Puding Kaç Kalori?

Hazır tüketim ürünlerinden birisi olan pudingler en çok sevilen besin kaynaklarından birisi olarak yediden yetmişe küçük büyük herkesin afiyetle tükettiği arasında gelmektedir.

Muzlu, çilekli, vanilyalı ve daha birçok türü bulunan pudinglerin kilo aldırıp aldırmadıkları ve kakaolu pudinglerin kalorisinin ne olduğu sıkça merak edilenlerden birisini meydana getirmektedir. İşte bu konudan hareket edildiği zaman gerçekten de pudinglerin kaç kalori olduklarına her yönden yer vermemiz önem teşkil eden konulardan bir diğeri olarak kendini göstermektedir.

Bu Yazımızda Neler Var

Ev Yapımı Puding

Ev yapımı tarifleri son dönemlerde giderek rağbet gören konulardan birisi olmaya devam etmektedir. İşte bu konuya yer verildiği zaman gerçekten de ev yapımı kakaolu pudingin nasıl yapıldığı üzerinde durmamız her yönden gerekmektedir. Bunun için gereken malzemeler şunlardır:

  • 4 su bardağı süt
  • 2 yemek kaşığı buğday veya mısır nişastası
  • 3 yemek kaşığı un
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 3 yemek kaşığı kakao
  • 1 paket vanilya
  • 1 tatlı kaşığı tereyağı başlıca malzemelerdir.

Yapılışı

4 su bardağı sütü tencereye dökün ve ardından un, nişasta, şeker ve kakaoyu ilave edin. Kıvamına gelinceye kadar hızlı bir şekilde karıştırın ve daha sonra fokur fokur kaynadıktan sonra ocaktan indirerek yarım saat beklettikten sonra buzdolabında soğumaya bırakarak ev yapımı puding gerçekten de mümkün olacaktır. İşte bu özellikleri neticesinde puding kaç kalori yönünden öne çıkmaya devam ettiğini dikkate almamız gerekmektedir.

Kalorisi

100 gr’da ortalama olarak 119,5 kcal değeri bulunmaktadır. Bu kalorisi açısından yer verildiği zaman pudingin gerçekten de kilo almak isteyenler için son derece önemli diyet programı arasında yer alan besin kaynağı olmaya devam ettiğini dikkate almamız gerekmektedir. Ancak diyabet hastası olanların kesinlikle şekerden uzak durması gerekeceği için ev yapımı da olsa pudingten uzak durması söylenmelidir.

İşte bu çok kolay işlemin ardından isterseniz bisküvili isterseniz çilekli, kremalı veya muzlu birbirinden lezzetli puding yaparak tatlı anlarınıza tatlılık katabilirsiniz. Bütün bu özellikleri neticesinde yer verildiği zaman gerçekten de karşımıza çıkmaya devam ettiğini dikkate almamız gerekir.

Yoruma kapalı.