1 Adet Bonibon Kaç Kalori?

Bonibon Kilo Aldırır mı?

Bonibon kaç kalori? Şekerli ve tatlı olan bonibon kilo aldırır mı? Sık sık tüketilen ve bir kere yenmeye başlayınca bırakılamayan bonibon oldukça sevilmektedir. Ancak çok sık miktarda tüketiliyor olması özellikle daha fazla kalori hesabı yapan ve sağlıklı beslenmek isteyenler başta olmak üzere ‘Bonibon kaç kalori?’ araştırması yapılır. Yemek tarifleri arasına dahi eklenebilen 100 gram Milka bonibon kalorisi ve kilo aldırıp aldırmadığına dair bilgiler bu yazıda!

Türkiye’nin ilk kakaolu drajesi olarak satışa sunulan Bonibon çikolata markası Milka tarafından üretilmiştir. 1901 yılından bu yana İsviçre’nin lider markası Milka tarafından üretilerek ülkemizde de büyük bir alıcı bulmaya devam eden Bonibon her yönüyle gerçekten de öne çıkmaya devam etmektedir. İşte bütün bu özellikleri dikkate alındığı zaman kakaolu draje çikolatalı ürünün gerçekten de en çok tercih edilenler arasında yer almaya devam ettiğini dikkate almamız gerekmektedir.

Bonibon Draje Nedir?

Milka’nın efsane kakaolu drajesi aynı zamanda ülkemizin ilk kakaolu draje ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. İşte ortada duran bu niteliklerinden hareket edildiği zaman her yönden son derece önem teşkil etmeye devam eden yaklaşımıyla nesilden nesile en çok tüketilen kakaolu ürünlerden birisi olarak tarihe geçmiştir. Özellikle çocukluk döneminde renk renk mavi, kırmızı, turuncu, yeşil drajelerin hangisinden başlanacağı gerçekten de yediden yetmişe herkesi çocukluk yıllarına götürmektedir. Peki bonibon kaç kalori? İşte, bonibon kalorisi hakkında bilgiler.

bonibon-kac-kalori
Bonibon Kaç Kalori?

Bonibon Kaç Kalori?

485 kcal değeri bulunan bonibon kilo aldırır mı yönünden değerlendirildiği zaman her açıdan gerçekten de nesilden nesile taşınan lezzetlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. İşte tüm bu ortada duran özellikleri neticesinde yer verildiği zaman her halükarda dikkat çeken yaklaşım tarzına dayanarak kendini gösterdiğini kesinlikle dile getirmemiz gerekir. İşte tüm bu özelliklerine dayanarak her anlamda yüksek derecedeki kalori düzeyinden hareketle gerçekten de her anlamda fark yaratan hususlardan bir diğerini meydana getirmektedir.

Bu nitelikleri doğrultusunda yer aldığı zaman Milka Bonibon kakaolu draje ile sizlerin de kilo alımına yönelik olarak bu değerlerden hareketle gerçekten de kilo alımını destekleyenler arasındaki yerini korumaya devam ettiğini dikkate almamız gerekmektedir. Ortada duran bu özellikleri neticesinde değerlendirildiği zaman yüksek kalori düzeyiyle her açıdan kilo alımına ilişkin olarak karşımızdaki yerini korumaktadır. Bu nitelikler esas alındığı zaman bonibon kaç kalori noktasında 485 kcal olarak karşımıza çıkmaktadır.

bonibon-kac-kalori

Bonibon Besin Değeri | Bonibon Kaç Kalori?

Diyet yemek tüketen ya da porsiyon ayarlaması yaparak sağlıklı olmak isteyenler yediklerinin besin değeri hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Bonibon içerisinde farklı maddeler ile ilgili bilgiler bulunmaktadır. Ne kadar kalori olduğunu da belirleyecek olan bu değerlerdir. İşte bonibon kaç kalori noktasını belirleyen besin değeri: 

71,5 gr protein

19,5 gr yağ

170 mg sodyum

71 gr şeker başlıca besin değeri içerikleri olarak karşımıza çıkmaktadır. İşte tüm bu özelliklerinden hareketle yüksek protein ve şeker oranına sahip olduğunu dikkate almamız gerekmektedir.

Bonibon Kilo Yapar mı?

bonibon-kac-kalori

Elbette evet. Kilo yapma olasılığı bonibonun bulunmaktadır. Çünkü bonibon kaç kalori sorusuna hitaben alınan miktar oldukça yüksektir. Günlük 2000 kalori ihtiyaç olduğu düşünüldüğünde sadece bir abur cubur için bu kadar yüksek bir kaloriyi kullanmak yanlış olacaktır. Yiyip bunun üzerine bir de +2000 kalori daha alınırsa mutlaka kilo yapacaktır. İçerisinde yer alan yağ oranının da yüksek olması kilo almaya sebeptir.

Bonibon Şeker Diyette Yenir mi?

Diyette asla yenmemesi gereken besinlerden birisidir. Kilo vermek için diyette özellikle uzmanlar tarafından abur cubur ya da hazır gıdaların tüketilmesi önerilmez. Ambalajlı gıdalar olarak da adlandırılanlar arasında bonibon girecektir. Kişinin amacı eğer kilo vermek ise bu tarz zararlı gıdaların tüketilmemesi öneriliyor. Böylece daha kolay kalori hesaplaması ve kontrolü sağlanacaktır. Bu durum neticesinde kişinin ancak kilo vermeyi başarabilmesi mümkün olacaktır. Aksi durumda hem bonibon yiyip hem kilo verilmesi imkânsızdır.

bonibon-kac-kalori

Bonibon Günde Kaç Tane Yenmeli?

Eğer diyet uyguluyorsanız, bonibon yememelisiniz. Gerçek anlamda çok sık canınız çektiyse sadece 1-2 adet yemelisiniz. Diyet yapmıyorsanız dahi bu noktada dikkat ederek sayı bazında hareket etmelisiniz. Aksi durumda diyet uygulamasanız bile işiniz zorlaşabilir. Zira bonibon kaç kalori sorusuna verilen cevap yüksektir. Sağlıklı olmak, sağlık ve diş sağlığı sıkıntısı çekmemek için günde maksimum 4-5 adet yenmelidir.

 

Yoruma kapalı.