Göbek Eritme Hareketleri

Sıkı ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için hareket yapmak gerekir. Diyet döneminde vücudunuz kilo kaybı yaşarken formunun bozulmaması hatta daha iyi bir formda olması için spor yapmanız gerekir.

Bayanların yağlanma probleminin olduğu bölgelerden biri olan göbek bölgesini eritmek için belli başlı hareketler bulunur. Bu hareketler düzenli olarak yapıldığında kısa süre içerisinde yağsız ve düz bir göbeğe sahip olacaksınız. Belinizin görüntüsü ve inceliği ortaya çıkacaktır.

Göbek eritme hareketlerini yaparken bol sıvı tüketimine dikkat edin. Ayrıca yağ yakıcı detoks tariflerini evde kendiniz yapabilir ve tüketebilirsiniz. Detokslar sayesinde vücutta yağ yakımı artar ve kilo verme daha hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Göbek Eritme Hareketleri:

1- Sert olmayan bir zemine uzanın. Daha sonra bir bacağınızı şekilde görüldüğü gibi karın içeride, bacağınız yerdeyken nefes alın, bacağınızı kaldırırken nefes verin. Bu hareket iç karının sıkılaşmasını sağlayacaktır. Hareketi her bacak için 20 set halinde tekrarlayın. Bu hareketi yaparken yine doğru nefes almayı unutmayın. Doğru nefes alma kısa sürede yorulmanıza engel olacaktır ve kaslarınızı çalıştıracaktır.

gobek-eritme-hareketleri-1

2- Bu hareket ile sadece göbek eritmekle kalmayacak sıkı bir kalçaya da sahip olacaksınız. Göbek eritme hareketlerinin ikincisinde yine yere uzanın. Daha sonra kalçanızı yerden kaldırın. Bacaklarınızı görüldüğü gibi yukarı doğru verin. Hareketi yaparken bacaklarınız ve kalça kısmınız sabit kalmalıdır. Daha sonra omuz ve baş kısmını şekilde görüldüğü gibi kaldırın. Ellerinizi yukarı aşağı doğru doğru nefes alıp vererek hareket ettirin. Bu hareketi yaparken en önemli nokta karın kaslarınızı ve kalça kısmını sıkılaştırıp yapmanız gerektiğidir. Böyle yaparak hareketin etkisi daha iyi hissedilir.

gobek-eritme-hareketleri-2

3- Makas hareketi hem basen hem de göbek bölgesini çalıştıran bir egzersizdir. Yine sert olmayan bir zemine uzanın. Daha sonra bir bacağınız karşıya doğru bakarken diğer bacağınızı kendinize doğru çekip bırakın. Daha sonra seri bir şekilde diğer bacağınıza geçin. Biri karşıya bakarken diğeri karnınıza doğru çekilecek. Bu hareket alt karın kaslarını çalıştıracaktır. Hareketi 20 defa yapıp daha sonra diğer egzersize geçin.

gobek-eritme-hareketleri-3

4- Bu hareket duruş olarak üçüncü hareketin aynısıdır. Ek olarak bu egzersizde ellerinizi başınızın altına alıp çapraz şekilde bacaklarınız ile birlikte üst gövdenizi de çalıştırmanız gerekmektedir. Şekilde görüldüğü gibi sağ bacağınızı karnınıza doğru çekerken gövdenizi de sola doğru hareket ettirmeniz gerekiyor.

gobek-eritme-hareketleri-4

5- Son göbek eritme egzersizi ise herkesin aşina olduğu çok etkili bir hareket olan mekik çekmedir. Mekik çekme yapmak için sırtınızda herhangi bir sağlık sorunu olmadığına dikkat edin. Özellikle fıtık gibi hastalıkları olan kişiler için beli çok fazla zorlamamak gerekir. İsterseniz bir sandalye üzerinde, yatakta yada pilates topundan yardım alarak mekik çekebilirsiniz. Klasik mekik çekme hareketi şekilde görüldüğü gibi ilk hafta 20 set halinde yapın. Daha sonra ki haftalarda dayanma gücünüze göre egzersiz sayılarını arttırın.

gobek-eritme-hareketleri-5

Göbek eritmek sadece daha güzel görünen bir fizik için değil, sağlıklı yaşam içinde son derece önemli.

Yoruma kapalı.