Ice Tea Kaç Kalori?

Buzlu çay olarak özellikle yaz mevsiminde sıcak çaya alternatif olarak serinlemek isteyen kişilere özel üretilen soğuk içecek türünden birisidir. Gazsız ve asitsiz olması ve şekersiz seçeneği bulunması bakımından tamamen doğal çaydan elde edilen buzlu çay soğuk içecekler arasında popülaritesini korumaya devam etmektedir. Markalı ürünlerden temin edildiği zaman gerçekten de buzlu çayın her yönden tüketimi söz konusu hale gelecektir. İşte tüm bu nitelikleri esas alındığı zaman buzlu çay içmenin her yönden karşımıza çıktığını dikkate almamız gerekir.

Bu Yazımızda Neler Var

Şekersiz Ice Tea 

Sıfır şeker buzlu çaylarda kesinlikle bir gram dahi şeker bulunmamaktadır. Sade olabildiği gibi limonlu, çilekli ve şeftali aromalı kendi içerisinde türleri bulunmaktadır. Bu özellikleri neticesinde yer verildiği zaman şekersiz buzlu çayların şeker tüketmek istemeyen kişilere özel olarak üretildiğini dikkate almak gerekir.

Şekerli Ice Tea

Ortalama olarak 8 gr şeker oranına sahip olan şekerli buzlu çaylar üretilmektedir. Yine limon, çilek veya şeftali gibi meyveli buzlu çay türleri bulunmakta olup her yönden soğuk havalarda harareti alan ve de buz gibi serinlemek isteyenler için bire bir olmaktadır. Gazsız ve asitsiz olması bakımından da herhangi bir şekilde mide rahatsızlıklarına neden olmamaktadır.

Lipton Ice Tea Besin Değeri

8 gr ortalama şeker bulunan, 2 mg sodyum, 3 mg kafein ve 9 gr karbonhidrata sahip olan Lipton buzlu çay limon, çilek ve şeftali gibi öne çıkan aromalı buzlu çay içeceklerine sahiptir. Ortada duran bütün bu nitelikleri esas alındığı zaman gerçekten de önde gelmeye devam eden yaklaşımı olarak kendisini göstermeye devam ettiğini her anlamda dikkate almamız mümkün olacaktır.

Kalorisi

35 kcal kalorisiyle ice tea kaç kalori yönünden şekerli olarak 8 gr da şeker oranının olduğunu dikkate almamız gerekmektedir. İşte bütün bu yer verilen güncel değerlerden hareket edildiği zaman tüm bu nitelikleri açısından her açıdan kendini göstermeye devam eden yaklaşım tarzıyla karşımızdaki yerini korumaya devam ettiğini kesinlikle dikkate almamız her açıdan olanak teşkil eden hususlardan birisini oluşturmaktadır.

Yoruma kapalı.