Haşlanmış Limon Diyeti ile 1 Ayda 20 Kilo Vermek İster misiniz?

Haşlanmış Limon Diyeti ile Zayıflayanlar

Haşlanmış limon diyeti ile 1 ayda 20 kiloya kadar zayıflamaya ne dersiniz? Limonun günümüzde bilinen birçok faydası bulunmakla birlikte istenmeyen kilolardan kurtulma konusunda da etkisi olduğu bilinmektedir. C vitamini deposu olan limonu belirtilen tarife uygun olarah hazırlayıp düzenli kullanımı sürdürürseniz kısa sürede kilo vermeye başladığınızı göreceksiniz.

YouTube video

Kilo vermek kişiden kişiye değişikliğe uğrayan bir süreçtir. Sahip olunan özellikler, yaş kriteri ve sağlık problemleri göz önünde tutularak diyetler uygulanmalıdır. Çok düşük kalorili oluşturulan diyetlerin uzun süreli olmayacağı gibi bıraktıktan sonra direkt kilo vermeye sebep olduğu bilinmektedir. Bu yüzden faydalı su ve kürleri tüketmeli çok düşük olmamakla birlikte kalori hesabı yaparak kilo vermek hedeflenmelidir.

Haşlanmış Limon Diyeti ile Zayıflayanlar Kaç Kilo Veriyor?

Haşlanmış limon diyeti, limonun değerlendirilen farklı bir faydalı yöntemidir. Bu yöntemde limonun hem kabuğu hem posası hem de suyundan faydalanılarak günlük tüketim sağlanır. İnternet üzerinden de sıklıkla bu diyet hakkında yorumlar yapılmaktadır. En çok merak edilen sorular arasında ise kaç kilo veriliyor şeklinde olmaktadır. Kilo verme miktarı 20 kiloya varana dek devam ediyor. Bunun yanı sıra kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor.

haslanmis-limon-diyeti-ile-1-ayda-20-kilo
Haşlanmış Limon Diyeti

Kilo verme sınırını net olarak belirtmek doğru olmayabilir. Kişinin şok bir diyete ihtiyacı varsa ve bunu sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsa mevcut diyeti deneyebilir. Ancak yaş, sağlık ve metabolizma hızına göre kaybedilecek kilo miktarının değişebileceğini de unutmamak gerekiyor. Kimi kişiler 1 haftada içerisinde 3 kilo verirken kimileri ise 5 kilo verebilmektedir.

2 Haftada 10 Kilo Verdiren Limon Diyeti| Haşlanmış Limon Diyeti Nasıl Yapılır?

Diyeti yapma konusunda kararlı olan bireylerin yapması gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Bahsedilecek adımlara dikkat etmek diyetten alınacak faydanın daha üst düzeyde olmasını sağlar. Aynı zamanda hedefe daha kısa sürede gidilmesini sağlamaktadır.

1- Kalori Hesabınızı Doğru Yapın

Kilo vermek için sadece haşlanmış limon diyeti işe yaramayacaktır. Kalori hesabı yapmak daha fazla kilo almayı durduracağı gibi kalori açığı oluşturduktan snra da kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. Bu yüzden günlük yediklerinizin porsiyonlarını, kalorilerine bakarak oluşturmalısınız.

2- Spor ile Destekleyin

Spor yapmak toplumumuz içerisinde her ne kadar ön yargı ile yaklaşılan bir durum olsa da ağır sporlar yapmadan da kilo verebilirsiniz. Günlük 1 saat tempolu yürüyüşler vücudunuzun hareket etmesini, metabolizmayı hızlandırmayı ve kalori kaybına sebep olacaktır.

3- Doğru Haşlanmış Limon Diyeti Tarifi Uygulayın

Haşlanmış limon diyeti yaparak tam verimlilik almak istiyorsanız verilecek tarife birebir uymanız gerekir. İçeriği neticesinde vücudunuza iyi gelebilecek besinlerden oluştuğu gibi yapım aşamaları da önemlidir. Hazırlanması çok uzun sürmediği gibi çabuk bulunabilen malzemelerle karıştırılarak etkisi de artttırılmaktadır.

Haşlanmış Limon Diyeti Tarifi Nedir? Limon Diyeti Haftada 3 Kilo Verdiren Tarif!

Limon diyeti yapabilmek için ihtiyacınız olan temel malzeme limon, su, zencefil ve sarımsaktır. Doğru haşlama tekniğini uyguladıktan sonra saklayabilir her içim öncesi taze olarak da yapabilirsiniz. Ancak genel olarak verilecek tarif uzun bir müddet ihtiyacınızı giderecektir.

