Yumurta ve Avokado Kürü ile Zayıflama | 2 Haftada 5-6 Kilo

Kilo vermek için yapılan diyetlerin etkisini daha sağlamlaştırmak için tüketilen gıdaların türlerini, yapılan egzersizlerin ve ilave kürlerin desteğine ihtiyaç vardır. Bu nedenle yumurta içerdiği vitaminlerin yanı sıra protein kaynağı olması nedeniyle diyetlerde kullanılan gıdaların başında gelmektedir. Avokado ise sindirim sistemine sağladığı faydalr ve kalp dostu olmasıyla bilinmektedir. Üstelik içerdiği vitaminler ile son derece sağlıklıdır.

Zayıflamak İçin Avokado

İçerdiği doymamış yağ asitleri nedeniyle avokado yağ yakımında çok etkin olan bir meyvedir. Protein kullanımı zayıflamak için son deree önemilidir. Sindirilmesi uzun sürdüğünden protein insanları tok tutmaktadır. Bu nedenle avokado ve yumurta ikilisi tüketimi kilo verdirmeye yardımcı olmaktadır.

Avokadolu Omlet

Burada en fazla tercih edilen ve yumurta ve avokado kürü ile zayıflama  2 haftada 5-6 kilo verdiren omlet tarifini vermekte fayda olacaktır. Bunun için geniş bir kabın içine 1 yumurta, 1 yumurtanın beyazı, 2 yemek kaşığı lor peynir, isteğe bağlı baharatlar (yarım çay kaşığı tercihen tuz, karabiber ve pul biber) ve 1 yemek kaşığı yulaf kullanabilirsiniz. Karar miktarda zeytinyağını tavaya malzemeleri karıştırarak dökmeniz, çeyrek avokadoyu dilimler halinde pişmeden karışıma ekleyin. Üzerine çörek otu serpmeniz metabolizmanızı ve sindirim sisteminizi dengeleyecektir.

Yumurtalı Avokado Kürü Zayıflama Süresi

Sizi tok tutmak için vazgeçilmez olan yumurta ile metabolizmanın hızlanması için önemli etkisi olan avokadunun birlikte kullanıldığı kürlerin diyet listelerine eklenmesi etkin şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır. 2 günde bir uygulanacak yumurta – avokado kürü (omlet) ile ikinci hafta ile birlikte kilo vermeye başlarsınız. Birkaç ay sürdürebileceğiniz bu kür ile sağlıklı ve dengeli şekilde kilo verirsiniz. 2 haftada 5-6 kilo verdirebilen bu kür kişiden kişiye farklı sonuçlar verebilmektedir. Süratle kilo vermenin yaratabileceği sağlık sorunlarından sizi arındıran ve sağlıklı şekilde yavaş yavaş kilo verdiren bu kürün hem doğal hem de etkin sonuçları sizi memnun edecektir.

Yumurta ve Avokado Kürüne Tavuk Sote

Diyet uygularken tüm öğünlerin önemine dikkat etmek gerekir. Yumurta – avokado kürüne ilave edilecek, doyurucu ve protein açıdan destekleyici alternatiflerden biri de tavuk sotedir. Tavuk göğsünün kırmızı biber ve soğanla sotelenmesiyle elde edeeğiniz bu besleyici yemeğin üzerine domates rendeleyebilirsiniz. Pişen sotenizin suyu çekildiğinde haşlanmış avokadoyu dilimleyerek üzerine ekleyin. Servisinizin yanına haşlanmış yumurta ekleyin. Böylece günün yarısını tok ve zinde olarak geçirmeniz mümkün olacaktır.

Yoruma kapalı.