Hamdi Alkan Nasıl Zayıfladı?

Günümüzde fazla kiloları ile başı dertte olan bir çok ünlü çeşitli yöntemlerle zayıflamaya çalışıyor. Hamdi Alkan bu sefer aldığı kilolar ile ilgili değil, zayıflamasıyla konuşuldu. Işın Karaca ve Fatih Ürek’ten sonra televizyon dünyasının önemli isimlerinden olan Hamdi Alkan, mide küçültme ameliyatı olarak 4 ay içerisinde 140 kilodan 96 kiloya düşmeyi başardı. Peki ünlü komedyen, sağlıklı ve kontrollü bir şekilde 4 ayda 44 kiloyu nasıl verdi? İşin aslına gelecek olursak yıllardır kilo problemi olan ve diyet, spor ikilisi ile bu kiloları veremeyen çoğu kişi mide küçültme ameliyatı geçiriyor.

Hamdi Alkan’ın yaptığı açıklamalarda aldığı kilolardan sonra kendine güveninin azaldığını, gündelik hareketleri bile yapmakta zorlandığı gibi cümleler yer alıyordu. Hamdi Alkan’a bu dönemde en büyük desteği ise eşi verdi. Eşi her zaman Hamdi Alkan’ın kilolarını sevdiğini ve onda çekici durduğunu belirtti.

Kilo verme sürecinde olanlar ve tüp mide ameliyatı geçiren kişilerin başarılı olması için motivasyonunun yüksek olması gerekir. Bu morali onlara en çok yanındaki kişiler sağlar. Bu yüzden kilo verme döneminde sevdiklerinizden moral alın ve kendinizi olan özgüveni, inancı asla kaybetmeyin. Zorlu bir süreç olabilir ama sonunda çok daha fazla mutlu olacaksınız.

Kısaca anlatmak gerekir ise her geçen gün daha fazla yemek yiyen birinin midesi genişler. Genişleyen midede daha fazla açlık hissi olur. Böylece kişi her geçen gün daha fazla yemek yemeye devam eder. Bunun sonucunda ise yüz üstü rakamlarda kilo sahibi olurlar. Bununla birlikte sürekli oturmak hareketsizlik kilo alımını hızlandırır. Bir zamanların en çok sevilen komedyenlerinden biri olan Hamdi Alkan son zamanlarda verdiği kilolar ile gündemden düşmüyor. Kendisi ile yapılan bir röportajda nasıl kilo verdiğini anlatan Hamdi Alkan fazla kilolarından kurtulduğunda daha mutlu bir yaşama adım attığı gerçeğini altını çizerek belirtiyor. Tüp mide ameliyatı kilolarınız yüzünden hareket etmede zorlandığınız ileri seviyelerde tercih edilmesi gereken bir yöntemdir.

Hamdi Alkan geçirdiği tüp mide ameliyatı ile tam 44 kilo kaybetti. Bu ciddi orandaki kilo kaybını ise 4 aylık kısa bir sürede verdi. Hamdi Alkan bu ameliyat ile midesinin yaklaşık olarak yüzde seksenlik kısmını aldırdı. Küçülen midenin yemek yeme isteği de durumu da baya azaldı. Bu dört aylık dönemde Hamdi Alkan yediklerini de daha fazla dikkate ederek gün geçtikçe ideal kilosuna doğru ilerledi. Bu dört aylık süreçte hızlı kilo verme için diyet ve spor yaparak destek aldı. Bu dönemi tamamen doktor kontrolünde sağlıklı bir şekilde geçirdi. Diyetinde yağsız, hamursuz, şekersiz ürünler ile beslendi. Böylece kalıcı kilo vererek 44 kiloyu bir daha almamak üzere verdi. Şimdilerde ise daha sağlıklı beslenerek ve spor yaparak kilo almamaya dikkat ediyor.

Yoruma kapalı.