Malzemeler:

  • 2 litre su,
  • Küçük parça zencefil,
  • 4-5 diş sarımsak,
  • 5 limon

haslanmis-limon-diyeti-ile-1-ayda-20-kilo

Yapılışı:

Limonların kabuklarını soyun. Suyu bir kaba sıkın ve sonra posası ile limon kabuklarını kenara alın. Ayrı bir kap içerisinde zencefil ile sarımsakları blender yardımı ile ufalayın. İçerisine sıktığınız limon suyunu da ekleyerek iyice karıştırın. Tencere içinde limon posasını ve kabuklarını su ile birlikte kaynatın. Su kaynayınca içerisinde ayrı oluşturduğunuz karışımı ekleyin ve 10 dakika kadar bekletin. Soğuduktan sonra haşlanmış limon diyeti için tüketebilirsiniz.

Haşlanmış Limon Diyeti Ne Kadar İçilmeli?

Her sabah aç karnına 1 bardak haşlanmış limon suyunu tüketebilirsiniz. Sarımsak ve limon sayesinde kalori yakımı hızlanacağı gibi bağırsak, mide gibi organlardaki zararlı bakterilerin de yok olmasını sağlayabilirsiniz. 1 bardak tüketimini en fazla 1 ay boyunca sürdürün. Daha sonra 15 günlük bir ara vererek sonrasında yapmaya devam edebilirsiniz.

Haşlanmış Limon Diyeti Emziren Anneler Uygulayabilir mi?

haslanmis-limon-diyeti-ile-1-ayda-20-kilo

Kalori miktarı konusunda katı kurallara sahip olmadığı için haşlanmış limon diyeti emziren anneler için uygulanabilir. Elbette emziren annelerin uzman bir doktor görüşü doğrultusunda diyeti sürdürmesi daha uygun olacaktır. Ancak limon, sarımsak ve zencefil emziren anneler için zararlı olmayacağından tüketimi de farklı bir sağlık problemi olmadığı müddetçe sorun yaratmayacaktır.

Haşlanmış Limon Suyunun Zararları Var mıdır? Haşlanmış Kimon Diyeti Zararları Nelerdir?

Diyetlerin her birey üzerindeki etkisi aynı olmamaktadır. Haşlanarak hazırlanan bu içececeğin kısa ya da uzun vadede problemler yaratabildiği bilinmektedir. Mide bakterilerini yok etmede etkili olsa da gastrit, ülser gibi rahatsızlığı olan bireylerin midesine dokunabilmektedir. Ekşi olmasından dolayı reflü hastalarının da dikkatli kullanması gerekir. Doktoruna danışarak limon tüketimi sağlanmalıdır.

Haşlanmış Limon Diyeti Saraçoğlu Tarafından Öneriliyor

haslanmis-limon-diyeti-ile-1-ayda-20-kilo

Uzman görüşü uygulanacak diyet konusunda daha net bilgi almayı sağlamaktadır. Saraçoğlu sağlıklı hayat ve beslenme üzerinde birçok öneri sunmaktadır. Limon diyeti de bunlardan sadece birisidir. Haşlanmiş limon diyeti Saraçoğlu tarafından yapılması uygun görülen bir yöntemdir. 1 aylık uygulama sonrası ara verdikten sonra hayat içerisinde dönem dönem yapılabilmektedir.

Limon Diyeti Kadınlar Kulübü Kullanıcı Deneyimleri

Haşlanmış limon diyeti birçok kadın tarafından uygulanmakta ve farklı siteler aracılığı ile deneyim olarak bahsedilmektedir. Kadınlar Kulübü kullanıcıları genel olarak bu diyetten memnun olmaktadır. 1 aylık bir süreçte 10 kilo veren olduğu gibi 20 kiloya yaklaşanlar da mevcuttur. Kadınlar arasında dikkat edilen bir diğer unsur da limona karşı mide rahatsızlığı olanların dikkat etmesi yönünde olmaktadır.

Kilo verme konusunda uzman ve ünlülerin deneyimlerinden faydalanabilirsiniz. Özellikle kadınlar arasında hamilelik dönemi geçirmiş yine de çok iyi vücut hatlarına sahip olan kişiler takip edilmektedir. Tülin Şahin takip edilen ünlüler arasındadır. 30 Kilo Verdiren Tülin Şahin Diyet Listesi yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

 

Yoruma kapalı.