Diyet Yemek Paketleri | 2022 Diyet Yemek Paketleri Fiyatları

Diyet Yemek Paketleri Satan Firmalar Hangileri?

Diyet yemek paketleri, sağlıklı beslenmek ancak bunun için hazırlık vakti olmayanların tercihi olmaktadır. Başta işyerine diyet yemek paket servisi olmak üzere değişik alanlara kullanılan durumlardan birisidir. Zayıflamak başta olmak üzere hayatını tamamen sağlık üzerine yönlendirmek isteyenlerin tercihidir.

Diyet yapan bireylerin beslenmesi diğer kişilere göre tahmin edildiği üzere daha farklı olmaktadır. Kişilerin diyet sırasında beslenmesine ekstra dikkat etmesi şarttır. Bu noktada diyet yemek paketleri tercih edilmeye başlanır. Özellikle iş yerlerinde sağlıklı beslenmek zor olduğundan bu alanda hizmet veren firmalardan hizmet talep edilir.

Hazır Yemek Paketleri İçinde Neler Bulunur?

Hazır diyet yemek paketleri içinde neler bulunduğuna dair net bir kanıda bulunmak oldukça zordur. Genel itibari ile bu paketlerde; karbonhidrat, protein ve yağ dengesi bulunur. Klasik yemeklerden farklı olarak kişinin tercih ettiği pakete bağlı olarak belirli bir kalori bazında yemekler hazırlanmaktadır.

Yalnız her diyet yemek servisi yapan firma tarafından hazırlanacak yemek menüsü tamamen değişiklik gösterir. Kimi firmalar seçim hakkı verirken kimi firmalar aylık bazda sıralama oluşturarak sabit yemek skalası sunmaktadır. Bu yüzden yemek anlamında içerik öğrenmek adına firma ile iletişime geçmek daha doğru olacaktır.

diyet-yemek-paketleri
Diyet Yemek Paketleri

Günlük Diyet Yemekleri Taze Yapılır mı?

Kişilerin diyet yemek paketleri tercih etmesinde temel unsur dengeli beslenmek için ve kilo vermek adına sağlıklı bir hayat yaşamak amacıyla her alanda sağlıklı yemeklere ulaşmaktır. Eğer dengeli beslenme konusunda kararlıysanız bu paketleri tercih etmelisiniz. Zira dengeli beslenmek için hazırlanan paketler hazır yemeklere göre oldukça daha iyidir. Her gün taze olarak çıkmakla birlikte kişiye özel hazırlayan günlük paket firmaları da mevcuttur.

diyet-yemek-paketleri

Diyet Yemek Servisi Kaç Kalori İçerir?

Genellikle bir şekilde kilo vermek amacına uygun olarak yemek paketi oluşturulup adrese teslim yapılmaktadır. İster ara öğün ister ana öğün kapsamında değişik paketler tercih edebilirsiniz. Yalnız bu beslenme paketleri kalori anlamında yine firmadan firmaya değişecektir.

Firmalar arası değişim olduğu kadar tek bir firmanın hazırladığı paketlerin bile kalorisi farklıdır. Kişiye özel paket hazırlayan firmalara tüketmek istediğiniz kalori kapsamında yemek hazırlamasını isteyebilirsiniz. Böylece diyet listenize ve sağlıklı yaşamınıza uygun hareket edebilmeniz adına diyet kalori hesaplama sizler için yapılacaktır.

diyet-yemek-paketleri

İşyerine Diyet Yemek Siparişi Nasıl Verilir?

İşyerine diyet yemek paketleri siparişi vermek istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar oldukça basit ve nettir. Öncelikle diyet yemek servisi veren firmaları araştırmalı ve şehrinize, ilçenize yakın olanları belirlemelisiniz. Daha sonra firma ile iletişime geçerek verdikleri hizmet hakkında bilgi almanız gerekiyor.

Alacağınız bilgi kapsamında firma seçiminizi daha kolay yapabileceğiniz gibi aylık ya da haftalık anlaşmanızı yapabilirsiniz. Anlaşma sonrası firma tarafından ödeme konusunda bilgi verilecektir. Aylık yapılan anlaşmalarda genel olarak ödemeler tek seferde gerçekleşmektedir. Bunun dışında firmadan diyet yemek paketleri teslimatı sırasında kalori ya da menü seçimi de yapabilirsiniz.

diyet-yemek-paketleri

En İyi Diyet Yemek Servisi Firması Hangisi?

Kişilerin ilk defa diyet yemek servisi verirken zorlandığı durumlardan birisi firma seçimidir. Zira seçilecek firmaya bağlı olarak daha sağlıklı bir beslenme mümkün olacaktır. Özellikle diyet yapan ya da sağlıklı beslenmek zorunda kararlı olan bireylerin yemeği düzgün ve hijyenik ortamda hazırlayacak firmalara ihtiyacı olacaktır. Günümüzde çok yaygınlaşmadığı için diyet yemek firmaları kısıtlıdır.

A- Diyet Yemek Paketleri İstanbul Firmaları

diyet-yemek-paketleri

İstanbul tahmin edildiği üzere diğer birçok konuda olduğu gibi bu alanda da en geniş yayılım gösteren şehirlerin başında yer almaktadır. Gelişmiş bir şehir olmasından dolayı yemek restoran zincirleri oldukça geniştir. Sadece fastfood anlamında değil sağlıklı yemek firmalarının sayısı da oldukça fazladır.

İstanbul diyet yemek paketleri firmaları arasında tercih edeceğiniz firma sayısı giderek genişlemektedir. Üstelik hem Avrupa hem de Anadolu yakasında hizmetler veriliyor. Sadece işyerlerine değil evlere ve farklı alanlara da ulaşım gösterilmektedir. İstanbul firmaları arasında:

 • Rafinera Paket Yemek Servisi,
 • Diet Box Yemek Servisi,
 • Fitchef,
 • Health Fith,
 • Roksi,
 • Fed Box gibi firmalardan bahsetmek mümkündür.

Elbette bu liste dışında bulunduğunuz ilçe bazında özel araştırma yapmanız sonucu değişik firma isimlerine de ulaşabilirsiniz

B- İzmir Diyet Yemek Servisi Firmaları

diyet-yemek-paketleri

İzmir aynı İstanbul’da olduğu gibi sağlıklı beslenmek isteyen birçok kişiye yardımcı olmaya çalışan firma sahibi bir şehirdir. Yalnız İstanbul gibi gelişmiş ve geniş bir yere sahip değildir. Giderek artan firma sayısı tercih konusunda rahatlık sunmaktadır. İzmir diyet yemek paketleri sunan firmalar:

 • Back Pack,
 • Fit Sipariş,
 • Diyet Kapımda,
 • Fed Box,
 • Habit gibi firmalar mevcuttur.

2022 Aylık Yemek Aboneliği Fiyatları|  Diyet Yemek Paketleri Fiyatları Ne Kadar?

Genellikle kişiler tarafından bir firmanın yemekleri belirlendikten sonra yapılan anlaşmalar aylık olarak belirlenmektedir. Aylık yemek aboneliği sayesinde genel itibari ile ödeme takibi daha kolay oluşmaktadır.

Bunun yanı sıra yemek paketleri de daha uygun fiyata gelebilmektedir. Yalnız farklı firmalar söz konusu olduğundan hem firma hem konuma bağlı olarak fiyatlar değişecektir. Bu yüzden firmalar ile iletişime geçerek bilgi almak gerekir.

İlginizi Çekebilir: 3 Farklı Diyet Patlıcan Yemeği Tarifi Ile Lezzetli Tatlar!

YouTube video

 

Yoruma kapalı.