvelerin katkı maddesi fazla olduğundan kalori miktarı da artar. Hazır satılan 2’si bir arada ve özellikle 3’ü bir aradalar da katkı maddesi fazla olduğu için kilo alımına sebep olabilir.

Kahve Kaç Kalori?

• 1 fincan sade kahve(100 g): 0,5 kalori

• 1 fincan şekerli türk kahvesi: 42 kalori

• 1 fincan orta şekerli türk kahvesi: 7 kalori

• 1 paket 2 si 1 arada: 55 kalori

• 1 paket 3’ü 1 arada: 72 kalori

• 1 fincan Sütlü kahve (200 g): 60 kalori

• 1 fincan şekersiz filtre kahve (150 g): 6 kalori

• 1 fincan sütlü şekerli filtre kahve (150 g): 20 kalori

Türk Kahvesi’nin Faydaları :

Türk kahvesi yüksek bir antioksidandır. Ve en önemli özelliği karaciğer, pankreas, yumurtalık gibi bazı kanser çeşitlerine karşı vücutta direnç kazandırmasıdır. Lif ve protein açısından zengin bir kaynak olan kahve, aynı zamanda bol protein de içerdiği için metabolizmayı hızlandırır. Kolesterolü düşürür, yorgunluk, halsizlik ve uykusuzluk gibi olumsuz durumlara karşı enerji verir. Tansiyonunuzu dengeler, tip 2 diyabet hastalığı belirtilerini azaltır.

Hangi kahvenin kaç kalori olduğunu hesapladık. Kahvenin vücuda olan faydalarından da söz ettim fakat kahvenin fazla tüketilmesiyle çarpıntı rahatsızlığıyla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle fazlaya kaçmadan , günde en fazla iki fincan içmelisiniz. Şimdiden hepinize afiyet olsun.

Yoruma kapalı.