Bel İnceltme Hareketleri

Kolay Bel İnceltme Hareketleri

İnce Bir Bele Sahip Olmak İçin

Hem çekici görünmek hem de kıyafetlerin vücuda uyabilmesi açısından bayanlar fit bir vücuda sahip olmak ister. Türk toplumunda genellikle kadınların göbek, bel, basen, bacak ve kalça bölgelerinde yağlanma sıkça görülür. Vücut hatlarınızın daha orantılı görünebilmesi için fazla kilolarınızdan kurtulmanız gereklidir. Boyunuza göre ideal kilonuzu tespit etmeli ve diyet yaparak olmanız gereken kiloya ulaşmalısınız. Ancak incecik bir bele sahip olmak için sadece diyet yapmak yeterli değildir. Zayıflarken bir yandan da doğru hareketleri yapmanız gereklidir. Güzel bir vücuda sahip olmak için bel incelten hareketleri birkaç defa yapmak hiçbir fayda sağlamayacaktır. İnce bir bel için düzenli olarak her gün belirtilen sıklıkta ve tekrarda bu hareketleri yapmalısınız.

Kolay Bel İnceltme Hareketleri

Leg Circle Hareketi

Sadece bel değil aynı zamanda karın ve bacak kaslarınızın da çalışmasını sağlayan bu hareketi yapmak oldukça kolaydır. Her yaştaki ve her kilodaki kişinin rahatlıkla yapabileceği bu hareket ile belinizi inceltebilirsiniz. Sırt üstü yere uzanın. Bir bacağınızı dizden kırarak bükün. Diğerini yukarıya doğru yere dik açıyla kaldırın. Bacağınızı boşlukta daire çizecek şekilde hareket ettirin. Sonra diğer bacağınız içinde aynı işlemi yapabilirsiniz. Egzersizin ilk günlerinde her bacak için 10 defa tekrar yapabilirsiniz. Hareketi yapmaya aşıtlıkça bu sayıyı arttırabilirsiniz.

Saw Hareketi

Bel, karın, bacak ve kalça bölgenizdeki kasları çalıştıracak olan bu hareketi yapmak için yere bacaklarınızı öne uzatacak şekilde oturun. Bacaklarınızı hafif aralayın. Sağ elinizle sol bacağınıza doğru uzanarak dokunun. Sonra dik durup sol elinizle sağ bacağınıza dokunun. 10’ar defa tekrar yapacağınız bu hareketi günde 3 set halinde tekrarlayabilirsiniz.

Plank Hareketi

Diğer hareketlere göre biraz daha zor olan plank hareketi ile kalça, basen ve belinizi inceltebilirsiniz. Klasik plates hareketlerinden biri olan plank hareketini yapmak için yüzüstü yere uzanın. Kol dirseklerinizi omuz hizasında yere koyun. Ayak parmak uçlarından destek alarak tüm vücudu kaldırın. Daha sonra bir bacağınızı yukarı kaldırıp 10 saniye kadar bekleyin. Diğer ayağınızı kaldırarak nefes alın. Bacağınızı indirirken nefesinizi verin. Bu işlemi aralıksız 10 defa tekrarlayabilirsiniz.

Yan Bacak Hareketi

Yere sağ tarafınıza doğru yatın. Elinizi başınızın altına koyduktan sonra sol bacağınızı yukarı doğru kaldırıp yere değdirmeden indirip kaldırma işlemine devam edin. Yan bel bölgenizdeki kasları çalıştıran bu hareketi bir bacağınıza 10 defa yaptıktan sonra diğer bacağınız içinde yapın. Aynı işlemi bacağınızı öne doğru bükerek de yapabilirsiniz.

Legs Up Hareketi

Sırt üstü yere uzanın. Her iki bacağınızı birden yere 90 derecelik açıyla yukarıya doğru kaldırın. Kol dirseklerinizi açarak ellerinizin başınızın yanına koyun. Başınızı yukarı doğru kaldırırken nefes alın. Geriye doğru yatarken nefesinizi verin. Günde 3 set halinde yapacağınız bu hareketi 10 defa tekrarlayın.

Yoruma kapalı.