Göbek Eriten Limonlu Yoğurt Kürü

Karın bölgesi, özellikle; yağların çok fazla toplandığı ve bu nedenle kilo almaya en müsait bölgemizdir ve bunun yanında bu bölgeyi eritmek ve incelmek daha da zordur.

Limonlu yoğurt kürüyle göbeği eritmek mümkün mü? Son zamanlarda en popüler uygulama olan bu kür sayesinde göbek yağlarınızdan kurtulmak zor değil. Bir kase içerisinde az yağlı yoğurt, limon suyu ve pul biberi karıştırıp; uyumadan yarım saat öncesinde her gün bu karışımı tüketerek yemeniz gerekmektedir. Bu uygulama; 2 hafta gibi bir süreç gerektirir. Ve bu sürenin sonunda etkisini görmeniz sizi memnun edecektir.

Hareketsiz geçen kış aylarında özellikle hareketsizlik sonucu göbek bölgesinde toplanan yağlar bu kür sayesinde rahat bir şekilde eritilecektir.

Limon, yoğurt ve pul biber üçlüsü teker teker kullanıldığında bile vücudun yavaş bir şekilde yağ yakmasını sağlamaktadır. Bir araya geldikleri zamanda ise; daha etkili olması kaçınılmazdır. Metabolizmanın hızlı şekilde çalışmasını sağlama açısından da çok büyük faydalar sağladığı görülmüştür. Limonun normal zamanlarda bile ılık bir suyla beraber alınması ve bunu günlük olarak uygulamak bile etkili olmaktadır.

Limonlu yoğurt kürü ile yapacağınız bu uygulama ancak düzenli bir şekilde ve sabırla uyulması gereken bir uygulamadır. Kesinlikle bir kaç gün sonrası bir sonuç beklemeniz ve böyle düşünerek bu kürü bırakmanız faydalı olmayacaktır. Ancak ihmal etmeden her gün sabırla yemeniz gerekmektedir.

Limonlu yoğurt kürü nasıl yapılır?

Malzemeler
Limon ( yarım )
Yoğurt ( az yağlı, 3 yemek kaşığı )
Zerdeçal ( yarım çay kaşığı )

Nasıl yapılır? Nasıl Uygulanır?
Limonlu yoğurt kürünü yaparken, öncelikle limon suyunu, yoğurdu ve zerdeçalı bir kapa koyarak karıştırın. Zerdeçal yoksa yerine pul biber kullanabilirsiniz. Gece uyumadan yarım saat önce yapmış olduğunuz limonlu yoğurt kürü karışımını tüketebilirsiniz. Yapmış olduğunuz karışımı tükettikten sonra bir şey yemeyin.

Yoruma kapalı.