Bakır Saç Boyası Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gereken 7 Bilgi

Bakır Saç Boyası Öneri ve Uygulanması Gereken Adımlar Nelerdir?

Bakır saç boyası hemen hemen her kadının aklına yerleşen ve aklında boyatma fikrinin yer aldığı bir saç rengidir. Her ortamda her yerde karşılarına çıkan bu modası asla geçmeyen saç rengine karşı koymak çok zordur. Fakat bu rengin güzel olduğu kadar zor bir renk olduğunu da belirtmek gerekir.

Bir erkek saça çok önem verir. Karşı cinste de dikkatini ilk çeken şey ise saçlardır. Makyaj işleminin duruşunu ve cilt makyajının aurasını dahi büyük oranda doğru saç kullanımı belirlemektedir. Rengi denemeden önce atlanmaması ve uygulanması gereken bazı hususlar bulunmaktadır. 

YouTube video

Bakır saç boyası renk kataloğu içerisinden en çok tercih edilen iki renk olduğunu söylemek mümkündür. Bu renklerden bir tanesi koyu bakır saç rengi iken diğer ise Tarçın bakır saç boyası olarak isimlendirilen renkten başkası değildir. Öte yandan açık bakır saç rengi ve kahve bakır saç rengi de fazla tercih edilen seçenekler arasında yer almaktadır. 

En çok merak edilip araştırılan konulardan bir tanesi de Tarçın bakır saç rengi kimlere yakışır sorusudur. Rengi tercih etmeden önce çoğu kişi bu ve buna benzer aramalar yapmaktadır. Çünkü doğal olarak kendi tenlerine uygun bir renge boyatma endişesi taşımaktadırlar.

Özellikle esmerde bakır saç rengi yakışır mı yoksa yakışmaz mı sorusu birçok kişinin kafasını karıştıran problemler arasında yer almaktadır. Biz de sizler için bu yazımızda konu ile alakalı tüm ayrıntıları vermiş olacağız. 

Tarçın Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır?

bakir-sac-boyasi

Bakır saç renkleri genellikle sıcak bir ten rengine sahip kimseler ile uyum sağlayan bir renktir. Sultan bakırı diye isimlendirilen saç boyası genellikle açık tenlilere önerilen bir saç boyasıyken tarçın bakır saç rengi kimlere yakışır sorusuna buğday tenlilere cevabını verebiliriz.

Tarçın bakırı olarak isimlendirilen saç renginin içerisinde yoğun bir kızıl rengi yer almaktadır. Bu nedenle buğday tenliler ile bu iddialı renk çok güzel bir uyum sağlayacaktır. Zaten Palette tarçın bakır boyayanlar genellikle buğday tenli insanlar olmaktadır. 

Bakır Saç Boyası Önerileri ve Bakır Saç Boyası Yapılırken Uygulanması Gereken Adımlar Nelerdir? 

Bakır saç rengi tercih edilmeden önce detaylı bir araştırma yapılması ve konu ile alakalı önerilerin dikkate alınması gerekmektedir. Bu adımlardaki saç bakımı önerileri ne kadar güzel uygulanırsa saç renginiz o kadar kalıcı ve parlak olacaktır. Aynı zamanda saç tipine göre hareket etmek de seçeceğiniz rengin kalıcılığını ve parlaklığını etkileyecektir. İşte konu ile alakalı tüm detaylar… 

1 – Bakır Saç Boyası Bakımı Nasıl Yapılır?

bakir-sac-boyasi

Tüm iş boya işleminde gibi görünse de aslında her şey boyadıktan sonra başlamaktadır. Kişisel bakım ve saç bakım artık daha fazla dikkat edilmesi gereken bir husus haline gelmelidir. Boyanın ilk günkü gibi parlak ve gösterişli olması için atlanmaması gereken bazı bakım önerileri mevcuttur.

Palette tarçın bakır boyayanlar öncelikle ilk yıkamada muhakkak kutu içinden çıkan kremi güzel bir şekilde saçlarına uygulamalıdır. Böylece saç renginizin daha parlak ve kalıcı olmasına katkı sağlamış olursunuz. 

2 – Şampuan Kullanımına Çok Dikkat Etmek Gerekir

bakir-sac-boyasi

Bakır saç boyası güzel bir renk olduğu kadar kullanılması biraz zor bir renktir. Boya işleminden sonra şampuan ve saç kremi tercihini titizlikle yapmak gerekir. Klasik şampuanların kullanılması halinde saçlar çok kuruyabilir. Bu nedenle şampuanın yanında güvendiğiniz bir markanın kendi saç tipinize uygun saç kremini de düzenli olarak kullanmalısınız.

