Kinder Çikolata Kaç Kalori?

Çocukların oldukça fazla sevdiği, süt ve çikolatanın son derece uyum içerisinde olduğu Kinder Çikolata büyükler tarafından da sevilmektedir. Ancak çikolatanın yüksek kalorili besin grubunda bulunması ve uzun süre tüketilmesi sonucunda kilo aldırması, diyet yapanlar için “Kinder çikolata kaç kalori?” sorusunu gündeme getirmelerine neden olmaktadır.

Tüm çikolatalarda olduğu gibi Kinder çikolata da vücutta mutluluk hormonunun salınmasına olanak sağlamaktadır. Bu sayede de insanlar çikolata yerken kendilerini aşırı derece mutlu ve keyifli hissetmektedir. Bu kadar keyif verici bir besinden insanların kendisini mahrum etmesi ise neredeyse imkansızdır. Hatta kimi zaman “ben bir çikolata yiyeyim de gerekirse 1 kilometre koşarım” gibi cümleler, diyet yapanların ağızlarından dökülebilmektedir.

Durum böyle olunca da insan diyet yaparken Kinder çikolatanın diyetine etkisini merak etmektedir. Kinder çikolata içerisinde şeker, tam yağlı süt tozu, kakao, kakao kitlesi, emülgatör (soya lesitini), aroma verici (vanilin), bitkisel yağ (palm) ve sade yağ bulunmaktadır. Kinder çikolatanın enerji ve besin öğelerine baktığımızda ise şu görüntü ile karşılaşmaktayız (100 gram için):

  • Enerji: 564 kcal
  • Yağ: 34, 8 g
  • -Doymuş yağ: 22, 6 g
  • Karbonhidrat: 53, 5 g
  • -Şeker: 53, 2 g
  • Lif: 0,9 g
  • Protein: 8,7 g
  • Sodyum:  0,123 g

Kinder çikolata günümüzde marketlerde 50 gramlık ve 100 gramlık paketlerinde satılmaktadır. 50 gramlık paketlerde 4 adet Kinder çikolatası bulunurken, 100 gramlık paketlerinde ise 8 adet Kinder çikolatası bulunmaktadır. 1 adet Kinder çikolata ise yaklaşık 12,5 gramdır ve toplamda 70 kaloridir.

Kinder çikolatanın diyetine nasıl bir etkisi olduğunu merak edenler için; kalorisinin çok da yüksek olduğunu söyleyemeyiz, Ancak 1 adet sınırının üzerinde tüketilmesi dahilinde mutlaka kilo alınmasına neden olacaktır. Bunun yanı sıra diyet yapan kişilerin günlük kalori alımını aşması dahilinde Kinder çikolatası tüketmesi sonucunda vücudunda oluşan kaloriyi yakabilmesi için yaklaşık 11 dakika yürüyüş ya da 5 dakika koşu yapması gerekmektedir.

İnsanların mutlu ve keyifli bir şekilde vakit geçirmesine imkan sağlayan Kinder çikolatadan, diyet yapanlar da korkmadan ve sınırı geçmeden tüketebilmektedir.

Yoruma kapalı.