Nutella Kilo Aldırır mı?

Nutalle Kilo Yapar mı?

Nutella kilo aldırır mı? Nutella kalori miktarı kaçtır? Tatlı krizinizin eşiğindesiniz bu durumdan kurtulmanın en pratik yolu Nutella kavanozuna ulaşmaktır. Sonrasında kendinizi kandırarak sadece bir kaşıkla yetineceğinizi düşündüğünüz bu girişim, kavanozun dibini sıyırmakla son bulacaktır. Kendimize sunduğumuz bir anlık mutluluk yerini büyük bir pişmanlığa bırakacaktır.

Nutellayı Yedikten Sonra Pişmanlık Duymamızı Gerektiren Nedenler

Nutellanın kötü ünü içerisinde barındırdığı palm yağının zararları ile özdeşleştirilir. Oysaki bünyesindeki şeker miktarı başlı başına sorun teşkil eder. Nutellanın içeriğindeki palmiye yağının kansorejen etkisi olduğu rivayet edilmektedir. Özellikle yüksek ısıya maruz kaldığında bu özelliğinin ortaya çıktığı bir gerçektir.

nutella-kilo-aldirir-mi-2

Nutella yediğiniz zaman alacağınız kalori miktarı o kadar yüksek ki bu enerjiyi kullanamayan vücut yağ olarak depolama seçeneğine gidecektir. Yani kilolarınıza kilo katmanız olası bir durum. Palmiye yağının işlendikten sona sindiriminin zor olması bedenimiz için başka bir zarardır. Kolestrol problemini de beraberinde getirmesi başka bir sorundur.

Nutella Kilo Aldırır mı? Nutella ile Alacağımız Enerji Miktarı

Nutella kilo aldırır mı sorusunun cevabı kesinlikle ” evet ” olacaktır. Hiçbir diyet programında ara öğünde bir tatlı kaşığı Nutella tüketin diye bir madde göremezsiniz. Sadece bir çay kaşığı Nutella 16 kalori iken, 100 gram Nutella ise 539 kaloridir. 350 gram küçük kavanoz Nutelladan alacağınız kalori miktarı ise epey büyüktür. 350 gram Nutella, 1911 kaloridir.

nutella-kilo-aldirir-mi-2
Nutella Kilo Aldırır mı?

Nutella, fındık ve çikolatanın birleştiği krem kıvamında bir gıdadır. Özelikle ekmeğinize kolaylıkla sürülmesi ile nam salmıştır. Peki, ince bir dilim Nutellalı ekmek kaç kaloridir? Bu sorunun cevabını ise 123 kalori olarak verebiliriz.

Nutella Yedikten Sonra Hafiflemenin Yolları

Tüm zararlarına rağmen Nutella yediniz ve pişmansınız bu durumda bedensel aktivitelere sığınmanızda yarar vardır. Sadece bir yemek kaşığı Nutella yemeniz sonrasında; 10 dakika ip atlayabilir, 24 dakika plates yapabilir, 15 dakika yüzebilirsiniz ya da23 dakika evinizi süpürebilirsiniz. Yürümek herkesin yapabileceği bir aktivite olup bir yemek kaşığı Nutellanın karşılığı 20 dakika tempolu yürüyüştür.

nutella-kilo-aldirir-mi-2

Severek tüketilen özellikle kadınların tatlı krizi anları ile özdeşleştirilmiş olan bu gıda, kesinlikle uzak durulması gereken bir çikolatalı tatlıdır. Tatlı krizlerinizin çözümü Nutella olmamalıdır. Böyle durumlar için kendinizin hazırlayacağı sütlü tatlıları deneyebilirsiniz. Ya da tatlı yapmak gözünüzü korkutuyorsa tercihinizi kakao oranı yüksek olan bitter çikolatadan yana kullanabilirsiniz. Emin olun bu alternatifler de mutluluğunuza mutluluk katacaktır.

Nutella kilo aldırır mı yazımız aracılığıyla merakınızı gidermeye çalıştık. Bir diğer merak edilen konu olan Çokokrem Kilo Aldırır mı yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

Yoruma kapalı.