3 – Saçlar Kurutulurken Çok Yüksek Isıdan Uzak Durulmalıdır

bakir-sac-boyasi

Doğal renginde olan saçlar için bile kurutma makinesini yüksek ısıda kullanmak çok sakıncalıdır. Saçın yıpranmasına ve kırılmasına yol açar. Bu durum boya işleminden geçmiş saçlar için daha da önem kazanmaktadır.  O nedenle bakırın hangi tonu olursa olsun bu rengi kullananlar kurutma işlemi esnasında özel bir hassasiyet gösterirse saçlarının yıpranmasını önlemiş olurlar.

4 – Saç Maskesi Kullanılmalıdır

bakir-sac-boyasi

 

Boya işleminden sonra düzenli bir şekilde haftada bir kez olmak kaydı ile saçlarınıza maske uygulayabilirsiniz. Kendi saç tipinize uygun olan maskeyi düzenli olarak kullanmanız saçınızın daha güçlü bir yapıya sahip olmasına yardımcı olacaktır.

Ayrıca saçınızın normal zamanlardan çok daha hızlı bir şekilde uzamasına da katkı sağlamış olacaktır. Öte yandan boyalı saçların boyasının kalıcılığını artırırken daha ışıltılı bir görünüme sahip olabilirisiniz. Bu nedenle maske kullanmayı da ihmal etmemelisiniz.

5 – Saçlar Çok Sık Boya İşlemine Maruz Bırakılmamalıdır

bakir-sac-boyasi

Saçın daha fazla yıpranmaması açısından saçlar çok fazla boya işlemine maruz bırakılmamalıdır. Bakır iddialı bir renk olduğu için bu işlemi gerçekleştiren kişiler kısa süre içerisinde bu rengi değiştirmek isteyebilir. Fakat kısa aralıklar ile bu karara varırsanız saçlarınızın yanmasına sebep olabilirsiniz. Bu nedenle bakır saç boyası tercih etmeden iyi düşünmeli ve sizin teninize en uygun olan tonunu tercih etmelisiniz.

Koyu Bakır Saç Rengi Nasıl Bir Renge Sahiptir?

bakir-sac-boyasi

Koyu bakır saç rengi içerisinde bakır yansımalarında yer aldığı kahve tonlarında olan bir renktir. Bu renk kahve bakır saç rengi ile tarçın bakır arasında yer alan bir renktir. İçerisinde çok sıcak tonlamalar bulunması sebebi ile her zaman parlak ve aydınlık bir görünüme sahiptir. Kahve tonları yakışan herkese koyu bakır saç rengi de yakışmış olacaktır.

Özellikle açık ya da buğday bir tene sahip olan kimselere bu renk çok fazla yakışmaktadır. Fakat esmere tarçın bakır saç rengi ve koyu altın bakır saç rengi çok yakışmaktadır. Bu bakır saç boyası Koleston ismi ile bilinen markadan yararlanılarak elde edilebilir.

Tarçın Bakır Saç Boyası Nasıl Bir Renktir?

bakir-sac-boyasi

Boyanın isminden de anlaşıldığı üzere hoş kokusu ile hepimizi büyüleyen tarçın ile birebir aynı olan renge tarçın bakır saç boyası ismi verilmektedir. Tarçın adı verilen bitkinin kabuklu olan halini hemen hemen herkes bilir. Bu boya da o bitki ile aynı renklere sahiptir.

Bakır saç boyası renk kataloğu içerisinde sarı ile bakır arasında bir renk olarak yer almaktadır. Bu tonlara sahip olan bakır renginin oldukça ışıltılı ve gösterişli bir renk olduğunu çok rahat bir şekilde söyleyebiliriz. Eğer solgun bir cilde sahipseniz bu renk cildinizdeki tüm solgunluğu alacak ve daha canlı bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Tarçın bakır saç boyası kullananlar arasında oyuncu Elçin Sangu da bulunuyor. Daha birçok ünlü yıllardır bu rengi tercih etmektedir. Bu bakır saç boyası Palette isimli markada rahatlıkla bulunabilecek bir tondur. 

