Avokado Kaç Kaloridir ?

Avokado Kalori Miktarı Ne Kadar?

Avokado kaç kaloridir? Avokado tüketmek kilo aldırır mı? Avokado kalori miktarı ne kadar? İşte avokadoya dair bilgiler!

YouTube video

Timsah Armudu Avokado

Ana vatanı Orta Meksika olan avokado, İspanyolca “aguacate” kelimesinden dilimize geçerek bereket meyvesi olarak tanımlanmaktadır. Yeşil renkli avokado meyveleri timsah yeşilini andırdıkları için timsah armudu olarak bilinir. Avokado, Akdeniz iklimi özelliklerinin etkisinde yer alan tüm tropik iklim kuşağı ülkelerinde doğal olarak yetişebilmektedir. İşte bu özelliğinden hareket edildiği zaman avokado kaç kalori yönünden gerçekten de üzerinde durmamız gerekmektedir.

İklim Tipi

avokado-kac-kaloridir

Avokado, tropik bir meyvedir. Akdeniz iklimi özelliklerine sahip yerlerin doğal yetişme koşullarında yetişmektedir. Dünya çapında avokadonun yılda ortalama 20 ton hektar üretiminin olduğunu kesinlikle vurgulamak gerekmektedir. Orta Amerika, İspanya, Brezilya, Portekiz, Fas, Güney Afrika, Endonezya gibi tropik iklim koşullarının görüldüğü ülkelerde doğal olarak yetişmektedir. İşte ortada duran tüm bu nitelikleri ışığında düşünülecek olunursa her yönden karşımıza çıkmaktadır.

 

Besin Değerleri

Avokado içerisinde 15 gr yağ miktarı bulunmakta ve bunun yanı sıra 9 gr karbonhidrat, 7 gr diyet lifi, 0,7 gr şeker ve de 2 gr protein miktarının yer aldığını dikkate almamız gerekmektedir. Bununla beraber avokado meyvesinin kalsiyum, C vitamini ve de B16 vitamini yönünden de oldukça zengin tropik meyve türlerinden birisi olmaya devam ettiğini de avokado kaç kalori olarak kesinlikle vurgulamamız gerekmektedir.

 

Avokado Kaç Kaloridir| Kalori Değeri

Besin değerlerinin içeriği hakkında bilgi vermemizin yanı sıra avokadonun kalori değerinin de ortalama olarak 100 gr porsiyon avokado olarak 160 gr kalorisinin olduğunu kesinlikle dikkate almamız gerekmektedir. İşte tümüyle ortada duran bu yaklaşımlar açısından düşünülecek olunursa her anlamda dikkat çeken özellik olmaya devam ettiğini kesinlikle belirtmek gerekmektedir. İşte bütünüyle dikkat çeken bu özelliklerine yer verilecek olunursa her açıdan kalori değerinin fazla olmasından ötürü kilo problemleri yaşayanlara önerilen tropik meyveler arasında geldiğini dikkate almak gerekir.

avokado-kac-kaloridir
Avokado Kaç Kaloridir?

Bu özelliği de avokado kaç kalori açısından gerçekten de kaliteli ve de sıra dışı özelliklerine dayanarak her anlamda fark yaratan nitelik olarak kesinlikle söylenmesi gerekir. Bu da her anlamda önemli bir husus olarak karşımıza çıkan konulardan birisi olarak gerçekten de önemlidir.

Kalori hesaplamaları hem sebze hem de meyveler için araştırılmaktadır. Toplum içinde faydaları ve özellikle düşük kalorisi ile bilinenler konusunda bile yanılgılar mevcuttur. Özellikle diyetlerde sık tüketimine izin verilen salatalık gerçekten kaç kalori biliyor muydunuz? Salatalık Kaç Kalori? 1 Adet Salatalık Kalori Miktarı yazımızdan bakabilirsiniz.

 

Yoruma kapalı.