Düz Karın Diyeti

Biçimli Düz Bir Karın İçin Ne Yapmalıyız ?

İlk olarak Amerika’da ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılarak milyonlarca kişinin uyguladığı ve başarılı olduğu düz karın diyeti ile vücudunuza şekil verebilirsiniz. ‘Belly diet’ olarak adlandırılan bu programı vermek istediğiniz kilo miktarına göre 4, 7, 14 ya da 21 gün uygulamalısınız. Uzman diyetisyenler çağımızın en önemli sorunlarından biri olan fazla kiloların özellikle bel bölgelerinde birikerek yakılması zor bir hale geldiğini belirtiyor. Genç, yaşlı, erkek, bayan hatta günümüzde çocuklarda bile görülen kilo problemini bu diyet ortadan kaldırmakla kalmıyor aynı zamanda ince bir bele sahip olmanızı sağlıyor. Özellikle bütün gün bilgisayar başında çalışan hareketsiz yaşamı alışkanlık haline getiren kişilerin karın, bel, kalça, göbek ve basen bölgelerinde aşırı yağlanma görülüyor. 14 günlük diyet programı uyguladığınızda yaklaşık 7 kilo verilir ve belinizde 8 cm incelme görülür. Diyet boyunca çay, kahve, alkol, asitli içecekler tüketilmemeli, midede şişkinlik yaptığı için sakız çiğnenmemelidir.

Isınma-Kardiyo. Isınma veya kardiyo ister vücut geliştirme için olsun, ister zayıflama programı olmazsa olmazlardandır.

Sabah ve Akşam Yürüyüş Yapın

Yapılan araştırmalara göre sabah güneş doğarken yürüyüş yapmak metabolizmanın canlanmasını sağlıyor. Ayrıca vücutta stok halde bulunan birikmiş yağların yakılması için sabahları uyanır uyanmaz kahvaltı yapmadan yürüyüş yapmanız belinizdeki fazlalıkların yakılmasını kolaylaştırıyor. Akşamları ise yemek yedikten hemen sonra yaklaşık 30 dakika kadar tempolu yürüyüş yapmanız öneriliyor. Böylece akşam aldığınız kalorileri yakmadan yatmamış olursunuz.

15 Dakikalık Düz Karın Egzersizleri Yapın

Uzun süre hareketsiz kalmak metabolizmanızın yavaşlamasına yol açar. İş yerinizde çalışırken bile rahatlıkla yapabileceğiniz 15 dakikalık kısa egzersizler vücudunuzu canlandıracaktır. Ayrıca öğle ve akşam yemeklerinden yarım saat öncesinde egzersiz yapmak yediklerinizin daha hızlı sindirilmesine yardımcı olur.

Düz Karın İçin Bölgesel Egzersiz ve Masaj

Bel ve karın bölgenizin kısa sürede incelmesi için diyet ile birlikte uygulayacağınız egzersizler sayesinde daha etkili sonuç alabilirsiniz. Karın germe ve eğilme hareketleri ile karın kaslarınızı sıkılaştırabilirsiniz. Ayrıca limon yağı ile zayıflamasını istediğiniz bölgeye masaj yaparak kan akışını hızlandırabilir ve yağ yakışını kolaylaştırabilirsiniz.

Bol Sıvı Tüketmek Yağ Yakımını Hızlandırır

Bol Sıvı Tüketin

Su yağların yakılmasını kolaylaştırır. Ancak içerisine portakal, greyfurt ya da limon gibi turunçgillerin suyunu ilave ederek içerseniz böbrek ve karaciğerleri çalıştırabilir ve yağ yakışını hızlandırabilirsiniz.

Düz Karın Diyeti İçin Zayıflatıcı Kür

Malzemeler

  • 1 litre kaynamış su
  • 1 adet limon suyu
  • 1 tatlı kaşığı zencefil
  • 5 dal taze nane
  • 5 dal maydanoz
  • 1 avuç kiraz sapı
  • 1 çay kaşığı tarçın
  • 1 adet dilimlenmiş kırmızı elma
  • 1 adet dilimlenmiş salatalık

Hazırlanışı 

Bütün malzemeleri 1 litrelik kaynayan suda demleyin. Ilık ya da soğuk olarak içebileceğiniz bu kürü buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakışını kolaylaştırmak amacıyla her gün sabah aç karnına 1 bardak bu kürü içmeniz tavsiye ediliyor.

Düz Karın Kasları Bekleyin Biz Geliyoruz…

Yoruma kapalı.