Sucuk Kaç Kalori?

Balkanlar’dan Orta Asya’ya kadar yayılan sucuk Türkiye, Ermenistan, Bulgaristan ve Orta Asya ülkelerinin tamamında yaygın olarak tüketilmektedir. Balkan ülkelerinde rakının yanında meze olarak kabul edilen sucuk ülkemizde ise sabah kahvaltısında sıkça tüketilen besinlerden birisidir. Sucuk türü olarak en yaygın türü kangal sucuk oluşturmaktadır. Dana veya sığır etinden imal edilen kangal sucuklar en lezzetli ve en çok tercih edilen sucuklar arasında gelmektedir.

Sucuk Neyden Yapılır?

Sucuk, koyun ve sığır etinden yapılmakla birlikte en çok dana eti tercih edilmektedir. Şişirilip kurutulmuş olan bağırsak içerisine baharatlı dana etinin veya diğer et türlerinin doldurulmasına dayanan et ve et ürünlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Besin Değeri

5 gr karbonhidrat

14.2 gr protein

28.5 gr yağ miktarı

104 mg kalsiyum bulunan sucuk kaç kalori açısından öne çıkmaya devam etmektedir.

Sucuk Yemenin Faydaları

Dana etinden elde edilen sucuk kırmızı et grupları arasında gelmektedir. Bu yönüyle kırmızı etin tüm şifalarına sucuğun da aynen dahil olduğunu kesinlikle dikkate almamız gerekmektedir. Öte yandan sucuk yemenin hafızamızı güçlendirdiği, ileri yaş hastalıklarının başında gelen unutkanlık hastalıklarının önüne geçerek eklem hastalıklarının da önüne geçtiği söylenmektedir.

Kalori Düzeyi

331 kalorisi bulunan sucuğun sucuk kaç kalori açısından düşünüldüğü zaman çok yüksek kalori değerine sahip olduğunu dikkate almamız gerekmektedir. Bu özelliğinden hareket edildiği zaman her anlamda önemli bir durum olarak kabul edilerek yüksek kalori düzeyine ilişkin olarak önde gelmeye devam eden nitelikleriyle daima önemli bir özelliği teşkil ettiğini söylemek gerek.

Yoruma kapalı.