Coca Cola Zero Kaç Kalori?

Günümüzde en çok tüketilen içeceklerin en başında kola gelmektedir. Lezzetli olması ve özellikle yaz aylarında serinletici etkisi ile sıcaklardan kurtularak ferahlamayı sağlamaktadır. Asitli içecekler arasında en çok tercih edilen kolanın farklı markaların, farklı özelliklerine sahip birçok farklı çeşidi bulunmaktadır.

Dünyaca ünlü kola üreticisi olan Coca Cola, farklı çeşitlere sahip içeceklerini üretmekte ve piyasa sunmaktadır. Birçok kişi kolanın içerisindeki şeker ve karbonhidrat oranının yüksek olmasından dolayı, çok sevmelerine rağmen tüketmekte tereddütte kalmaktaydı. Bu nedenle Coca Cola da harekete geçti ve içerisinde 0 şeker bulunan Coca Cola Zero’yu üretti. Bu sayede formunu korumak isteyen ve diyet uygulayan kişiler de gönül rahatlığıyla Coca Cola tüketmeye başlayabildi. Ancak bununla beraber insanlar arasında Coca Cola Zero kaç kalori sorusu da merak edilmeye başlandı.

Coca Cola Zero, adından da anlaşılacağı üzere içerisinde şeker bulunmayan ancak farklı tatlandırıcı maddeler ile sanki şekerliymiş hissiyatını yaratan bir içecektir. Bu sayede de Coca Cola Original ile arasında herhangi bir lezzet farkı bulunmamaktadır. Asitli içeceklerin en başında gelen ve en çok tüketilen Coca Cola’nın şekersiz ve karbonhidratsız bir ürün ortaya çıkartması da en çok diyet yapanları sevindirmiştir. Çünkü tadı oldukça fazla sevilen ancak kilo aldırması ile meşhur olan Coca Cola’nın, sıfır şekerli bu içeceği kilo aldırmamaktadır.

Coca Cola Zero’nun farklı gramajlarda çeşit çeşit boyutlarda satıldığını marketlerde görebilmekteyiz. Bununla beraber en büyük şişesi ise 2,5 L’lik büyük boy şişesidir. En büyük boy Coca Cola Zero’nun içerisinde bulunan kalori miktarı ise 0,7 kcal’dır. Kalorisi de neredeyse olmayan Coca Cola Zero’yu gün içerisinde yapılan rutin aktiviteler ile kolayca yakmak mümkündür. Bu nedenle de herkes istediği kadar tüketmekte özgürdür diyebilmekteyiz.

Ancak asitli içecekler sağlık yönünden uzmanlar tarafından tavsiye edilen içecek grubunda yer almamaktadır. Bu nedenle her ne kadar sıfır şekerli ve kalorisiz olan bir içecek olsa da Coca Cola Zero’nun da sağlık açısından vücuda vermiş olduğu zararlar göz önünde bulundurulmalı ve kararınca tüketilmesinde fayda vardır.

Yoruma kapalı.