1 Adet Fıstıklı Baklava Kalori Miktarı Nedir?

Fıstıklı Baklavanın Kalorisi Ne Kadar?

Fıstıklı baklava kalori miktarı severek tüketenlerin çokça merak ettiği konulardan bir tanesidir. Özellikle fıstıklı baklava severlerin ve diyet yapanların porsiyon miktarını artırmak için kalori miktarını her yerde aramaktadır. Başta bir dilim baklava kaç kalori? Bir dilim cevizli baklava kaç kalori ya da antep fıstıklı baklava kaç kalori soruları sorulmaktadır.

YouTube video

Ülkemizde en fazla tüketilen tatlıların başında gelen baklavalar çeşit çeşit üretilmektedir. Kalori olarak epey yüksek olan bu lüks tatlıyı tüketirken mutlaka çok dikkatli olunmalıdır. Kilo verenler ise kesinlikle kalori miktarına dikkat ederek tüketseler çok iyi olur.

Şimdi fıstıklı baklava kalorisi, fıstıklı sarma baklava kalori gibi merak edilenleri birlikte inceleyelim.

1 Dilim Baklava Kalori Nedir?

Kilo vermek isteyenlerin merakla beklediği bir konu ile karşınızdayız. Bir dilim fıstıklı baklava kalori miktarı ne kadardır? Bu kalori miktarını tüketmek kilo aldırır mı?

Bir dilim fıstıklı baklavanın besin değerleri içerisinde toplamda 115 kalori bulunmaktadır. Epey yüksek olan bu kalori miktarına dikkat ederek porsiyonlar ayarlanmalıdır. Aksi halde birçok rahatsızlık da beraberinde gelecektir. Bu sorunların başında kilo sorunu gelmekte olup, porsiyona dikkat edilmezse herkesin başına gelebilecek bir sorundur.

Yalnız burada kare dilim mi yoksa havuç dilim baklava olup olmadığı dikkat edilmelidir. Elbette havuç dilim baklavanın 100 gram porsiyonunda daha fazla kalorisi bulunacaktır.

1 Porsiyon Soğuk Baklava Kaç Dilim Olarak Servis Edilir?

Yeni trendler arasında olan soğuk baklavalar enteresan bir tada sahip olup, her zaman tüketilebiliyor. İçeriğinde kullanılan sütlü sos ile baya hafif olması fazlaca tüketilebilmesine imkan veriyor. Ayrıca yaz aylarında serinlemek isteyenler için tavsiye niteliğinde bir tatlıdır.

Peki, bir porsiyon soğuk baklava genellikle 4 dilim olarak servis edilir. Toplam 4 soğuk baklavada ise tam tamına 480 kalori miktarı bulunur. Bu oran göz önünde bulundurularak tüketmekte fayda var.

Fıstıklı Baklava Kalori ve Küçük Baklava Kalori Nedir?

fistikli-baklava-kalori
Fıstıklı Baklava Kalori Miktarı Nedir?

Baklavanın her türlü boyutta türü bulunmakta olup, herkes için sevilebilecek baklavalar çeşit çeşit üretiliyor. Porsiyonu fazla kalorisi az olsun diyen kişilerin tercihi genellikle küçük baklava oluyor.

Küçük fıstık baklava kalori miktarı ise ismiyle orantılı olup, keyifle tüketilebilir bir kaloriye sahiptir. Merak edenleri daha fazla meraklandırmadan kalori miktarını söyleyelim. Küçük olan bir baklava 89 kaloriye sahiptir.

Cevizli Baklava Kalori Nedir?

Fıstıklı baklava kalori miktarını öğrendikten sonra şimdi sıra cevizli baklavanınkini öğrenip, ne kadar tüketilirse sağlıklı kalınır bunu öğrenmiş olacağız.

Yapılan hesaplamalara göre bir porsiyon cevizli baklavanın içinde toplam 456 kalori bulunmaktadır. Bir diliminde ise 100 kalori değeri hesaplanmış olup, bu bilgilere göre tüketim miktarı ayarlanmalı ve lezzetle yenilmelidir.

3 Dilim Baklava Kaç Kalori Oranına Sahiptir?

fistikli-baklava-kalori

Fıstıklı soğuk baklava kalori miktarını söylerken bir porsiyonunda bulunan kalori miktarını söylemiştik. Ortalama 3 ya da 4 dilim soğuk baklava bulunan porsiyonda 480 kalori vardı. Bu miktar normal baklavada nasıl olur birlikte öğrenelim.

Bir porsiyon baklava içindeki malzemeye göre değişiklik gösterdiği için kesin bir bilgiden söz etmek mümkün değildir. Fakat cevizli baklava porsiyonunda 480, diyabetik baklavada 265 olarak hesaplanmıştır.

Soğuk Baklava Kalori Nedir?

Normal baklavalar dışında ortaya yeni bir tat olarak çıkan soğuk baklava çoğu kişi tarafından sevilerek tüketilmektedir. Özellikle gençlerin çok sevdiği soğuk baklava kilo vermek isteyenlerinde fazlaca tükettiği bir tatlıdır.

Soğuk baklavanın bir porsiyonunda dört adet baklava dilimi bulunur. Dört dilim baklava için 480 kalori miktarı hesaplanmıştır. Fıstıklı baklava kalori miktarına oranla soğuk baklavanın kalorisi arasında epey fark vardır. Bu değer diğer baklavalara göre daha hafif olduğu için kolayca tüketilebilmektedir.

Baklava Kalori Yüzdesi Nedir?

fistikli-baklava-kalori

Çoğu zaman lüks bir besin olarak gösterilen baklava hem tadı ile hem de görüntüsü ile cezbetmektedir. Ustalıklarına göre çeşitlenmekte olan baklavalar gelişen dünyada kendini geliştirerek tat ve lezzet olarak zirveye çıkmaktadır.

Fıstıklı baklava kalori miktarı olarak bir porsiyonunda 658 kalori miktarına sahiptir. Yüzde olarak ise %60.45 oranında karbonhidrat, %9,46 oranında protein ve %26, 30 oranında yağ miktarına sahiptir.

Fıstıklı Baklava Kalori ve Diyette Baklava Yenir mi?

Diyet yapanların merak ettikleri konulardan bir tanesi de diyette baklava yenir mi yenilmez mi sorusudur. Özellikle çok fazla kiloları olan kişiler irade olarak aşırı şekilde zorlanmaktadır. Bu nedenle tükettikleri her şeyin kalorisini bilmek isterler.

Diyet yapanlar fıstıklı kuru baklava kalori, fıstıklı midye baklava kalori ve diyabetik baklavanın kalorilerini merak ediyor. Sırasıyla bu baklavaların porsiyon kalori miktarı 240 kalori, 150 kalori ve 285 kaloridir. Fıstıklı baklava kalori miktarlarına göre diyetinize uygun olarak baklava tercih edebilirsiniz. Fakat kesinlikle miktarına dikkat ederek tüketim yapmalısınız. Aksi halde tekrar fazla kiloları almanız maalesef mümkün.

fistikli-baklava-kalori

Tatlı ihtiyacı zaman zaman insanın krize girdiği bir durum olabiliyor. Kimisi baklavayla kimisi ise çikolata ile bu tatlı krizini geçiştirmeye çalışıyor. Fakat baklavada olduğu gibi çikolataların da kalorisini öğrenmenizde fayda var. En çok tercih edilen tadıyla cezbeden Canga’nın kalorisi kaç biliyor musunuz? 1 Paket Eti Canga Kaç Kalori yazımıza bakarak bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Yoruma kapalı.