Wanted Kaç Kalori?

Çikolata denilince birçok farklı markanın, birbirinden farklı ürünlere akıllarda yer etmektedir. Farklı çeşitlerde ve içeriklerde olan çikolata kaplamalı gofretler ve çikolataların yanı sıra bir diğer akla gelen marka Eti’nin lezzetli çikolatalarıdır. Eti markasının ürettiği ürünler arasında Wanted çikolatası da yer almaktadır. Çikolata seven ancak diyet uygulayan kişiler ise çikolatanın vücutta kilo aldırma etkisinin olup olmadığını tartışırken Wanted kaç kalori sorusunu uzmanlara yöneltmektedir.

Karbonhidratlı besinlerin başında gelen çikolata ürünlerinin genel olarak kalorileri oldukça yüksektir. Kalorisi yüksek olan gıdaların, kilo almaya etkisinin olduğu da bilinmektedir. Bu bağlamda incelendiğinde Eti Wanted da fazla tüketilmesi durumlarında kilo almaya neden olacak bir besin maddesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Paketin içinde oldukça küçük görülse de aslında boyutuna aldananlar için Eti Wanted kilo almaya neden olabilecek kadar etkili bir besindir. Bu nedenle de uzmanlar tarafından tüm çikolata ürünleri için fazla tüketiminden kaçınılması uyarısı yapılmaktadır. Aşırı tüketimi sonucunda ise yüksek miktarlarda kilo almaya yol açabilmektedir. Eti Wanted içerisindeki besin değerleri incelendiğinde de bu durum gayet açık bir şekilde görülebilmektedir. 1 adet Eti Wanted’da (32 g);

  • Karbonhidrat: 16,38 g
  • Protein: 1,48 g
  • Yağ: 6,08 g
  • Lif: 0,52 g bulunmaktadır.

Eti Wanted içerisinde bulunan karbonhidrat miktarının çoğunluğunu ise şeker oluşturmaktadır. Şeker vücutta zor yakılan ve yakılamayan kısımlarının vücutta yağ olarak birikmesine neden olan bir besin maddesidir. Bu nedenle de kilo alınmasına neden olmaktadır. Aynı zamanda şekerin fazlaca tüketilmesi durumunda çeşitli sağlık sorunları da meydana gelebilmektedir. Tüm bunlar göz önüne alındığında Eti Wanted tüketiminin kısıtlı tutulması, aşırıya kaçılmaması ve sürekli tüketilmemesi gerekmektedir. Aksi durumlarda sağlık sorunlarının yanı sıra özellikle formunu korumak isteyenler açısından form bozukluklarına yol açabilmektedir.

Eti Wanted çeşitlerinin kalorileri ise şu şekildedir:

  • Eti Wanted Bumba, Sütlü Çikolata Kaplı Mısır, Buğday Gevrekli, Hindistan Cevizli Bar (32 g): 159,68 kcal
  • Eti Wanted Karamelli, Sütlü Çikolata Kaplı Mısır, Buğday Gevrekli Bar (32 g): 127 kcal

Çikolata her ne kadar mutluluk veren bir gıda maddesi olsa da yakılması oldukça zor olan besin maddeleri arasında yer almaktadır. Eti Wanted tüketiminin ardından 21 dakika yürümek ya da 9 dakika koşmak, alınan kaloriyi ancak yakmaya yardımcı olmaktadır. Bu nedenle tüketimine dikkat edilmelidir.

Yoruma kapalı.