Makarna Kaç Kalori?

Fazla kilolar günümüz dünyasında insanların yeme alışkanlıklarındaki bozukluklardan dolayı meydana gelmektedir.

Son yıllarda giderek artan fast food ürünleri sayesinde biz insanlarda yemek yeme saatleri ve alışkanlıklarında bir takım farklılaşmalar meydana gelmeye başladı. Bunun en güzel örneği de öğün saatlerimizi artık belli bir düzen içerisinde yürütmemiz gösterilebilir. Bu ve bunun gibi faktörlerden dolayı artık insanlarımız düzenli bir beslenme saatinin kontrolünü yapamaz hale geldi.

Ancak unuttuğumuz bir şey var ki o da bir öğünümüzü bile belirli bir vakit içerisinde yediğimiz takdirde karşılaşacağımız sorunlar azalacaktır. İşte tam da bu noktada evimizde kolayca yapabileceğimiz yemekler ilk başlarda bizlere beslenme alışkınlığımızı yeniden kazandırabilir.

Bu yemeklerden bir tanesi olarak makarnayı gösterebiliriz çünkü hem yapımı kolay hem de kalori açısından daha faydalıdır. Mesela akşam yemeğinde yiyeceğiniz minimum bir fast food ürünün kalorisi 1000-1500 arasında değişirken bunun yerine yapacağımız bir tabak makarna kaç kaloridir? Meraklılarına hemen söyleyeyim sadece ve sadece 330 kalori. Yani evinizde pişirilmesinden servis edilmesine kadar her evresi sizin elinizden geçen bir tabak makarna yiyerek hem daha sağlıklı bir beslenme alışkınlığı edinip hem de günlük öğün saatlerinizi kendi yaşam biçiminize göre ayarlayabilmektesiniz.

Bir tabak makarnanın kaç kalori ettiği ve dışarıda yiyeceğiniz ürünlerin kaç kalori olduğunu artık öğrendiniz ve bundan sonrası sizin elinizde ya sadece bir öğünde 2000’leri bulan kaloriler alacaksınız ya da makarna yiyerek daha sağlıklı ve zinde bir hayat yaşayacaksınız.

Yoruma kapalı.