Çorba Diyeti ile 1 Ayda 12 Kilo!

Çorba Diyeti Nedir

0 544

Aşırı yemek tüketmeyenler için en ideal diyetlerden biri olan çorba diyeti, bizim gibi çorba kültürü geniş olan toplumlar için de son derece idealdir. Muhteviyatı kilo verdirmeye müsade etmeyen çorbalar dışında hemen hemen her çorba diyete uygundur. Ayrıca çorba çeşitleri sayesinde günlük mineral ve vitamin dengenizi de sağlamış olursunuz.

Çorba Diyeti Nedir?

Günlük alınan kalori miktarının azaltıldığı ancak alınan besin değerlerinin fiziksel yıpranmayı minimize ettiği, ana öğünlerinde çorba çeşitleriyle ara öğünlerinin ise genellikle sıvı tüketimiyle noktalandığı diyet türüdür. Kilo vermek için ideal ve sağlıklıdır.

Kimler İçin Uygundur?

Herkese uygun olan bu diyet sadece metabolizmasını olumsuz etkileyen ciddi hastalığı olmayan, kronik hastalığı ve aşırı kilo hastalığı olmayanlar için idealdir. Tansiyon ve şeker hastaları için de ideal olmayacağı gibi düzenli ilaç kullanınanlar için de doktor müsadesi mutlaka alınmalıdır. Diyet kişide aşırı yorgunluk, titreme ve baygınlık gibi rahatsızlıklar meydana getiriyorsa mutlaka diyete son verilmelidir. Bunun yanında ufak halsizliklerde ise diyete devam edilmelidir.

Çorba Diyetinin Süresi ve Verdirdiği Kilo

30 gün boyunca yapılması gereken çorba diyeti listesine artırma veya azaltılma olmadan uyulmalıdır. Çorba diyetinin verdireceği kilo kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. Ancak geçmişte bu diyeti uygulayan kişiler 30 gün sonunda ortalama 12 kilo vermişlerdir. İlk hafta kilo verme hızlı şekilde ilerlerken sonraki haftalarda bu hızlanma giderek yavaşlayacaktır.

Çorba Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çorba diyetinde çorbanın yanında ekmeğin türü ne olursa olsun ekmek tüketilmemelidir. Ara öğünlerde günlük kalsiyum ihtiyacı için yağurt veya salatanın içerisine katılabilecek peynir, tavuk eti tüketilebilir. Aşırı açlık hissi olduğunda içilen çorba iki porsiyona çıkarılabilir. Çorba diyetinde son öğünün akşam 7 gibi yenmesi ve diyete sabah erken başlanması da önemlidir. Özellikle son öğün sonrası şekersiz siyah çay veya bitki çayı içilebilir.

Çorba Diyeti Listesi

Öncelikle bu diyetteki yağlı, un ve hamur içermeyen, aşırı soslu çorbalar hariç tüm çorbalar tüketilebilir. Özellikle sebze çorbaları tercih edilebilir. Böylelikle çorba diyeti ile 1 ayda 12 kilo vermeniz mümkün olacaktır. Patates içermeyen çorbaları öne çıkarılmalıdır. Şehriyeli çorbaları da haftada birkaç kez diyet listesine ekleyebilirsiniz.

Çorba diyetinde 30 gün boyunca;

Sabah: – Kahvaltı öncesi limonlu ılık su içilebilir – 1 kase çorba – 1 kase salata

Ara Öğün: – 1 adet mevsim meyvesi veya 3 adet diyet bisküvi

Öğlen: – 1 kase çorba – 1 kase salata

Akşam: – 1 veya 2 kase çorba – 1 kase salata ( Çorbanıza bir dilim ekmek doğrayabilirsiniz) – Yatmadan önce bitki çayı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.