Kahve Bakır Saç Rengi Nasıl Bir Renktir?

bakir-sac-boyasi

Bakır saç renginin üzerinde akaju ve bakır ismini verdiğimiz yansımalar yer almaktadır. Gösterişli kahve rengi ile de birleşince ortaya çok etkileyici bir renk çıkmaktadır. Kahve bakır saç rengi kullanan tüm kadınlar girdikleri her ortamda dikkatleri üzerlerine çekerler. Siz de saçınız ile ön plana çıkıp dikkatleri üzerinize çekmek isterseniz bu rengi tercih edebilirsiniz. Bu bakır saç boyası, Loreal isimli markaya göz atarak elde edilebilir.

Bakır Saç Boyası Renk Modelleri Nelerdir?

bakir-sac-boyasi

Kozmetik sektöründe doğal bakır saç rengi olarak bilinen birçok bakır saç rengini seçeneği geniş kapsamlı olarak bulunuyor. Bu tonlarda sarı saç ve kızıl saç renklerinde farklılık gösterme ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Bu tonların tümünün ismini ise şu şekilde sıralamak mümkün olacaktır; 

 • Tarçın bakır saç rengi 
 • Koyu bakır saç rengi 
 • Açık bakır saç rengi 
 • Altın bakır saç rengi 
 • Bakır kızılı saç rengi 
 • Kumral bakır saç rengi 
 • Ateşli bakır saç rengi 
 • Romantik bakır saç rengi 
 • Açık bakır saç rengi 
 • Bakır kahve saç rengi 
 • Sıcak kum bakırı saç rengi 
 • Karamel bakır saç rengi 
 • Küllü bakır saç rengi 
 • Canlı bakır saç rengi 

Bakır Saç Boyası Numaraları Nelerdir?

bakir-sac-boyasi

Boyamak istediğiniz saç boyasının numarasını bilmeniz sizin için uygun tonu bulmanıza yardımcı olacaktır. Yoksa yanlış bir ton ile karşılaşıp istemediğiniz sonuçları elde etmek durumunda kalabilirsiniz. O nedenle sizler için bakır saç boyası numaralarının tümü ile alakalı liste yaptık; 

 • Garnier Olia bakır saç boyası – 6.43
 • Palette Deluxe bakır kahve saç rengi  – 6.70
 • Loreal Inoa açık bakır saç rengi – 8.40
 • Loreal Paris Excellence tarçın bakır saç boyası – 7.43
 • Koleston Set kızıl bakır saç boyası – 6.4
 • Koleston Set bakır kumral saç rengi – 6.34
 • Davines Mask bakır kızılı saç boyası – 7.64

En İyi Saç Boyası Markası | 5 Saç Boyası Önerisi konulu yazımıza da göz atarak bakır saç boyası tercihinizi en kaliteli boya markalarından yana kullanabilirsiniz.

Bakır Saç Rengi Dendiğinde Akıllara Kazınan Ünlüler Kimdir?

Bakır saç rengi her daim güzelliğini ve kalıcılığını koruyan saç renklerindendir. Kadınlar tarafından sıkça tercih edilen bu saç rengi elbette ki bazı isimlerle özdeşleşmiştir. Bakır ve tonlarını kullanan bu ünlüler ekranlarda adeta güneş gibi parlamayı başarmıştır. Bakır saç rengi dendiğinde akıllara gelen ünlülerden birkaçı:

1 – Mine Tugay

bakir-sac-boyasiYıllara meydan okuyan güzelliği ve Behzat Ç. İle Medcezir dizilerinde elde ettiği başarılarla tanınan Mine Tugay, bakır saç rengi dendiğinde akla gelen ilk isimdir. Tercih ettiği bakır renk tonu ve cilt tonuna uygunluğuyla bakırın sıkça yakıştırıldığı isimlerdendir.

2 – Elçin Sangu

bakir-sac-boyasiOyuncu ve manken olan Elçin Sangu, bakır saç rengi listesinde doğallığıyla anılmaktadır. Başarılı oyuncu tercih ettiği bakır saç tonuyla güzelliğinden söz ettirmektedir. Beyaz ten ve bakır saç rengi uyumunun net şekilde görüldüğü oyuncu, yıllardır bu saç rengini temsil eden ünlüler arasındadır.

3 – Meryem Uzerli

bakir-sac-boyasiMuhteşem Yüzyıl dizisinin Hürrem Sultanı, Meryem Uzerli de bakır saç rengi denildiğinde göz önüne gelmektedir. Muhteşem Yüzyıl dizisindeki bakır saç rengi ve kıvırcık saç, dalgalı saçları, göz makyajı ile ekranlarda boy gösteren oyuncu, güzelliğini üst noktalara da taşımıştır.

Yoruma kapalı.